Публікації

Сіверський Донець - АРТЕРІЯ СХОДУ УКРАЇНИ

Видавець: Organization for Security and Co-operation in Europe // Організація з безпеки та співробітництва в Європі.

Публікація «Сіверський Донець - АРТЕРІЯ СХОДУ УКРАЇНИ» є адаптованим узагальненням матеріалів з підготовки програми заходів для басейну Дону, в межах процесу розроблення Плану управління річковим басейном. Публікація складається з двох основних частин – огляду водно-екологічних проблем басейну та програми заходів для їх вирішення. Серед водно-екологічних проблем в огляді виділено проблеми забруднення водних ресурсів, виснаження підземних вод, виклики пов’язані із впливом змін клімату та військовим конфліктом у регіоні. Запропоновані заходи для покращення стану водних ресурсів співвідносні з виділеними проблемами та розділені на довгий та короткі переліки відповідно до першочерговості впровадження.

Публікація підготовлена в межах проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України».

Джерело

Погляди, думки, висновки та інші дані, наведені в цьому документі, не обов’язково відображають позицію Організації з безпеки та співробітництва в Європі або схвалюються нею, за виключенням тих випадків, коли безпосередньо вказано, що ОБСЄ є автором цього документу.

"

Перший випуск науково-популярного журналу

"Довкілля України" № 1-2, 2021

"Якою є якість води в Україні: нові дані" (с. 8-14)

"Головні водно-екологічні проблеми басейну Сіверського Дінця

та заходи для покращення стану водних об'єктів Східного регіону" (с. 16-21)

Про ці та інші важливі теми читайте у першому випуску науково-популярного журналу "Довкілля України"!

"

Випуск науково-популярного журналу

"Водне господарство України" № 3-4, 2021

Номер присвячений дитячій творчості за темою збереження водних ресурсів.

На стор. 51-63 - творчі роботи учасників конкурсу "Сіверський Донець - очима молоді".

На обкладинці - малюнок Настасії Полтавської (м. Лисичанськ),

переможниці творчого конкурсу "Сіверський Донець - очима молоді" 2020.

"

Спеціальний випуск науково-популярного журналу

"Водне господарство України" № 1-2, 2021

Номер присвячений 60-й річниці заснування Сіверсько-Донецького БУВР

Альманах
творчих робіт конкурсу "Сіверський Донець – очима молоді" 2020

Цей альманах надрукований за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні і представляє найвиразніші малюнки і фотографії, поетичні та прозові твори учасників конкурсу, присвячені темі: "Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів!"

* * * * * * * *

День Сіверського Дінця – найбільшої притоки Дону та головної водної артерії сходу України. До Дня річки фахівцями Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів було підготовлено відеоролик «Сіверський Донець у вишиванці: змінюючи себе, ти змінюєш Світ».

ВІДЕО до Дня Сіверського Дінця 2020
"Сіверський Донець у вишиванці: змінюючи себе, ти змінюєш Світ"

* * * * * * * *

* * * * * * * *

ВІДЕО: презентуємо оновлену сучасну
Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

Басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів менше ніж за рік здійснила докорінну трансформацію у сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону. Адже впровадження європейського моніторингу вод в Україні є пріоритетним завданням водної сфери. Запрошуємо всіх на віртуальну екскурсію до оновленої лабораторії.

* * * * * * * *

Діагностичний моніторинг поверхневих вод як один із найважливіших етапів розробки Плану управління річковим басейном в басейні Сіверського Дінця розпочато вперше серед річкових басейнів України за новим законодавством та європейськими вимогами. Про це йдеться у відеофільмі, створеному на телеканалі "С-плюс" на замовлення Сіверсько-Донецького БУВР.

Публікація

"Дослідження з визначення хімічного стану масивів поверхневих та підземних вод басейну річки Сіверський Донець. Технічний звіт"

Технічний звіт підготовлено в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні "Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля".

В рамках зазначеного проєкту у 2018 році експертами проєкту спільно з фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод та грунтів Сіверсько-Донецького БУВР були відібрані проби води, донних відкладів та біоти для встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод та визначення переліку специфічних для суббасейну Сіверського Дінця забруднюючих речовин. Дослідження були виконані ТОВ "Інститут охорони довкілля" (м.Кош, Словаччина).

* * * * * * * *

Спеціальний випуск науково-виробничого журналу

"Водне господарство України"

з матеріалами до Дня Сіверського Дінця - 2019

Публікація

"Стан басейну Сіверського Дінця та фактори впливу в умовах військових дій. Технічний звіт"

Публікація підготовлена в рамках проекту «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля», який був розроблений та впроваджений Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.

Перейти на відповідну сторінку офіційного сайту ОБСЄ.

В рамках зазначеного проекту фахівці басейнової лабораторії моніторингу вод та грунтів Сіверсько-Донецького БУВР брали участь у відборах проб води, донних відкладів та біоти для отримання даних про стан басейну Сіверського Дінця та фактори впливу в умовах військових дій на територіях Донецької і Луганської областей. Для підготовки технічного звіту також були використані матеріали заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР Н.Білоцерківської та начальника відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод І.Сидоренко.

Проспект

"Сіверський Донець: басейну здоров’я – людям життя!"

Видання підготовлено фахівцями басейнового управління за підтримки проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України в удосконаленні механізмів моніторингу довкілля».

* * * * * * * *

Спеціальний випуск науково-виробничого журналу

"Водне господарство України"

до Дня Сіверського Дінця - 2018

Натисніть для перегляду (у форматі PDF)

* * * * * * * *

Публікація

"Оцінка екологічної шкоди та пріоритети відновлення довкілля на сході України"

Публікація підготовлена в рамках проекту «Визначення шкоди, завданої довкіллю на сході України», який виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні на замовлення Міністерства екології та природних ресурсів України.

Перейти на відповідну сторінку офіційного сайту ОБСЄ.

В рамках зазначеного проекту фахівцями Сіверсько-Донецького БУВР було забезпечено відбори проб ґрунтів та донних відкладів з виконанням відповідних досліджень для отримання даних про стан довкілля на територіях Донецької і Луганської областей, що постраждали внаслідок бойових дій. Підсумки проведеної роботи увійшли до вказаної публікації.

* * * * * * * *

Фотоальбом

"Сіверський Донець - краса твоя велична, неповторна"

* * * * * * * *

Альманах творчих робіт переможців конкурсу

"Сіверський Донець – очима молоді" 2017

* * * * * * * *

Спеціальний випуск обласного тижневика

"Вісті Донбасу"

до Дня Сіверського Дінця - 2017

* * * * * * * *

Фотоальбом

"Сіверський Донець - ріка натхнення та любові"

* * * * * * * *

Спеціальний випуск науково-виробничого журналу

"Водне господарство України"

до 10-річчя відзначення Дня Сіверського Дінця - 2016

* * * * * * * *

Науково-практичне видання

"Оцінка екологічного стану поверхневих водних об’єктів

басейну Сіверського Дінця. Методи біоіндикації"

Натисніть для перегляду (у форматі PDF)

* * * * * * * *

Спеціальний випуск регіональної газети

"Екологія промислового краю" до Дня Сіверського Дінця - 2015

* * * * * * * *

Альманах творчих робіт учасників конкурсу

"Сіверський Донець – очима молоді" 2015

Поділитися: