ЗМІ про нас: 2022 рік

02.06.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

7 червня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону

Під час засідання планується розглянути питання про план роботи басейнової ради на 2022 рік; розробку Плану управління річковим басейном Дону; результати здійснення діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон у 2021 році та програму державного моніторингу поверхневих вод на 2022 рік, а також проєкт Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дону.

Докладніше - за посиланням.

01.06.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Міжвідомча комісія обговорила роботу водогосподарського комплексу в суббасейні Сіверського Дінця в умовах воєнного стану

31 травня у форматі відеоконференції відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон (крім тимчасово окупованої території*) на період літньо-осінньої межені 2022 року з урахуванням умов воєнного стану.

Докладніше - за посиланням.

16.02.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

День єднання – єдині від Сяну до Дону

Єдині від Сяну до Дону!

Саме під таким гаслом проходить День єднання у Держводагентстві та водогосподарських організаціях.

Ми сильні, коли ми єдині! Сьогоднішніми вірними союзниками для кожного з нас повинні стати командна робота, спільні цінності та непохитна віра в нашу Державу!

Ми єдині!

Ми сильні!

Ми разом!

Докладніше - за посиланням.

08.02.2022 - телеканал "С плюс"

Яка ситуація з якістю води у басейні Сіверського Дінця

Яка нині ситуація з якістю води на питних водозаборах? Чи очікують фахівці повені та яку програму заходів для покращення стану водних ресурсів розробили координатори ОБСЄ. Про це розповів начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Докладніше за посиланням.

07.02.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Сіверський Донець - артерія Сходу України

Понад 6 мільйонів українців проживають в межах басейну Сіверського Дінця і, відповідно, відчувають на собі якість води його річок. На цю ситуацію впливає не лише високий рівень урбанізації та промислового розвитку, а й загрози, пов’язані з бойовими діями в Донецькій та Луганській областях.

Про це на своїй офіційній сторінці в Фейсбук повідомляє OSCE Project Co-ordinator in Ukraine.

За результатами 2021 року, Координатор проектів ОБСЄ допоміг розробити детальну програму заходів для покращення стану водних ресурсів басейну, в тому числі «довгий список» з понад 300 пропозицій, а також перелік з 35 пріоритетних заходів. Значна та найбільш вартісна частина заходів стосується реконструкції, будівництва та ремонту очисних споруд підприємств житлово-комунально комплексу, які є найбільшим джерелом забруднення.

Докладніше за посиланням.

02.02.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Про європейські підходи до управління водними ресурсами на Сході України розповіли в інтерв’ю для «Deutschlandfunk Kultur»

Журналістка німецького радіо «Deutschlandfunk Kultur» Ребекка Барт, перебуваючи на Донеччині, завітала до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів і зустрілась з керівництвом та профільними фахівцями.

Для слухачів програми «Weltzeit» («Світовий час») Ребекка готує матеріали про життя людей на Донбасі, зокрема у населених пунктах поблизу зони зіткнення. Радіомедійниця звернулась до фахівців водної сфери за інформацією про якість води у природних водних об’єктах в басейні Сіверського Дінця.

Представницю європейського ЗМІ спочатку запросили на екскурсію до одного з чотирьох базових лабораторних центрів у системі Держводагентства – лабораторію моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР. Начальник лабораторії Олена Лоткова та провідні хіміки продемонстрували сучасні високочутливі лабораторні прилади, за допомогою яких виконуються вимірювання по 74 показниках (в т.ч. фізико-хімічних, пріоритетних та басейнових специфічних речовинах) у 131 пункті моніторингу щомісячно.

Потім вичерпні відповіді на журналістські питання про водопостачання регіону, якісний стан поверхневих водних об’єктів за даними державного моніторингу та впливи на якість води у місцях поверхневих питних водозаборів надали заступник начальника управління Світлана Барабаш і начальник відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Ірина Сидоренко. Озвучуючи ризики, пов’язані з військовим конфліктом, фахівці водної сфери посилались на дані досліджень у рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, опубліковані в офіційних звітах на вебпорталі ОБСЄ.

Докладніше за посиланням.

Поділитися: