Система реагування на надзвичайні ситуації на водних об'єктах

СИСТЕМА РЕАГУВАННЯ НА НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ

ПРИРОДНОГО ТА ТЕХНОГЕННОГО ХАРАКТЕРУ,

ПОВ’ЯЗАНІ З ВОДНИМ ФАКТОРОМ

Робота функціональної підсистеми протипаводкових заходів

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів, відповідно до вимог наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.03.2018 № 86 та Положення про Сіверсько-Донецьке БУВР, забезпечує роботу функціональної підсистеми протипаводкових заходів Єдиної системи цивільного захисту на регіональному рівні в суббасейні Сіверського Дінця в межах Харківської, Донецької та Луганської областей, а також на місцевому та об’єктовому рівнях Донецької області в суббасейні Нижнього Дніпра і басейні річок Приазов’я (крім тимчасово окупованої території).

Для забезпечення управління та виконання функцій, спрямованих на запобігання і реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах, в т.ч. відомчих у зоні діяльності басейнового управління, розроблені та затверджені наказами та «Положенням про регіональний, місцевий та об’єктовий рівні функціональної підсистеми», якими передбачена їх організаційна структура та порядок діяльності.

Взаємодія органів управління у рамках функціональної підсистеми в залежності від рівнів і режимів функціонування визначена «Регламентом взаємодії» та схемою функціональної підсистеми.

Загальне керівництво з питань роботи функціональної підсистеми здійснюється відділом водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки, а на об’єктовому рівні – начальниками експлуатаційних дільниць.

Для управління функціональною підсистемою передбачено постійне чергування фахівців відділу та диспетчерської служби басейнового управління із залученням наявної телекомунікаційної мережі.

Основним завданням функціональної підсистеми протипаводкових заходів передбачається:

РЕГІОНАЛЬНИЙ І МІСЦЕВИЙ РІВЕНЬ

 • Забезпечення готовності відділів і служб басейнового управління до дій, спрямованих на запобігання виникненню та реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах, з метою сталого функціонування водогосподарського комплексу в межах Харківської, Донецької та Луганської областей.
 • Розробка та забезпечення виконання основних заходів з питань захисту від надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі шкідливою дією вод в період повені і паводків, техногенного і природного характеру для запобігання та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації на водних об’єктах у Харківській, Донецькій та Луганській областях.
 • Аналіз інформації з питань надзвичайних ситуацій, пов’язаних зі шкідливою дією вод та їх забрудненням на водних об’єктах зони діяльності.
 • Організація та проведення дослідницького моніторингу щодо визначення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій і можливого їх розвитку на водних об’єктах Харківської, Донецької та Луганської областей у разі зростання рівнів забруднення поверхневих вод.
 • Своєчасне і достовірне інформування Кризового центру Держводагентства, територіальних органів ДСНС України і цивільного захисту в областях та місцевих органів про потенційну небезпеку та можливі причини виникнення надзвичайних ситуацій на водних об’єктах Харківської, Донецької та Луганської областей.

ОБ’ЄКТОВИЙ РІВЕНЬ

 • Отримання щоденних відомостей від диспетчерської служби про загрозу або виникнення НС на відомчих водних об’єктах та прилеглих територій в зоні діяльності.
 • Підготовка гідротехнічних споруд відомчих водних об’єктів до надійної роботи.
 • Контроль за додержанням режимів роботи відомчих водних об’єктів.
 • Створення та поновлення матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором.
 • Здійснення превентивних заходів щодо запобігання (зменшення загрози) виникненню надзвичайних ситуацій на відомчих водних об’єктах.

Режим діяльності регіонального рівня функціональної підсистеми залежить від гідрологічної і гідрометеорологічної обстановки на водних об’єктах та масштабу й особливостей надзвичайної ситуації, що прогнозується або виникла, і встановлюється одним із таких:

 • повсякденного функціонування;
 • підвищеної готовності;
 • надзвичайної ситуації;
 • надзвичайного стану.

Координація дій з питань техногенно-екологічної безпеки на водних об’єктах та забезпечення реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, відповідно до вимог законодавства, здійснюється згідно з Інструкцією, Порядком та Схемою взаємодії з територіальними органами ДСНС і цивільного захисту населення, організаціями та підприємствами у Харківській, Донецькій та Луганській областях, з метою запобігання виникнення НС на водних об’єктах і своєчасного та ефективного реагування на наслідки НС.

Інформаційна взаємодія з Кризовим центром Держводагентства в межах дії регіонального рівня функціональної підсистеми цивільного захисту забезпечується за встановленою формою через надання:

 • щоденної інформації з питань НС на водних об’єктах (у визначений час);
 • щотижневої водогосподарської обстановки на водних об’єктах у зоні діяльності басейнового управління.

У разі виникнення на водних об’єктах загрози або надзвичайних ситуацій, пов’язаних з водним фактором, у зоні діяльності басейнового управління за інформацією для прийняття управлінських рішень слід звертатись до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів:

 • в режимі робочого дня – з 800 до 1700, у вихідні та святкові дні – з 800 до 1500 за телефонами: (0626) 62-12-51 та (095) 205-41-81;
 • в цілодобовому режимі:
 • по Краматорському, Бахмутському та Покровському районах – за телефонами: (0626) 62-12-51 та (099) 701-61-65;
 • по Маріупольському та Волноваському районах; по територіях Мар’їнської міської та Очеретенської селищної територіальних громад – за телефонами: (066) 986-44-46 та (097) 714-76-39;
"

Поділитися: