ЗМІ про нас: 2019-2021 роки

25.12.2021 - сайт "Новости Краматорска"

Качество воды в одной из рек является наихудшим и содержит азот аммонийный, фосфаты, нитриты, нитраты, кадмий, медь, никель, свинец, цинк

Причину ухудшения качества воды в Донецкой области ищут в Харьковской области.

Рабочая группа из представителей экологических структур, управлений водных ресурсов и КП «Вода Донбасса» взяли пробы из рек на территории Харьковской области, чтобы выяснить причины ухудшения качества воды в Донецкой области.

Особое внимание внимание было уделено речкам Лопань и Уды, поскольку в них скидывают сточные воды Харькова, а после этого они попадают в Северский Донец. «Эти две реки несут сточные воды города Харьков, которые круглосуточно сбрасывает Комплекс по перекачке и очистке сточных вод КП «Харьковводоканал», - отметили в Северско-Донецком бассейновом управлении водных ресурсво. - Дикановские очистные сооружения (Городские очистные сооружения водоотвода № 1) осуществляют сбросы в реку Лопань, которая впадает в реку Уды, куда в свою очередь осуществляют сбросы Безлюдовские очистные сооружения КП «Харьковводоканал», и уже она впадает в Северский Донец на 815 км. его течения. Сбросы, осуществляемые КП «Харьковводоканал» в объеме около 170 млн м3 в год, составляют 62% от общего объема сбросов по суббассейну реки Северский Донец, относящиеся к категории нормативно очищенных».

Подробнее по ссылке

"

22.12.2021 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

У Києві презентували програму заходів для покращення стану водних ресурсів на сході України

У Києві відбулось підсумкове засідання з представлення програми заходів для покращення стану водних ресурсів району річкового басейну Дону, розробленої в межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України».

Проєкт виконувався Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України протягом 2021 року. Захід проводився у приміщенні інформаційно-просвітницького Орхуського центру Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України під головуванням заступника Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайла Хорєва.

До участі були запрошені представники ключових національних відомств, зокрема Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України, Державної служби геології і надр України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства інфраструктури України, а також експерти проєкту.

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів Держводагентства представляли начальник управління Сергій Трофанчук і заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії, виконавчий секретар басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону Наталія Білоцерківська.

Докладніше за посиланням.

"

20.12.2021 - телеканал "Суспільне Донбас"

​Назвали основні причини неприємного запаху води на Донеччині

Скид неочищених стічних вод з Харківської області, цвітіння сине-зелених водоростей та маловоддя, такі основні причини неприємного запаху води в Донецькій області Cуспільному назвав начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук. Наразі, каже посадовець, вміст амонію, якій міг спричинити неприємний запах, за показниками річної води не перевищує норму.

"На водозаборі зараз підтверджується якість річної води, її водоканали можуть брати при обробці, яку вони виконують, надавати населенню, єдине, якщо існує цей запах , десь тиждень перестраховуватись та вживати її для побутових потреб, а не для приготування їжі", ー додав Сергій Трофанчук.

Докладніше за посиланням

"

20.12.2021 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

На вміст важких металів досліджуватимуть воду, донні відклади та ґрунт у суббасейні Сіверського Дінця

У рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні, який реалізується у 2021 році на сході України, передбачено здійснення польового моніторингу з відборами проб води, зависей, ґрунту та донних відкладів на річках суббасейну Сіверського Дінця з подальшим їх дослідженням в Інституті екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя на вміст важких металів з числа пріоритетних та басейново-специфічних речовин.

Пункти відбору були попередньо визначені на п’яти річках – р. Сіверський Донець та її притоках р. Казенний Торець, р. Деркул, р. Борова та р. Мокра Плотва – у верхньому (витоки) та нижньому (ближче до гирла) створах кожного річкового басейну.

Докладніше за посиланням

"

18.12.2021 - сайт "Новости Донбасса"

Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук дав коментар телеканалу "Новости Донбасса" стосовно якості води у річці Сіверський Донець.

"

16.12.2021 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Доступно про електронну форму звітності розповіли водокористувачам фахівці Сіверсько-Донецького БУВР

16 грудня в режимі відеоконференції відбувся онлайн-семінар на тему: «Подання звіту про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) за 2021 рік в електронній формі», організований Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів.

Понад 600 водокористувачів були поінформовані стосовно можливості онлайн-участі у такому заході, з них близько 150 вирішили скористатись фаховою допомогою для більш детального ознайомлення з особливостями електронної форми подання звітності.

Докладніше за посиланням.

"

13.12.2021 - Телебачення Слов'янська – С-плюс

Вода у Сіверському Дінці стала чистішою

Стан води у Сіверському Дінці поліпшився. Про це свідчать результати щоденного моніторингу. За даними фахівців, спостерігається покращення за органолептичними показниками – «лікарський» запах не зафіксований у жодній точці відбору води.

Докладніше за посиланням.

13.12. 2021 - сайт Слов’янської міської ВЦА

Щодо стану води у річці Сіверський Донець

Стан води у Сіверському Донцю перевірено басейновим управлінням водних ресурсів, КП “Вода Донбаса”, Державною екологічною інспекцією в Донецькій області.

За результатами проб виявлено покращення за органолептичними показниками - “лікарський” запах не зафіксований у жодній точці відбору води. Також не зафіксовано вмісту фенолів.

Докладніше за посиланням.

"

11.12.2021 - інтернет-видання KramatorskPost

Фахівці знайшли "проблемну точку", яка може давати неприємний запах води у краматорців

9 грудня начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів (БУВР) Сергій Трофанчук в ефірі телеканалу "Суспільне.Донбас" розповів, що у річці Сіверський Донець знайшли відхилення: найбільше - вище Ізюму Харківської області. 3-4 грудня фахівці цього управління відібрали проби води у Дінці у 13 точках у Харківській та Донецькій областях.

Докладніше - за посиланням

"

10.12.2021 - сайт Донецької обласної державної адміністрації

Фахівці з’ясовують причини, що призвели до погіршення якості води у Сіверському Донці

Для встановлення суб’єктів господарювання, які здійснюють скид неочищених стічних вод у притоки та безпосередньо річку Сіверський Донець з порушенням вимог Водного законодавства України, було негайно повідомлено Державну екологічну інспекцію України та направлено листи до Державної екологічної інспекції у Харківській області, ГУ Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях та ГУ Національної поліції в Донецькій області.

Докладніше - за посиланням

"

10.12.2021 - Департамент екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації

Відбувся цикл семінарів з питань охорони довкілля та сталого розвитку

6-9 грудня відбулися семінари з питань охорони довкілля та сталого розвитку у містах Бахмут, Волноваха, Краматорськ, Покровськ. Семінари проводились за ініціативи Департаменту екології та природних ресурсів Донецької обласної державної адміністрації в рамках виконання Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2 Участь у заходах у форматі онлайн та офлайн взяли близько 200 представників виконавчих органів об’єднаних територіальних громад, місцевих рад, райдержадміністрацій, працівників комунальних підприємств, установ, активістів громадських організацій Донецької області.

Учасників семінарів привітав Сергій Натрус, директор Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.025 роки».

Наталія Білоцерківська, заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, розповіла про основні засади інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом.

Докладніше за посиланням

"

10.12.2021 - офіційний веб-портал "Державна екологічна інспекція у Донецькій область"

Погіршення якості води у річці Сіверскій Донець протягом грудня 2021 року

За даними лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у річці Сіверський Донець протягом грудня 2021 року спостерігалось погіршення якості води по показникам амоній-іонам та нітритам в місцях питних водозаборів.

Державною екологічною інспекцією у Донецькій області в межах повноважень було негайно вжито відповідних заходів направлених на припинення скидів неочищених стічних вод у притоки та безпосередньо річку Сіверський Донець.

Вказане питання було обговорене 07.12.2021 року на засіданні робочої групи Міжводомчої комісії Донецької ОДА під головуванням першого заступника голови Мороза І.В. за участю ДЕІ у Донецькій області та інших служб до компетенції яких входить вирішення вказаного питання.

Докладніше - за посиланням.

"

10.12.2021 - сайт Діловий Слов'янськ

Що з якістю води у Сіверському Дінці? Моніторинг посилено

Після звернень до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів 03.12.2021 КП «Компанія «Вода Донбасу», КП «Словміськводоканал» про погіршення якості води в місцях питних водозаборів з р. Сіверський Донець та ГУ Держспоживслужби в Донецькій області щодо скарг мешканців населених пунктів Краматорського району на наявність стороннього запаху («ліків») водопровідної води, Сіверсько-Донецьким БУВР за погодженням з Держводагентством додатково до державного моніторингу започатковано виконання дослідницького моніторингу (щоденно, включаючи вихідні дні).

Докладніше за посиланням

"

10.12.2021 - сайт міста Слов'янська 6262

Чому вода у Слов’янську має неприємний запах. Результати дослідження (інформація станом на сьогодні)

Що коїться з водою у Слов’янську та інших містах Донеччини.

Уже не перший тиждень мешканці Слов’янська та міст-сусідів скаржаться на неприємний запах водопровідної води. У деяких районах люди помічають її нехарактерний колір.

З’ясуванням причин такої екологічної ситуації

займаються і місцеві, і обласні організації водопостачання.

Журналісти 6262.com.ua звернулись до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів (СДБУВР), аби дізнатись, чому вода в кранах мешканців області має характерний запах і що робиться, аби вийти з цієї екологічної ситуації.

Як нам повідомили у СДБУВР, після того, як до них звернулась КП “Компанія “Вода Донбасу”, КП «Словміськводоканал» та ГУ Держспоживслужби в Донецькій області, управління, окрім державного моніторингу, почало виконувати відбір проб води з поверхневих водних об’єктів у режимі дослідницького моніторингу (щоденно, включаючи вихідні дні).

Докладніше за посиланням

"

08.12.2021 - Суспільне Донбас

Про ситуацію з питним водопостачанням дивіться у відеосюжеті.

"

09.12.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону: у фокусі уваги – впливи змін клімату і заходи для зменшення забруднення водних об’єктів

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

Формат відеоконференції дозволив залучити до обговорення важливих питань досягнення доброго екологічного стану вод широке коло зацікавлених осіб – представників територіальних громад Харківської, Донецької та Луганської областей, що розташовані у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон.

Докладніше за посиланням.

"

03.12.2021 - Телебачення Слов'янська – С-плюс

Чому смердить водопровідна вода у Слов’янську

Останнім часом багатьох жителів Слов’янська турбує неприємний запах, який з’явився у водопровідній воді. Ця тема активно обговорюється в соцмережах. Люди кажуть – вода смердить ніби болотом та водночас ліками

"

02.12.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Черговий крок до досягнення «доброго» стану вод

Учора, 1 грудня, відбувся семінар із підготовки ключових розділів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

У рамках проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України, розроблено пропозиції заходів для покращення стану району річкового басейну Дону.

Як повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України, програма заходів є більш змістовною та трудоємною частиною ПУРБ і містить перелік заходів, спрямованих на вирішення головних водно-екологічних проблем річкового басейну.

Експертами проєкту підготовлено та представлено методичні рекомендації щодо формування програми заходів ПУРБ на прикладі басейну Дону.

Докладніше за посиланням.

"

01.12.2021 - Телебачення Слов'янська – С-плюс

У Слов’янську впроваджують моніторинг вод за європейськими стандартами

Фахівці Сіверсько-басейнового управління водних ресурсів презентували здобутки на профільній виставці в Києві. "Aqua Ukraine" – захід, який проходить щорічно. Але в якості повноправного учасника басейнове управління виставляло свої здобутки уперше. Розповідали про сучасну лабораторію та моніторинг вод за європейськими вимогами.

У Слов’янську впроваджують сучасний моніторинг води європейського рівня. Лабораторію моніторингу вод Східного регіону відкрили на базі Сіверсько-Донецького басейнового управління,навесні минулого року. Нещодавно її досягнення презентували на профільній виставці "Aqua Ukraine" в Києві.

За ініціативою Держводагентства в приміщеннях лабораторії зробили капітальний ремонт аби створити належні умови для розміщення та експлуатації нового лабораторного обладнання.

Завдяки сучасному лабораторному обладнанню значно збільшився перелік показників для вимірювань забруднюючих речовин.

Докладніше - за посиланням.

"

30.11.2021 Телебачення Слов'янська – С-плюс

"

29.11.2021 - портал «Децентралізація»

Шість громад Донеччини розпочали співпрацю з охорони та збереження водних ресурсів

Інвентаризація водних об’єктів, лісових ресурсів, об’єктів державної та комунальної власності стали для територіальних громад і викликом, і вимогою часу. Вже наприкінці поточного року має завершитись наповнення загальноукраїнського реєстру водойм оновленими даними, і екологічно та економічно обґрунтоване поводження з ними може стати новою точкою росту для громад.

Отже перед органами місцевого самоврядування постають питання законної діяльності орендаторів, збереження біорізноманіття водойм, а інколи – і фізичного їхнього існування. На жаль, відкриті дані свідчать, що кожного року країна втрачає сотні водойм: озер, малих річок, джерел.

На Донеччині і так вкрай непроста ситуація ускладнюється ще і фактором втрати вихідної бази даних через військові дії та тимчасову непідконтрольність великої частини області. Але навіть на території, підпорядкованій українському уряду, екологічна статистика тривожна: тільки за 2020 рік втрачено 26 озер та ставків (з 1750 наприкінці 2019 року) та 5 малих річок (зі 199 за аналогічний період).

Тому питання збереження водних ресурсів є наріжним каменем еко-політики громад та області, і пошук дієвих спільних рішень та ефективних партнерств - прикмета часу.

З ініціативою про спільну координацію дій та впровадження модернових еко-практик до громад Донеччини звернулася організація «Клуб рибалок України – Юей Фішинг Клуб», і першими на цю пропозицію відгукнулися громади Слов’янська, Лиману, Бахмуту, Часів-Яру, Селідово та Андріївки. Саме з ними був підписаний Меморандуми про співпрацю і планується взаємодія, зокрема – і за напрямком діджиталізації еко-сервісів.

Докладніше за посиланням.

"

29.11.2021 - сайт Краматорська 6264

Новий IT-сервіс розроблено та впроваджується краматорськими еко-активістами

Публічна презентація мобільного застосунку (додатку) «EcoWater» відбулася 24 листопада у відкритому просторі «ТатоХаб» м.Краматорськ. Про це повідомляє Краматорська міська рада.

До зустрічі на запрошення організатора – «Клубу рибалок України – Юей Фішинг Клуб» – долучилися очільник Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, співробітники поліції, спеціалісти Державної служби з надзвичайних ситуацій, таУправління державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецькій області, журналісти та громадські активісти.

Було обговорено стан водних ресурсів регіону та інструменти співпраці влади й громадськості в рамках екологічного моніторингу водойм регіону.

Докладніше за посиланням

"

29.11. 2021 сайт Краматорської міської ради

Новий IT-сервіс розроблено та впроваджується краматорськими еко-активістами

Публічна презентація мобільного застосунку (додатку) «EcoWater» відбулася 24 листопада у відкритому просторі «ТатоХаб» м.Краматорськ.

До зустрічі на запрошення організатора – «Клубу рибалок України – Юей Фішинг Клуб» – долучилися очільник Донецького обласного еколого-натуралістичного центру, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, співробітники поліції, спеціалісти Державної служби з надзвичайних ситуацій, та Управління державного агентства меліорації та рибного господарства у Донецьокій області, журналісти та громадські активісти, повідомляє сайт Краматорської міської ради.

"

29.11.2021 – сайт slavinfo.dn.ua.

Від хом'яка до самоїда: водники Донеччини запустили "пухнастий" фото-флешмоб

Водники Донеччини розпочинають фото-флешмоб до свята домашніх тварин. Ми ділимося з вами фотографіями своїх улюбленців та пропонуємо вам публікувати в коментарях фото своїх домашніх тварин!

Докладніше за посиланням.

"

26.11.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

8 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону

8 грудня 2021 року відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. У зв’язку з карантинними обмеженнями захід проходитиме в режимі онлайн у форматі відео-конференції.

Під час засідання планується розглянути питання про перелік заходів, спрямованих на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами масивів поверхневих вод у рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні; доповнення розділів Плану управління річковим басейном Дону щодо антропогенного навантаження, а також оцінку впливу змін клімату в рамках проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та ін.

До участі у заході запрошені члени басейнової ради – представники органів влади та місцевого самоврядування суббасейну Сіверського Дінця в межах Харківської, Донецької і Луганської областей, експерти, фахівці водогосподарського та екологічного напрямків, підприємства-водокористувачі, науковці, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Докладніше за посиланням.

"

25.11.2021 - Громадська організація "Зміни Є"

Біловодська громада: що потрібно, аби врятувати річку Деркул?

Місцеві кажуть, що колись по річці Деркул на Луганщині, ходили кораблі. Сьогодні це маленька заросла річка, яка майже вмирає.

Але мешканці Біловодської громади налаштовані її врятувати, тому що дуже люблять свій край і річку!

Подробиці у відео громадської організації "Зміни Є".

"

24.11.2021 - Громадська організація "Зміни Є"

Що несуть води річки Бахмутка до Сіверського Дінця?

Від стану притоків річки Сіверський Донець залежить життя всього східного регіону України. Що може згубити його притоку — річку Бахмутка?

Її називають водною артерією Донбасу. Це ріка Сіверський Донець. Кожна її притока дає життя цілому регіону. Одна з них — річка Бахмутка. Що роблять мешканці Бахмутської громади для збереження річки? Від чого сьогодні потерпає одна з приток Дінця? Як змінити ситуацію?

Подробиці у відео громадської організації "Зміни Є".

"

24.11.2021 - телеканал Суспільне Донбас

У Краматорську презентували мобільний додаток для екологічного моніторингу водойм Донеччини

Мобільний додаток для екологічного моніторингу водойм презентували у Краматорську.

Застосунок "EcoWater" розробили за підтримки програми розвитку ООН, повідомляє Суспільне Донбас.

Мобільний додаток розробили протягом шести місяців. Він працює у тестовому режимі.

Наразі у застосунку є інформація про понад 230 озер та ставків.

"

18.11.2021 – Урядовий портал: Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України

Держводагентство: У Харкові стартував другий етап обговорень міжвідомчої взаємодії у разі надзвичайних ситуації у водному секторі

У межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», який впроваджується у 2021 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України, у Харкові стартував другий етап обговорень.

Мета зустрічі представників різних відомств, дотичних до питань безпеки водного сектору на сході України, – обговорити діючі механізми міжвідомчої взаємодії щодо реагування на маловоддя та підготувати рекомендації для вдосконалення координації дій під час кризових подій, пов’язаних із маловоддям чи посухами.

Докладніше - за посиланням.

"

18.11.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Міжвідомча координація: синергія дій у разі надзвичайних ситуації у водному секторі

У межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», який впроваджується у 2021 році Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці з Державним агентством водних ресурсів України, у Харкові стартував другий етап обговорень.

Мета зустрічі представників різних відомств, дотичних до питань безпеки водного сектору на сході України, – обговорити діючі механізми міжвідомчої взаємодії щодо реагування на маловоддя та підготувати рекомендації для вдосконалення координації дій під час кризових подій, пов’язаних із маловоддям чи посухами.

Докладніше - за посиланням.

"

11.11.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Зміни клімату та їх вплив у суббасейні Сіверського Дінця – в центрі уваги науковців і фахівців водної сфери

Презентація фінального звіту «Аналіз впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець» в рамках реалізації проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відбулась у форматі онлайн-конференції.

До участі у заході долучились начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Марія Шпанчик та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, за пропозицією якого Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні виступило замовником дослідження. А виконавцями проєкту стали вітчизняні та міжнародні експерти з оцінки змін клімату – представник «HYDROC GmbH» Георг Петерсен та науковці Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова на чолі із Дмитром Дядіним, старшим викладачем кафедри інженерної екології міст, який і презентував звіт за проєктом. У ході обговорення презентованого звіту учасники онлайн-зустрічі надали пропозиції для його доопрацювання.

Докладніше - за посиланням.

"

04.11.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Міжвідомча комісія узгодила режими роботи водосховищ та водогосподарських систем в суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2021-2022 років

Сьогодні, 4 листопада, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон на осінньо-зимовий період 2021-2022 років. Через карантинні обмеження захід проводився в онлайн-режимі за участю представників Харківської, Донецької та Луганської областей.

Про виконання рішень попереднього засідання Міжвідомчої комісії від 10 червня поточного року та результати роботи водогосподарського комплексу в маловодний період літньо-осінньої межені 2021 року поінформував присутніх начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Докладніше - за посиланням.

"

29.10.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

На часі – підготовка водогосподарського комплексу до сталої роботи в осінньо-зимовий період 2021-2022 років

4 листопада в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбудеться онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон на осінньо-зимовий період 2021-2022 років.

Основне завдання – створити оптимальні умови для сталого функціонування водогосподарського комплексу в осінньо-зимовий період 2021-2022 років та забезпечення водними ресурсами потреб водокористувачів Харківської, Донецької та Луганської областей (крім тимчасово окупованої території) в межах встановлених лімітів.

Докладніше - за посиланням.

"

28.10.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Міжвідомча взаємодія – важливий аспект синергії дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій у водному секторі

Безпека та ефективне управління водними ресурсами є запорукою їх збереження та збалансованого використання. Особливо це актуально для сходу України, де мають місце значне промислове навантаження регіону, зростаючий вплив наслідків змін клімату та додаткові фактори, пов’язані із розташуванням головного річкового басейну регіону в зоні ведення військових дій. За умов таких серйозних викликів сьогодення управління водними ресурсами на сході України потребує злагоджених дій та спільних зусиль з боку усіх зацікавлених сторін.

Саме тому в межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України у 2021 році, реалізуються заходи, спрямовані на відпрацювання міжвідомчої взаємодії в разі кризових подій у водному секторі.

27 жовтня, у м. Святогірськ на березі головної водної артерії регіону – річки Сіверський Донець – в рамках зазначеного проєкту пройшла зустріч фахівців різних відомств, дотичних до питань безпеки водного фактору на сході України.

Докладніше - за посиланням.

"

27.10.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Екопросвіта заради сталого розвитку: розпочато цикл навчальних семінарів

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучилися до проведення циклу семінарів для освітян, працівників комунальних підприємств, управлінців органів місцевого самоврядування з питань охорони довкілля та сталого розвитку.

Перший семінар відбувся у конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Очно до заходу долучилися ті учасники, які мали сертифікат про вакцинацію. А формат онлайн-конференції дозволив розширити перелік доповідачів спікерами з Хмельниччини, Рівненщини та Київщини.

Докладніше - за посиланням.

"

20.10.2021 - Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

На Донеччині стартував цикл навчальних семінарів із питань охорони довкілля та сталого розвитку

У межах міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування сталого розвитку Донеччини 2020-2025 роки», яка реалізовується департаментом освіти і науки спільно з департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, 20 жовтня у м. Слов’янську на базі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів проведено перший навчальний семінар із питань охорони довкілля та сталого розвитку.

Організатор – ТОВ «Еко інвест груп». До заходу, що проходив у змішаному форматі, очно долучилися ті учасники, які мали сертифікат про вакцинацію. Семінар об’єднав 30 освітян, працівників комунальних підприємств, управлінців органів місцевого самоврядування. Серед спікерів – представники Хмельниччини, Рівненщини, Київщини.

Докладніше - за посиланням.

"

19.10.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Aqua Ukraine - 2021 у розпалі

Сьогодні відбулося урочисте відкриття Міжнародного водного форму Aqua Ukraine - 2021.

У відкритті комплексу виставок взяв участь в. о. Голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Кузьменков. Він також оглянув експозицію та поспілкувався з представниками лабораторії моніторингу вод Східного регіону.

Додамо, що у рамках виставкового стенду Держводагентства фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів демонструють відвідувачам виставки функціональні можливості оновленої лабораторії моніторингу вод Східного регіону та розповідають про результати виконання державного моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон.

Докладніше - за посиланням.

"

11.10.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

Чи будуть слов`янці з водою? Та хто врятує малі річки?

Українські річки міліють. Маловоддя стає проблемою багатьох областей. Слов’янськ не виключення. Через тривалу відсутність весняної повені, малі водні об’єкти заростають та пересихають. Що кажуть з цього приводу спеціалісти – водники? Та як врятуватися від засухи?

На Донеччині, зокрема у Слов’янську міліють водні об’єкти. Весняного водопілля не було з 2010 року, каже Сергій Трофанчук. Через відсутність великої повені річки не промиваються в достатній кількості. Особливо це відчувають малі річки, які живлять Сіверський Донець.

Аби врятувати малі річки зараз готується пілотний проєкт. Його мета повернути малим водним об’єктам натуральний вигляд. Сергій Трофанчук каже, для цього експерти досліджували декілька малих річок у Донецькій області. Але яка саме громада стане учасницею, поки невідомо.

Докладніше - за посиланням.

"

11.10.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває: спеціалісти обговорили звіт із доповнення ІІ розділу

8 жовтня в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось заключне обговорення звіту «Доповнення розділу Плану управління річковим басейном Дону щодо аналізу антропогенних впливів на якісний стан поверхневих вод від точкових джерел. Оцінка дозволів на спецводокористування підприємств», який розроблено Українським гідрометеорологічним інститутом ДСНС України для Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Участь в онлайн-обговоренні узяли фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, науковці, експерти, представники Донецької обласної державної адміністрації. В ході зустрічі представники Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Наталія Осадча та Ольга Ухань представили учасникам засідання розроблені матеріали.

Докладніше - за посиланням

"

21.09.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

День Сіверського Дінця святкує 15-річчя!

21 вересня – офіційна дата відзначення Дня Сіверського Дінця, головної водної артерії сходу України та її численних приток.

Масштабний ЕКОівент День Сіверського Дінця було започатковано у 2007 році одним із перших серед інших річок в Україні у рамках реалізації проєкту Європейського Союзу TACIS «Управління транскордонним водним об’єктом. Фаза ІІ. Басейн р. Сіверський Донець» за прикладом Міжнародного Дня Дунаю.

Уже 15-й рік поспіль День Сіверського Дінця – це багатоформатний і динамічний простір для втілення різних ініціатив, обміну досвідом та новими ідеями. Це відкритий майданчик для конструктивного діалогу влади і громад регіону, ентузіастів і профільних фахівців, об’єднаних важливою метою – збереження водних ресурсів басейну Сіверського Дінця в контексті басейнового принципу управління і досягнення доброго екологічного стану водних об’єктів за європейськими стандартами. Це зустріч і синергія однодумців у пошуку подолання екологічних викликів сьогодення для нашого вкрай маловодного регіону та його життєдайного джерела – річки Сіверський Донець.

Докладніше за посиланням

"

20.09.2021 - телеканал "Донеччина TV"

ЕКОтолока відбулася у Слов’янську на річці Казений Торець

Збирали сміття, аби зробити довкілля чистішим. ЕКОтолоку на березі річки Казенний Торець влаштували до Всесвітнього дня прибирання.

Участь в акції взяли студенти вишів області та небайдужі містяни. Подробиці – у наступному сюжеті, повідомляє телеканал Донеччина TV.

"

17.09.2021 - сайт "Діловий Слов’янськ"

Береги Казенного Торця стали чистішими. У Слов’янську відбулась ЕКОтолока «ЧистоТАК!»

17 вересня 2021 року в м. Слов’янськ відбувся екологічний івент у форматі ЕКОтолоки «ЧистоТАК!».

Цей захід відбувся з метою поширення екологічних знань та привернення уваги до проблематики якісного стану водних ресурсів та збереження природно-заповідних територій в басейні Сіверського Дінця, а також здорового способу життя та простих ЕКОкроків заради довкілля.

Організаторами толоки виступили Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Сіверський Донець – відродження».

Всіх небайдужих до питань екології звернувся начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Докладніше за посиланням

"

17.09.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

У Слов'янську зібрали десятки мішків сміття поблизу річки Казенний Торець

У Слов’янську пройшла масова ЕКОтолока до Міжнародного дня чистих берегів та Всесвітнього дня моніторингу води. Понад сотню учасників зібрали десятки мішків сміття вздовж берегів річки Казенний Торець, повідомляє телеканал «С-ПЛЮС».

Головними організаторами акції виступили представники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, також долучилися громадські організації, представники ландшафтних парків, екологи та студенти.

Місце для проведення ЕКОтолоки було обране не випадково. Саме тут 15 років тому розпочалася реалізація проєкту ТАСІS. З того часу працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів опікуються набережною Казенного Торця. Загалом за результатами ЕКОтолоки активних учасників відзначили нагородами. Також для присутніх влаштували святкову програму в рамках відзначення Дня Сіверського Дінця.

"

13.09.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

Головні забруднювачі річок - водоканали: у Слов'янську повідомили, як вирішуватимуть проблему

У Слов`янську обговорили головні водно-екологічні проблеми басейну річки Дон та зокрема Сіверського Дінця. Зустріч пройшла в рамках спільної проєктної діяльності ОБСЄ та Держводагентства. За результатами буде напрацьований план управління річковим басейном.

Ця зустріч фахівців водного господарства, органів влади, представників ОТГ, екологів та представників Держводагентства пройшла в рамках втілення проєкту ОБСЄ. На заході фахівці представили результати визначення головних водно-екологічних проблем та напрацьовані пропозиції щодо їх вирішення.

Докладніше - за посиланням

"

18.08.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Україна впевнено крокує до важливої цілі – досягнення «доброго» екологічного стану українських річок

Вже сьогодні Україна має лабораторії моніторингу вод, на які заслуговують українські річки. Чотири регіональні лабораторії облаштовані сучасною приладовою базою за усіма європейськими стандартами, забезпечують виконання вимірювань пріоритетних та басейнових специфічних показників і покривають усі річкові басейни України. З кожним роком технічні можливості лабораторій розширюються, що дає змогу збільшувати кількість масивів поверхневих вод охоплених моніторингом в майбутньому. Сьогодні можна впевнено сказати: Україна рішуче крокує до важливої цілі – досягнення «доброго» екологічного стану українських річок!

Докладніше за посиланням

"

12.08.2021 – веб-портал "Новости Донбасса"

Спецпроект. Сделано рукой человека. Краткая история водных бед Донбасса

В последние годы количество воды в бассейне Северского Донца летом снижается до 20-40% от нормы, что непривычно. Об этом «Новостям Донбасса» рассказали в Северско-Донецком бассейновом управлении водных ресурсов. Эксперты отмечают, что большинство основных водопользователей на своих предприятиях внедряют эффективные меры по экономии воды, а вот пользователи коммунальных услуг не задумываются над тем, что из крана не всегда может течь вода в бесконечных объемах.

Докладніше за посиланням

"

20.07.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

"Дієва співпраця як запорука досягнення доброго стану поверхневих вод

У рамках проведення цільового обстеження екологічного стану поверхневих вод у Донецькій та Луганській областях у зонах можливого впливу затоплення шахт та з метою отримання консультацій щодо визначення місць відбору проб води у басейні р. Сіверський Донець у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулася робоча зустріч з міжнародною неурядовою організацією Центром гуманітарного діалогу.

Докладніше за посиланням

"

19.07.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

Минулої неділі на пляжі «Кокос», що знаходиться на одному з блакитних озер Лиманщини, відбулося свято Нептуна. На відвідувачів чекали цікаві конкурси та приємні призи. Організував свято освітньо-культурний заклад «Гончаренко центр Лиман». Побували на ньому і наші кореспонденти.

"

01.06.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

ЕКОактивістам Сходу України – наочно про моніторинг поверхневих вод

ЕКОактивісти з різних куточків Донеччини та Луганщини завітали на екскурсію до лабораторії моніторингу вод Східного регіону в м. Слов’янську, щоб на власні очі побачити і почути про її можливості після модернізації.

Наразі сучасна лабораторія Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів є однією з чотирьох базових лабораторних центрів Держводагентства, оснащених найсучаснішою високоточною технікою відповідно до європейських стандартів.

Наталія Білоцерківська, заступниця начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії, поділилась з активною екогромадськістю новими європейськими підходами у виконанні державного моніторингу поверхневих вод на Сході України.

У свою чергу, начальник лабораторії Олена Лоткова та провідний хімік Анна Баранова продемонстрували нове лабораторне обладнання, придбане за кошти Донецької обласної державної адміністрації та в рамках проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні і Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Докладніше за посиланням

"

01.06.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону обговорила етапи розробки ПУРБ Дону

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулося чергове онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Участь у заході взяли представники органів влади та місцевого самоврядування, підприємств-водокористувачів, науковці, експерти, фахівці водогосподарського та екологічного напрямків, представники громадськості.

Заступник голови басейнової ради, начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук представив присутнім нових стейкхолдерів басейну Сіверського Дінця відповідно до оновленого складу басейнової ради. Під час засідання також було затверджено план роботи на 2021 рік.

Учасники засідання обговорили нагальні питання, які потребують своєчасного реагування. Зокрема, про План управління ризиками затоплення для окремих територій у межах річкового басейну Дону на 2023-2030 роки розповів присутнім Костянтин Данько, завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту.

Докладніше за посиланням

30.06.2021 - офіційна сторінка осередку громадянського суспільства "Друкарня" у Фейсбук

15 учасників зі Слов'янська, Краматорська, Селидового, Покровська, Бахмута, Старобільська та інших міст Донеччини і Луганщини. Спікери з Києва, Дніпра, Слов'янська. 128 випитих горняток кави. Це тільки маленька статистика того, як минули 2 дні Другого міжрегіонального форуму для еко-активістів Сходу України.

Важливою "родзинкою" еко-семінару стала екскурсія до Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів.

На екскурсії там ми дізнались дуже-дуже багато цікавого, а новеньке обладнання не могло не вразити всіх нас. Дуже вдячні за можливість потрапити на екскурсію (ще й у неділю зранку) начальникові СД БУВР Сергію Трофанчуку, Наталії Білоцерківській та спеціалісткам СД БУВР за фахове доступне подання матеріалу.

Докладніше за посиланням

"

17.06.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

"Творчо обдаровані та екологічно активні: нагороджено переможці конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів провело урочисті нагородження переможців 14-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» у Харківській та Луганській областях.

14 червня у Харкові у приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області за сприяння його керівництва було відзначено талановиту та ЕКОактивну молодь Харківщини. 15 червня з такою ж місією фахівці водної сфери побували у Сєвєродонецьку, де у залі засідань Луганської обласної державної адміністрації за участю голови ОДА Сергія Гайдая відбулось нагородження конкурсантів з Луганщини.

Докладніше за посиланням.

"

15.06.2021 – сайт Луганської обласної державної військово-цивільної адміністрації

"Акцент на екологічних проблемах дуже важливий – Сергій Гайдай привітав переможців та призерів творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»

15 червня в облдержадміністрації підбили підсумки 14-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». Привітав переможців та призерів голова Луганської обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай.

Сергій Гайдай разом з начальником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергієм Трофанчуком вручив грамоти та подарунки переможцям та призерам конкурсу.

Сергій Трофанчук подякував, що вже третій рік поспіль саме голова Луганської обласної державної адміністрації нагороджує дітей. Він подарував Сергію Гайдаю та представникам навчальних закладів області журнали, де зібрані кращі творчі роботи.

Докладніше за посиланням.

"

15.06.2021 – телеканал "Дoнбас Онлайн".

Молодь Луганщини за чистий Сіверський Донець

Талановиті борці за екологію сьогодні отримали нагороди за кращі роботи в конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді».

Організатори конкурсу, а також координатор проєкту ОБСЄ в Україні та представництва дитячого фонду ООН особисто привітали з пів сотні переможців та призерів із Луганщини. Чим діти та підлітки нашої області підкорили журі, бачила Вікторія Атаманитчева.

"

14.06.2021 – офіційний сайт Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області

"14 червня 2021 року в приміщенні Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області відбулося урочисте нагородження переможців та призерів 14-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» 2020 по Харківській області.

Вже 14 років поспіль цей творчий конкурс проводиться Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів за сприяння Державного агентства водних ресурсів України.

До участі запрошуються учні та студенти Харківської, Донецької та Луганської областей, які мріють бачити річки свого дитинства чистими і готові докласти до цього власних зусиль!

Цього року на конкурс надійшло понад 500 творчих робіт. З них майже третина – від Харківської області. Це малюнки і фотографії, мотиваційні розробки і літературні твори, дослідницькі роботи і виховні заходи.

Докладніше за посиланням.

"

14.06.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

"Міжвідомча комісія узгодила режими роботи водосховищ та водогосподарських систем в суббасейні Сіверського Дінця на період літньо-осінньої межені 2021 року

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань підготовки водогосподарського комплексу до роботи в літньо-осінній період 2021 року в суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон у межах Харківської, Донецької та Луганської областей (крім тимчасово окупованої території).

Через карантинні обмеження засідання проводилось у режимі онлайн-конференції, в якій взяли участь представники Харківської, Донецької та Луганської областей.

Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук поінформував присутніх про виконання рішень попереднього засідання Міжвідомчої комісії від 11 березня про роботу водогосподарського комплексу у весняний період поточного року.

Докладніше за посиланням.

"

07. 06.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

Сіверсько-Донецьке БУВР відзначило ювілей

"Цього року Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів відзначає 60-річний ювілей. Святкування приурочили до професійного свята - Дня працівників водного господарства України

Урочистості пройшли в Регіональному ландшафтному парку «Краматорський».

Колектив управління вітали представники органів влади і місцевого самоврядування, колеги з інших водогосподарських організацій та фахівці різних відомств, які співпрацюють із Сіверсько-Донецьким БУВРом.

Докладніше за посиланням.

"

07.06.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Ювілей – імпульс до розвитку!

"

Свій 60-річний ювілей урочисто відзначило Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів. Масштабні святкування приурочили до професійного свята – Дня працівників водного господарства України.

Урочистості було організовано на березі водойми у візит-центрі Регіонального ландшафтного парку "Краматорський".

Колектив управління вітали представники центральних органів влади і місцевого самоврядування, колеги з інших водогосподарських організацій та фахівці різних відомств, які співпрацюють із Сіверсько-Донецьким БУВР. До участі у заході були запрошені й ветерани управління. Цього дня кращі з кращих приймали вітання й почесні нагороди від Держводагентства, Донецької облдержадміністрації та керівництва організації.

Докладніше за посиланням.

"

06.06. 2021 - сайт "Діловий Слов’янськ"

Бассейновому управлению в Славянске 60 лет

"Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів відзначило свій 60-річний ювілей. Масштабні святкування приурочені до професійного свята - Дня працівників водного господарства України.

Урочистості організовані на березі річки у візит-центрі Регіонального ландшафтного парку "Краматорський". Колектив управління вітали представники центральних органів влади і місцевого самоврядування, колеги з інших водогосподарських організацій та фахівці різних відомств, які співпрацюють із Сіверсько-Донецьким БУВР.

Докладніше за посиланням.

"

02.06.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

День захисту дітей разом із Сіверсько-Донецьким БУВР

"В Міжнародний день захисту дітей фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів зустрічались із переможцями та призерами щорічного творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».

Юні художники і фотографи, літератори та дослідники запрошувались до управління по черзі протягом дня із дотриманням усіх карантинних вимог.

Заслужені нагороди талановитій молоді Придінців’я урочисто вручали начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук та заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Наталія Білоцерківська. Чудові подарунки в ЕКОстилі для молодого покоління ЕКОсвідомих українців надали Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Координатор проектів ОБСЄ в Україні.

Докладніше за посиланням.

"

31.05.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід відвідала Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

"У суботу, 29 травня, Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів відвідала Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід. Перебуваючи з дводенним робочим візитом на Донеччині, пані Хельга мала на меті з’ясувати проблеми регіону та ознайомитися з роботою місії ОБСЄ на місцях, в тому числі у напрямку водних ресурсів.

Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук поінформував шановну гостю про результати спільної діяльності в рамках різних проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, починаючи з 2017 року. В тому числі із розроблення Плану управління річковим басейном Дону – ключового інструменту для досягнення доброго екологічного стану вод. Генеральному секретарю ОБСЄ провели екскурсію лабораторією моніторингу вод Східного регіону, яка першою в Україні розпочала виконання діагностичного моніторингу за новим законодавством та європейськими вимогами і наразі є одним із чотирьох базових лабораторних центрів Держводагентства для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин.

Докладніше за посиланням.

"

30.05.2021 – slavinfo.dn.ua

"У Слов’янську Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід відвідала Лабораторію моніторингу вод Східного регіону

29 травня Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів відвідала Генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід. Перебуваючи з дводенним робочим візитом на Донеччині, пані Хельга мала на меті з’ясувати проблеми регіону та ознайомитися з роботою місії ОБСЄ на місцях, в тому числі у напрямку водних ресурсів.

Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук поінформував шановну гостю про результати спільної діяльності в рамках різних проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, починаючи з 2017 року. В тому числі із розроблення Плану управління річковим басейном Дону – ключового інструменту для досягнення доброго екологічного стану вод

Докладніше за посиланням.

"

26.05.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

"Підтримка Координатора проєктів ОБСЄ в Україні в управлінні водними ресурсами Східного регіону

Європейський моніторинг вод за новою програмою з розширеним переліком забруднюючих речовин, що в басейні Сіверського Дінця розпочато з 1 липня 2020 року, потребує як відповідного функціонального обладнання, так і постійного вдосконалення фахового рівня його виконавців.

Саме тому на приладовій базі оновленої лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР вже вдруге за рік пройшов практичний тренінг для фахівців лабораторії. З 19 по 21 травня своїми знаннями й практичним досвідом з учасниками тренінгу в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні ділився науковий спеціаліст та хімік-практик Павло Алейнов.

Докладніше за посиланням.

"

20.05.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

"

«Вишиванка моя – Україна!» Добрі спогади до Дня вишиванки

У 2021 році виповнюється рівно 10 років з того часу, як усю Україну об’єднала Рушникова доріжка єднання родом зі Слов’янська – вишивані вручну і з’єднані між собою барвисті рушники з часточками душі майстринь з усіх куточків нашої держави. На кожному з рушників вишиті назва регіону і притаманні саме йому традиційні українські орнаменти. Наразі цей 75-метровий символ єдності України дбайливо зберігається у фондах Слов’янського краєзнавчого музею.

А починалося все у 2010 році, коли ініціатори Всеукраїнського культурно-мистецького проєкту «Україна єдина: Схід і Захід разом» задумали протягом одного року побувати у всіх обласних центрах держави і до 20-ї річниці Незалежності України створити величезну Рушникову доріжку єднання. До реалізації такої масштабної ідеї долучився і колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, надаючи всебічну підтримку патріотичній ініціативі. Ще на старті – допомогою в оплаті сценічних костюмів для урочистої ходи Україною, далі транспортним сполученням і дружніми зв’язками з іншими водогосподарськими організаціями у регіонах, де радо зустріли і узяли під опіку вісників зі Сходу. А найголовніше – авторською піснею «Вишиванка моя – Україна» на слова Алли і Віктора Антоненків (тодішнього керівника Сіверсько-Донецького БУВР) та музику Інни та Олександра Куриленків, що стала своєрідним гімном проєкту.

Докладніше за посиланням.

"

13.05.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

ЕКОосвіта й ЕКОвиховання – в пріоритеті у водників Сіверського Дінця

"Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів у своїй діяльності протягом року тісно взаємодіє з різними освітніми закладами з питань екологічної освіти та виховання. У прагненні сформувати ЕКОсвітогляд молоді на засадах свідомого відповідального ставлення до споживання природних (насамперед водних) ресурсів фахівці водної сфери щороку організують низку ЕКОпросвітницьких заходів.

Черговим з них стало проведення до Дня екологічної освіти 2021 онлайн- зустрічі зі студентами Харківського національного медичного університету, що здобувають вищу освіту за спеціалізацією «Лабораторна діагностика». Формат відео-конференції дозволив задіяти в освітньому заході близько 50 студентів.

Фахівці Сіверсько-Донецького БУВР розповіли молоді про основні аспекти діяльності басейнового управління та презентували оновлену лабораторію моніторингу вод Східного регіону як один із чотирьох базових лабораторних центрів системи Держводагентства.

Докладніше за посиланням.

"

11.05.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

"Запаси водних ресурсів створено: до маловодного періоду року готові!

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів завжди тримають руку на пульсі водогосподарської обстановки й щодня отримують інформацію про об’єми наповнення та режими роботи водосховищ, а також контролюють рівні води по руслу і притоках річки Сіверський Донець в місцях поверхневих водозаборів питного і технічного призначення. Цього року вже на понад 100% вдалось наповнити великі руслові водосховища комплексного призначення Печенізьке та Оскільське – основні акумулятори річкового стоку в басейні Сіверського Дінця.

Так, станом на 07.05.2021 наповнення водосховищ складає:

- Печенізьке водосховище наповнене до 389 млн. м3 або 101,6% від НПР, скиди здійснюються на рівні 20 м3/с, в аналогічний період минулого року наповнення складало 379 млн. м3 або 99%, скидні витрати були 10 м3/с;

- Оскільське водосховище наповнене до 437,1 млн. м3 або 100,5% від НПР, скиди здійснюються на рівні 35 м3/с, в аналогічний період минулого року наповнення складало 428,7 млн. м3 або 98,5%, скидні витрати 18 м3/с.

Докладніше за посиланням.

"

"21. 04.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

Про стан води в Сіверському Дінці: чи варто непокоїтися

Басейн Сіверського Дінця став першим серед річкових басейнів країни, де було розпочато виконання діагностичного моніторингу вод за новим законодавством та європейськими вимогами. Нині система моніторингу працює вже два роки. Як фахівці оцінюють стан водойм регіону та чи є привід для занепокоєння?

На Донеччині, саме в басейні Сіверського Дінця два роки тому почали впроваджувати європейські підходи до моніторингу поверхневих вод. Нині триває процес трансформації лабораторії Басейнового управління водних ресурсів у лабораторію моніторингу вод Східного регіону.

Завдяки сучасному обладнанню, яке придбали за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища, спеціалістам вдалося збільшити перелік показників, за яким моніторять стан води, з 28 до 70.

Докладніше за посиланням.

"

"19.04.2021 – газета "Славянские ведомости"

За календарем третьої суботи квітня – Всеукраїнський день довкілля. Колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відзначив його дружно і завзято.

Наводили лад довкола всіх об’єктів інфраструктури, на територіях насосних станцій зрошувальних систем і біля адміністративних будівель, що розташовані по всій Донецькій області від Слов’янська до Маріуполя, від Лиману до Авдіївки.

Докладніше за посиланням

"

19.04.2021 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Взаємодія з територіальними громадами – шлях до вирішення проблемних питань водної сфери

Чергове засідання робочої групи проєкту «Експертна допомога громаді Сіверської ОТГ в доопрацюванні Стратегії розвитку до 2025 року, щодо охорони довкілля» було присвячене питанням водних ресурсів на території Сіверської міської територіальної громади.

Як експерт проєкту доповідачем виступила заступниця начальника відділу водних об’єктів та ТЕБ Сіверсько-Донецького БУВР Тетяна Ігнатенко.

Вона розповіла про водогосподарську діяльність, що здійснюється на території Сіверської територіальної громади, та про якість поверхневих вод за даними державного моніторингу, який виконується Лабораторією моніторингу вод Східного регіону у двох пунктах моніторингу на території громади.

Докладніше за посиланням.

"

14.04.2021 - телеканал «С-ПЛЮС»

На Донеччині рівні води у річках критично низькі

2020 - найбільш аномальний рік за останні десятиріччя в плані погодних умов. Таких висновків дійшли гідрометеорологи. Через це водогосподарська ситуація є складною і напруженою по всій Україні.

Про це повідомили спеціалісти Сіверсько-Донецького БУВР.

Тільки за минулий рік через відсутність опадів близько 30 водойм втратили запаси води, розповідає начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук. У цьому ж році зима характеризувалася постійним перепадом температур, і спостерігалася найвища температура за середні багаторічні показники. Але опади були у достатній кількості. Тож наразі спеціалісти БУВРУ працюють над наповнення водосховищ. І Печеніжське, і Оскільське водосховище наповнені більш ніж на 90%.

Докладніше за посиланням.

"

07.04.2021 – офіційний сайт Державне агентство водних ресурсів України

На Донеччині розпочався поливний сезон 2021 року.

Фахівцями Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів забезпечено підготовку до роботи гідротехнічного та електромеханічного обладнання насосних станцій державних зрошувальних систем. Зокрема, проведено комплекс зварювальних та інших ремонтних робіт з переобладнання всмоктувального трубопроводу головної насосної станції Оскільської зрошувальної системи № 1, яка забезпечує подачу води для поливу сільгоспкультур на площі 171,3 га.

В свою чергу господарствами-водокористувачами підготовлені внутрішньогосподарські зрошувальні системи краплинного зрошення.

На сьогодні вже розпочали роботу головна насосна станція Оскільської ЗС-1 та насосна станція НС-2 Оскільської ЗС-2. Станом на 6 квітня забрано води з державних точок водовиділу на полив сільськогосподарських культур в об’ємі 3 тис. м3.

Укладено договори з чотирма агрогосподарствами Донеччини на послуги з забору та переміщення води на полив на площу 1,3 га. Договірна кампанія триває.

Посилання

"

11.03.2021 – офіційний сайт Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Органи влади та комунальні підприємства об'єднуються для досягнення спільної мети – «доброго» стану вод

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський обговорив з Держекоінспекцією, Мінрегіоном, Асоціацією міст та Укрводоканалекологією результати скринінгового моніторингу річкового басейну Дніпра та виклики, які стоять перед країною у результаті надмірного забруднення поверхневих вод та застарілої інфраструктури комунальних підприємств. Учасники заходу аналізували можливі механізми врегулювання цих питань.

«На сьогодні скринінг проведено у басейнах Дніпра, Дністра, Дону та Дунаю. Результати невтішні. По басейну Дніпра до 45 пріоритетних речовин додався ще 21 специфічний забруднювач. Результати дворічного моніторингу цих речовин стануть основою для розробки заходів з екологічного оздоровлення дніпровського басейну та увійдуть до Плану управління річковим басейном Дніпра. Проте Україна не може чекати так довго. Вже сьогодні органи влади та комунальні підприємства мають об’єднатися для досягнення спільної мети – «доброго» стану вод», - зазначив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Міністр акцентував увагу на важливості модернізації технологій очистки питної та стічних вод. Це важливо для здоров’я людей та довкілля.

Стаття (перейти за посиланням).

"

10.03.2021 – офіційний сайт Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Чим забруднений Сіверський Донець?

Річка Сіверський Донець забезпечує водою 94 % населення Сходу України. Аби дослідити її якість та отримати дані для розробки стратегічного плану покращення стану вод у басейні Сіверського Дінця у 2018 році проведено скринінг забруднюючих речовин. Дослідження виконано у рамках проєкту ОБСЄ в Україні.

Для скринінгу відібрали 8 проб води та 3 – риби. Зразки перевірили на вміст 2400 пріоритетних забруднювачів та 2900 підозрюваних нецільових (за припущенням).

Докладніше - за посиланням.

"

02.03.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Підготовка до водопілля 2021: гідрологічна та водогосподарська ситуація в суббасейні Сіверського Дінця" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"2021 рік на сході України за гідрологічними умовами особливо не відрізняється від попередніх років, тож весняну повінь на річках суббасейну Сіверського Дінця слід очікувати слабко вираженою з незначними підйомами рівнів води, за показниками нижчими за норму. Цьому передувала довготривала літньо-осіння посуха 2020 року з недостатньою кількістю опадів та вищою за норму температурою повітря..."

Стаття (перейти за посиланням).

"

25.02.2021 – газета "Славянские ведомости".

Стаття "Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів готується до зрошувального сезону 2021 року. ФОТО" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"Наразі для сталої безперебійної роботи головної насосної станції Оскільської зрошувальної системи №1 у вегетаційний період 2021 року спеціалістами Лиманської експлуатаційної дільниці проводяться зварювальні та інші ремонтні роботи по переобладнанню всмоктувального трубопроводу, що дасть можливість своєчасно і в повному обсязі забезпечити забір та переміщення води сільгоспвиробникам для зрошення сільгоспкультур у період поливної кампанії 2021 року..."

Стаття (завантажити).

"

09.02.2021 – офіційний сайт Дер

жавного агентства водних ресурсів України

Стаття "Швидко, прозоро, надійно та економно: Сіверсько-Донецьке БУВР впроваджує електронний документообіг" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"Впровадження електронного документообігу є одним з пріоритетних напрямків розвитку водної сфери. Наприкінці 2020 року Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів було придбано пакет системи електронного документообігу «АСКОД». На часі – технічні налаштування й отримання персоналом необхідних практичних знань для початку автоматизації діловодних процесів..."

Стаття (перейти за посиланням).

"

05.02.2021 – газета "Славянские ведомости".

Стаття "В Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів встановили нову сучасну протипожежну систему. Фото" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"Організація безпечних і комфортних умов праці – важлива складова ефективності робочого процесу. В Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів дбають про якість виконання колективом покладених державою завдань. Тож після капітального ремонту приміщень на часі посилення протипожежної безпеки..."

Стаття (завантажити).

"

02.02.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "60 років з Дня заснування Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів".

"Голова Держводагентства Валентин Шліхта щиро вітає колег з ювілеєм: «Історію управління створюють фахівці, які протягом цих років передавали знання та вміння, забезпечуючи неперервність у формуванні професійного потенціалу, щоб і сьогодні на сучасному етапі гідно виконувати державні функції з управління водними ресурсами вже за європейськими стандартами. Щиро вдячний усім, хто присвячує свої сили, знання та вміння збереженню водних ресурсів Сходу України. Бажаю подальших професійних звершень на благо водної сфери заради процвітання нашої Держави!»..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

28.01.2021 – інтернет-газета "ОбщеЖитие".

Стаття «Северский Донец постепенно очищается от загрязнения аммонием».

"Содержание солей аммония в Северском Донце уменьшается. Об этом проекту "Радио Свобода "Радио Донбас.Реалии" рассказал начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов Сергей Трофанчук. По его словам, существенное уменьшение показателя аммония солевого произойдет в течение 5-7 суток, при условии стабилизации ситуации выше по течению реки Северский Донец в пределах Харьковской области. Сейчас вода в Донецкой области находится в пределах санитарных норм для питьевых нужд, - сообщили в ведомстве..."

Стаття (завантажити).

* * *

26.01.2021 – інтернет-видання "DonPress".

Стаття «В Северском Донце отмечено уменьшение содержание солей аммония».

"Содержание солей аммония в Северском Донце уменьшается. «По состоянию на 23-25 января показатель аммония солевого в реке Северский Донец на 540 км по течению составляет 0,62-0,91 мг/дм3), на 527 км по течению 1-1,28 мг/дм3, что свидетельствует о его уменьшение по сравнению с концом 2020 года», – отметил начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов Сергей Трофанчук..."

Стаття (завантажити).

* * *

26.01.2021 – вебпортал "Новости Донбасса".

Стаття «В управлении водных ресурсов заявляют, что Северский Донец очищается от загрязнения аммонием».

"В декабре 2020 года были зафиксированы увеличения показателя по содержанию аммония в реке Северский Донец в пределах Харьковской и Донецкой областей в 1,5-3 раза. Это, по информации профильных ведомств, не является редкостью для осенне-зимнего периода... «С целью стабилизации ситуации принято решение по корректировке режимов работы основных регулирующих Печенежского и Оскольського водохранилищ для увеличения сбросов на 2 кубометра по каждому, что позволит активизировать процессы разбавления местных стоков, аккумулированных в этих водохранилищах», - рассказал Сергей Трофанчук."

Стаття (завантажити).

* * *

26.01.2021 – вебсайт медіаслужби "Радіо Свобода".

Інформація для проєкту «Радіо Донбас. Реалії»: «Сіверський Донець поступово очищується від забруднення амонієм».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

"Вміст солей амонію у Сіверському Донці зменшується. «Станом на 23-25 січня показник амонію сольового у р. Сіверський Донець на 540 км по течії становить 0,62-0,91 мг/дм3, на 527 км по течії 1-1,28 мг/дм3, що свідчить про його зменшення у порівнянні з кінцем 2020 року», – зазначив начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук..."

Стаття (завантажити).

* * *

17.01.2021 – щотижневик "Восточный проект".

Стаття «Стало известно, где находится источник загрязнения воды: какие меры приняты».

"Ситуация с качеством воды волнует каждого жителя нашего города. Северско-Донецкое бассейновое управление водных ресурсов, отвечая на информационный запрос «Восточного проекта», проинформировало о ситуации с загрязнением воды и принятых мерах..."

Стаття (завантажити).

* * *

15.01.2021 – офіційний сайт Донецької облдержадміністрації.

Стаття «КП «Компанія «Вода Донбасу» контролює якість питної води».

"Склад води, яка подається споживачам комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу», відповідає чинним санітарним нормам. Водночас за останні кілька днів серед населення поширюються чутки стосовно нібито погіршення якості води. З цього приводу повідомляємо наступне..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

14.01.2021 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «В Сіверському Дінці виявили велику концентрацію амонію. Як це впливає на питну воду?».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Інформація (завантажити), Репортаж (завантажити).

* * *

06.01.2021 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina".

"Відповідно до європейських стандартів Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу поверхневих вод. Для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 4 базових лабораторій – Західного (м. Івано-Франківськ), Східного (м. Слов’янськ), Північного (м. Вишгород) та Південного (м. Одеса) регіонів. Це дасть можливість контролювати якість води відповідно до європейський стандартів для досягнення в майбутньому доброго екологічного стану масивів поверхневих вод..."

Стаття (перейти за посиланням).

2020

* * *

30.12.2020 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «У Слов`янську будуть вчити волонтерів».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука про взаємодію з громадськими об’єднаннями з питань екології.

Інформація (завантажити), Репортаж (завантажити).

* * *

29.12.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Інформація "Завершено екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища" (про заходи з екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища та підвищення водності річки Сіверський Донець).

"28 грудня завершені заходи з екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища та підвищення водності річки Сіверський Донець. З 5 листопада до Краснопавлівського водосховища було подано 62,9 млн.м3 дніпровської води та забезпечено екологічні попуски в р. Сіверський Донець в обсязі 10,0 млн.м3..."

Інформація (перейти за посиланням).

* * *

28.12.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Економічний аналіз водокористування та інші розділи Плану управління річковим басейном Дону в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"...Зокрема, уперше публічно звітували про результати розроблення в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні розділу ПУРБ Дону «Економічний аналіз водокористування». Докторка економічних наук Олена Никифорук презентувала стейкхолдерам Сіверського Дінця економічні аспекти управління водними ресурсами, в тому числі аналіз соціально-економічного розвитку території басейну, особливості водокористування за галузевою специфікою, три сценарії прогнозу потреб у воді за секторами економіки, інструменти економічного контролю: окупність використання водних ресурсів, тарифи на воду і заключні рекомендації..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

25.12.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Ресурсы Северского Донца и экология воды. Совещание в Славянске" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

«...Каждый из восьми ключевых вопросов повестки дня касался этапов разработки Плана управления речным бассейном Дона. Это стратегический документ для реализации основной цели Водной Рамочной Директивы ЕС - достижение «хорошего» экологического состояния вод...»

Стаття (завантажити).

* * *

24.12.2020 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Стаття "План управління річковим басейном Дону – в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"...Стисло – про те, що вже зроблено, і докладніше – про нові напрацювання доповідали фахівці водної сфери та експерти-екологи, які долучались до розроблення Плану управління річковим басейном Дону. Зокрема, уперше публічно звітували про результати розроблення в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні розділу VI ПУРБ Дону «Економічний аналіз водокористування»..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

24.12.2020 – газета "Славянские ведомости".

Стаття "План управління річковим басейном Дону – в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"Чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону відбулось 23 грудня 2020 року в форматі відео-конференції. Кожне з восьми ключових питань порядку денного стосувалось етапів розроблення Плану управління річковим басейном Дону (ПУРБ). Це є стратегічний документ для реалізації основної мети Водної Рамкової Директиви ЄС – досягнення «доброго» екологічного стану вод..."

Стаття (завантажити).

* * *

21.12.2020 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Анонс заходу "23 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону".

"Під час засідання розглядатимуться такі питання: про план-графік процесу розроблення проекту Плану управління річковим басейном Дону та етапи його розроблення станом на 2020 рік та плани на 2021 рік; про результати діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон у 2020 році та попередню оцінку їх хімічного стану..."

Анонс заходу (перейти за посиланням).

* * *

16.12.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Анонс заходу "23 грудня онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"До участі у заході запрошуються члени басейнової ради, представники органів влади та місцевого самоврядування, експерти, фахівці водогосподарського та екологічного напрямків, підприємства-водокористувачі, науковці, представники громадських організацій та засобів масової інформації..."

Анонс заходу (перейти за посиланням).

* * *

10.12.2020 – офіційний сайт департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації.

Інформація "Відбулось засідання комісії з питань користування водними об’єктами" (захід за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

"10 грудня 2020 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Ігоря Мороза відбулось засідання комісії з питань користування водними об’єктами..."

Інформація (перейти за посиланням).

* * *

Науково-популярний журнал "Водне господарство України" - № 9-10, 2019.

Участь фахівців Сіверсько-Донецького БУВР у підготовці випуску – 5 статей:

Стаття "Сіверсько-Донецьке БУВР: ЧистоФЕСТ «Чистий берег Дінця»" – с.19-21.

"Організатори ЧистоФЕСТу – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів та громадська організація «Сіверський Донець – відродження» запропонували його учасникам очистити від сміття святогірський берег Сіверського Дінця – найбільшої річки Сходу України та основної водної артерії Донбасу. І своїми реальними діями привітати наш Донець зі святом – Днем Сіверського Дінця, що відзначається 21 вересня..."

Стаття "Державний моніторинг у суббасейні Сіверського Дінця виконується за новою програмою" – с.77-80.

"Виконання вимірювань здійснюється оновленою лабораторією моніторингу вод Східного регіону, що входить до складу Сіверсько-Донецького БУВР, облаштування якої було ініційовано Держводагентством для втілення європейських підходів моніторингу вод в Україні. Адже процес впровадження моніторингу вод за європейськими вимогами є однією із цілей Програми дій Уряду та ключовим пріоритетом водної сфери у 2020 році..."

Стаття "Водно-екологічні проблеми – в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця" – с.80-82.

"21 вересня 2020 року, коли за екологічним календарем відзначався вже 14-й День Сіверського Дінця, відбулось позачергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. З урахуванням карантинних вимог захід проводився в онлайн-форматі..."

Стаття "Сіверський Донець – блакитна перлина Сходу України" – с.82-86.

"За запасами водних ресурсів територія басейну Сіверського Дінця (через своє географічне положення та кліматичні особливості) відноситься до маловодних регіонів, де забезпеченість потреби у воді на кожного мешканця утричі менше, ніж в середньому по Україні. При цьому басейн Сіверського Дінця вважається одним із найбільш напружених серед основних басейнів держави через високу щільність населення та розвинений агропромисловий комплекс..."

Стаття "Екологічний майстер-клас для молоді Придінців’я від Координатора проєктів ОБСЄ в Україні" – с.87-91.

"Вже 14-й рік поспіль у рамках відзначення Дня Сіверського Дінця проводиться дитячо-юнацький творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді». Його організатори – Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» під егідою Держводагентства ставлять за мету підвищення екологічної свідомості та громадської активності молоді Придінців’я, залучення юного покоління до практичної природоохоронної діяльності... Але й після вручення нагород водники тримають у полі зору кращих із кращих, запрошуючи їх до участі у різноформатних зустрічах з профільними фахівцями-екологами..."

Випуск журналу (завантажити).

* * *

26.10.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Аномальный 2020-й: в Донецкой области пересохли 27 ставков, 9 наполнены меньше половины".

Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталії Білоцерківської.

"Основна причина пересихання річок — низька водність малих річок та кліматичні зміни, кажуть фахівці. “За даними місцевих органів самоврядування на цей час у 27 ставках відсутнє водне дзеркало, найбільша кількість яких розташована в басейні річок Приазов’я”, — повідомляє в.о. начальника управління Наталія Білоцерківська..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

26.11.2020 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

Стаття "Донецкой области пересохло 36 водоемов и рекордно обмелели реки".

"В октябре специально созданная областная рабочая группа обследовала 32 водных объекта на подконтрольной территории Донбасса. Группа установила, что 9 водоемов наполнены менее чем на 30%, из них 7 находятся в Добропольском районе (в бассейнах рек Бык и Волчья, которые впадают в Днепр). Еще 2 таких водоема в Славянской районе – в бассейне реки Казенный Торец, которая впадает в Северский Донец. Основная причина пересыхания рек – низкая водность малых рек и климатические изменения, говорят специалисты..."

Стаття (завантажити).

* * *

23.11.2020 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

Стаття "Обезвоженная Донетчина: В Северский Донец качают воду из Днепра".

"В этом году на территории подконтрольной Донетчины пересохли 27 прудов. Больше всего из них – на юге региона. Еще 7 водоемов Добропольского района и 2 Славянского тоже могут исчезнуть, поскольку наполнены менее чем на 30%. Мало воды даже в главной «питьевой» реке региона – Северском Донце. Об этом рассказали в Северско-Донецком бассейновом управлении водных ресурсов, передает «Вільне радіо»..."

Стаття (завантажити).

* * *

23.11.2020 – вебпортал ТРК «Вільне радіо».

Стаття "Підконтрольна Донеччина частково зневоднена: 27 ставків пересохли, ще 9 наповнені менше половини" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

Інтерв’ю в.о. начальника Сіверсько-Донецького БУВР Наталії Білоцерківської.

"Основна причина пересихання річок — низька водність малих річок та кліматичні зміни, кажуть фахівці. “За даними місцевих органів самоврядування на цей час у 27 ставках відсутнє водне дзеркало, найбільша кількість яких розташована в басейні річок Приазов’я”, — повідомляє в.о. начальника управління Наталія Білоцерківська..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

10.11.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Про проблеми затоплення шахт і забруднення питної води в межах Донецької і Луганської областей".

"З гідрографічної точки зору, в «сірій» зоні, в «зоні зіткнення» та на тимчасово окупованій території перебуває лінія вододілу між басейном Сіверського Дінця та річками Приазов’я. На ній відбувається формування поверхневого стоку приток Сіверського Дінця у Донецькій області та від якої залежить напрямок поширення забруднення у разі можливого пошкодження інженерної інфраструктури на межі зіткнення як на контрольованій території, так і на тимчасово окупованій території..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

06.11.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Перевіряємо якість води там, де визначила громадськість".

"Нагадуємо, що до Всесвітнього дня моніторингу вод (18 вересня) Держводагентство започаткувало нову екотрадицію і надало активній громадськості унікальну можливість – самостійно обрати локацію для досліджень якості води. Громадяни скористались цією можливістю і самостійно обрали локації для досліджень якості води, відмітивши 441 пункт на водних об’єктах у різних куточках країни. Найбільш популярними були річкові басейни – Південного Бугу, Дністра, Дону та Дніпра..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

05.11.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища".

"Заходи з екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища дозволять забезпечити жителів м. Харків та ряду населених пунктів Харківської області питною водою, яка відповідає санітарним нормам. Нагадаємо, що останній раз екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища проводилось у 2018 році. Тоді для покращення якості води та зменшення обсягу високомінералізованих вод перед початком закачування дніпровської води здійснили попуски води з Орільського водосховища у канал Дніпро-Донбас та з Краснопавлівського водосховища у річку Сіверський Донець..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

10.11.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Про проблеми затоплення шахт і забруднення питної води в межах Донецької і Луганської областей".

"З гідрографічної точки зору, в «сірій» зоні, в «зоні зіткнення» та на тимчасово окупованій території перебуває лінія вододілу між басейном Сіверського Дінця та річками Приазов’я. На ній відбувається формування поверхневого стоку приток Сіверського Дінця у Донецькій області та від якої залежить напрямок поширення забруднення у разі можливого пошкодження інженерної інфраструктури на межі зіткнення як на контрольованій території, так і на тимчасово окупованій території..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

30.10.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Кращі європейські практики в частині моніторингу масивів поверхневих вод впроваджуються в басейні Дону".

"У рамках діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні експертами було опрацьовано підходи агрегації в басейні Дону. Результати агрегації в басейні Дону вже представлено на геопорталі «Водні ресурси України» у тематичному шарі «Хімічний стан». Застосовані підходи є корисним інструментом при формуванні програм моніторингу вод у наступному планувальному періоді. Програми моніторингу на 2021 рік для басейнів річок Дністра, Дунаю, Вісли та Дону будуть сформовані відповідно до кращого європейського досвіду..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

30.10.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "В басейні Сіверського Дінця узгодили режими роботи водосховищ і водогосподарських систем на осінньо-зимовий період" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Враховуючи складну водогосподарську обстановку поточного року, коли забезпечувати потреби у воді населення та галузей економіки доводиться в умовах надзвичайно низької водності, майже з критеріями маловоддя, - завдяки своєчасним управлінським рішенням та злагодженим діям всіх учасників водогосподарського комплексу вдавалося оптимально розподіляти місцевий стік, не застосовуючи статтю 45 Водного кодексу України про обмеження прав водокористувачів..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

23.10.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Сохраним Северский Донец для будущих поколений! Для школьников Донетчины провели экскурсию в Святогорске" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

«Экоактивные молодые специалисты водной сферы рассказали о Плане управления речным бассейном Дона - как ключевого документа для достижения хорошего экологического состояния вод. Отдельное внимание уделили ежедневным практическим действиям каждого для сохранения водных ресурсов. Во время общения старшеклассники активно задавали вопросы, делились своими мнениями по проблематике водных ресурсов региона...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

22.10.2020 – газета «Славянские ведомости».

Стаття "ЕКОпатріотичне виховання молоді – в пріоритеті у водників Сіверського Дінця" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"21 жовтня 2020 року у Святогірську фахівці водної сфери поспілкувались з учнями Краматорської ЗОШ № 25 – учасниками українсько-німецького проєкту «Молодь дебатує». На свіжому повітрі з дотриманням карантинних вимог обговорили сучасні проблеми водних ресурсів регіону та головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

21.10.2020 – офіційний сайт Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Стаття "Досліджуємо українські річки на вміст специфічних забруднювачів".

"Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України активно впроваджує європейські стандарти в управління водними ресурсами. Одним із важливих кроків для цього є запровадження сучасного державного моніторингу вод відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС. "

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

18.10.2020 – сторінка у Фейсбук OSCE Project Co-ordinator in Ukraine.

Публікація "Майстер-клас з моніторингу вод / Master Class on Water Monitoring".

"Вже декілька років поспіль Координатор проектів ОБСЄ в Україні підтримує розвиток системи моніторингу у найбільш вразливому річковому басейні Сіверського Дінця, бо без належної системи моніторингу неможливо спланувати ефективні заходи для збереження та захисту водних ресурсів. Аби залучити молодь до активних дій в сфері охорони Координатор проектів 9 жовтня провів у Святогорську майстер-клас з моніторингу вод для неодноразових переможців конкурсу «Сіверський Донець очима молоді» в номінації дослідницьких робіт..."

Публікація (перейти за посиланням).

* * *

15.10.2020 – газета «Славянские ведомости».

Стаття "У Святогірську відбувся ЕКОмайстер-клас для молоді Придінців’я від Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Фото" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"ЕКОсвідома молодь отримала змогу не за підручниками, а на практиці в доступній для сприйняття формі дізнатись про стан головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець, ознайомитись із сучасними підходами до моніторингу поверхневих вод та всіх його компонентів, побачити специфіку роботи фахівців у цій галузі, набути нових знань і практичних навичок, а також у дружній атмосфері поспілкуватися на наукові теми з однолітками та фахівцями-екологами..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

15.10.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Молодь Придінців’я стає ЕКОсвідомою" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Екологічний майстер-клас відбувся на березі Сіверського Дінця у м.Святогірськ в рамках проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні. Учасниками заходу стали найактивніші юнаки та дівчата з числа переможців різних років щорічного творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» та їх наставників-викладачів..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

12.10.2020 – телеканал «ДОНБАС».

Репортаж "Соленые озера и другие водоемы Славянска обмелели".

"Что могло вызвать исчезновение воды и можно ли исправить ситуацию - выясняла Мария Сергеева..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука, начальника відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Віктора Баюша.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

12.10.2020 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Екологічний майстер-клас для переможців творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді»".

"Екологічний майстер-клас для переможців творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» пройшов у Святогірську. Його учасники вчилися визначати якість води за допомогою водних організмів та мобільної лабораторії. Організаторами заходу виступили представники Координатора проєктів ОБСЄ в Україні та фахівці Сіверсько-Донецького БУВР..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

24.09.2020 – офіційний сайт Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Стаття "Велике прибирання берегів: підсумки у цифрах".

"До заходів долучилися понад 5 тис. учасників. Це керівництво та представники Міндовкілля, керівники центральних органів виконавчої влади, що належать до сфери управління Міндовкілля, представники місцевих органів влади, іноземні дипломати, активна громадськість. Загалом по країні було зібрано понад 10 тис. мішків сміття. Орієнтовна вага зібраного складає понад 90 тонн!"

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

21.09.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Водно-екологічні проблеми – в центрі уваги стейкхолдерів Сіверського Дінця" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Позачергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону співпало з відзначенням Дня Сіверського Дінця 2020. З урахуванням карантинних вимог засідання проходило в онлайн-форматі. У обговоренні важливих питань суббасейну Сіверського Дінця взяв участь голова Держводагентства Валентин Шліхта..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

21.09.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Інформація "21 вересня День Сіверського Дінця".

Відеоролик "Сіверський Донець у вишиванці: змінюючи себе, ти змінюєш Світ".

Інформація (перейти за посиланням), відеоролик (перейти за посиланням).

* * *

21.09.2020 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Цими вихідними у Святогірську боролися зі сміттям…".

"Сіверсько-Донецьке управління водних ресурсів влаштувало еко-толоку «Чистий беріг Дінця» в рамках всесвітнього Дня чистоти. До акції приєдналося і профільне міністерство..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

19.09.2020 – Телеканал «Донеччина TV».

Репортаж "Донеччина приєдналась до міжнародної акції «Всесвітній день прибирання".

"Обласна екотолока відбулась у Святогірську, її назвали «Чистий берег Дінця». Акцією хотіли привернути увагу до проблеми засмічення відходами річок, озер та інших водних об’єктів. Екотолока проводиться в області вже вп’яте..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

19.09.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Інформація "Міжнародний день чистих берегів єднає українців".

"До екологічної акції долучилися мешканці як на сході, так і на заході нашої держави, як на півночі, на півдні так і у центрі країни. Водники у всіх регіонах країни, у тісній співпраці з місцевими органами влади, громадськістю, волонтерами разом, але з дотриманням карантинної дистанції, прибирали береги водойм..."

Інформація (перейти за посиланням).

* * *

18.09.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "“Чистий берег Дінця”: у Святогірську відбудеться екотолока" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

«Мета екотолоки - привернення уваги громадян до проблем засмічення відходами річок, озер та інших водних об'єктів, а також правильне поводження зі сміттям, дбайливе ставлення до довкілля та підвищення екологічної обізнаності населення...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

07.09.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Нове лабораторне обладнання – нова якість досліджень Лабораторії моніторингу вод Східного регіону" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Один із чотирьох сучасних лабораторних центрів в системі Держводагентства – лабораторія моніторингу вод Східного регіону продовжує розширювати функціональні можливості. Наприкінці серпня в рамках Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) отримано нове лабораторне обладнання..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

02.09.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Лабораторія моніторингу поверхневих вод Східного регіону: досліджуємо водойми на вміст пестицидів" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Мабуть кожен з нас хоч раз у житті чув про пестициди та їх шкідливий вплив на довкілля. Значна частина пестицидів – це сильні отрути, які інтенсивно застосовують у сільському господарстві. Це, у свою чергу, призводить до проникнення отруйних речовин у ґрунтові води і подальшого потрапляння в річки та водойми..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

29.07.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Європейські методи для аналізу якості поверхневих вод та обмін досвідом – у Слов’янську триває тренінг для спеціалістів лабораторій Держводагентства" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Протягом 27-31 липня у Слов’янську фахівці та фахівчині лабораторій моніторингу вод Західного, Східного та Північного регіонів набиратимуться нових знань та практичних навичок для роботи на сучасному лабораторному обладнанні. П’ятиденний тренінг «Сучасні методи газової хроматографії для аналізу якості води» проходить на приладовій базі оновленої лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

22.07.2020 – інтернет-газета «Восточный вариант».

Стаття "Реки Славянска мелеют и зарастают водорослями: что делать и к чему готовиться".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

«Сприятливі умови для зростання та розмноження синьо-зелених водоростей забезпечує потрапляння до річки фосфатів, які містяться в різних пральних та миючих засобах. Це – наша плата за зручності цивілізації, – коментує тему Сергій Трофанчук. – Для системної боротьби з цією штучно створеною екологічною проблемою потрібна державна програма, спрямована на зменшення та припинення використання засобів із вмістом фосфатів...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

07.07.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Програма «Донеччина: ЗмІнИ». Випуск "Як на Донеччині вирішують проблеми з водопостачанням".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

«Вода – джерело життя. А для деяких мешканців Донеччини це джерело постійних переживань та обурень. Адже доступ до такої необхідної живильної рідини у них обмежений. Про старі труби, регулярні пориви, воду за розкладом, а також про приклади того, як проблему із водопостачанням в окремих населених пунктах таки вдалося вирішити, говоритимемо у програмі...»

Відеозапис програми (перейти за посиланням).

* * *

07.07.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Відеосюжет "Хто і як управляє водоймами Донеччини".

«Річки потрібні всім: з них постачається вода у міста, аграрії поливають поля, для своїх потреб воду використовує промисловість. Щоб води вистачило всім і на довго водоймами необхідно управляти на державному рівні. В Донеччині водоймами опікується Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів. Воно підпорядковується Державному агентству водних ресурсів України та має відповідальні завдання...»

Відеосюжет (перейти за посиланням).

* * *

04.07.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Анонс відеопрограми "Анонс! Проблеми водопостачання на Донеччині".

Анонс відеопрограми (перейти за посиланням).

* * *

18.06.2020 – вебпортал Телерадіокомпанії «ТВ7 Маріуполь».

Стаття "Стали відомі результати перевірки води в річці біля маріупольського заводу".

"В Маріуполі стали відомі результати перевірки води в річці Кальчик біля металургійного комбінату. Фахівці перевіряли її на наявність нафтопродуктів, хлоридів, сульфатів та інших показників. Результати розповіли в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Стаття (перейти за посиланням), Відеосюжет у випуску новин (перейти за посиланням).

* * *

11.06.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "До 22% економії електроенергії у поливний сезон – це реально".

"На сьогодні у пріоритеті для водників - питання модернізації гідротехнічного обладнання та економія електроенергії. А для аграріїв – зменшення вартості послуг із забору води на зрошення та зниження собівартості вирощування сільгосппродукції..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

09.06.2020 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Стаття "У басейні Сіверського Дінця узгоджено оптимальні режими роботи водосховищ на період літньо-осінньої межені 2020 року".

"На думку Міжвідомчої комісії, на більшості річок басейну залишається імовірність формування маловоддя з можливими негативними наслідками для бізнесу, населення і довкілля. Але завдяки додатково накопиченим у водосховищах водним ресурсам є можливість їх оптимального використання протягом маловодного періоду..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

09.06.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "У басейні Сіверського Дінця узгоджено оптимальні режими роботи водосховищ на період літньо-осінньої межені 2020 року".

"На минулому тижні водники басейну Сіверського Дінця спільно із членами Міжвідомчої комісії обговорили складну гідрологічну ситуацію та узгодили оптимальні режими роботи водосховищ комплексного призначення у період літньо-осінньої межені 2020 року..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

05.06.2020 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Луганської обласної державної адміністрації.

Стаття "Відбулось засідання Міжвідомчої комісії".

"04 червня 2020 року відбулось чергове засідання Міжвідомчої комісії з питань встановлення режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем в басейні Сіверського Дінця в межах Харківської, Донецької та Луганської областей на літньо-осінню межень 2020 року з метою забезпечення сталого функціонування водогосподарського комплексу в маловодний період року..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

05.06.2020 – газета «Громада СХІД» №10 (19) 2020.

Стаття "Під загрозою посухи" - с.5.

"Наразі в басейні Сіверського Дінця створено достатні запаси води, необхідні для сталого функціонування водогосподарського комплексу у маловодний період року, який у 2020-му, на жаль, розпочався раніше, ніж зазвичай..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Випуск на вебсайті газети (перейти за посиланням).

* * *

02.06.2020 – вебпортал Телерадіокомпанії «ТВ7 Маріуполь».

Стаття "В Маріуполі екологи взяли проби з річки біля заводу".

"До Маріуполя приїхала пересувна екологічна лабораторія департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації, щоб перевірити стан річки Кальчик. Фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів перевірять проби води на наявність нафтопродуктів, хлоридів, сульфатів та інших показників..."

Інтерв’ю провідного хіміка спектрометричних та специфічних досліджень Сіверсько-Донецького БУВР Анни Баранової.

Стаття (перейти за посиланням), Відео (перейти за посиланням).

* * *

30.05.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Репортаж "Вода в річках перевірятиметься за європейськими стандартами".

«Тепер - як в Європі: в Україні впроваджується європейський моніторинг вод. З 1 липня майже вдвічі - до 65 збільшується кількість пунктів моніторингу води в басейні Сіверського Дінця. Воду будуть досліджувати за новими стандартами...»

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука, начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Ірини Сидоренко.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

22.05.2020 – газета центральних органів виконавчої влади України «Урядовий кур’єр».

Стаття "Сергій ТРОФАНЧУК: «Істотних обмежень у водопостачанні міст Донбасу поки що не передбачено»".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

«Збереження водних ресурсів, особливо в час кліматичних змін, поліпшення екологічного стану вод можливе лише за умов консолідації зусиль тих, хто користується водою, й тих, хто дбає про її запаси. Це тільки частина важливих проблем, які ми обговорили під час спілкування з начальником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергієм ТРОФАНЧУКОМ...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

20.05.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Стаття "Співробітники лабораторії моніторингу вод Східного регіону регулярно перевіряють стан річок".

«Щомісяця досліджується вода у 34 точках на річках Сіверський Донець, Бахмутка, Казений Торець, Клебан Бик. З 1 липня 2020 року діагностичний моніторинг в басейні Сіверського Дінця значно розширюється. Регулярні проби води братимуть вже у 65 пунктах моніторингу. За новими європейськими стандартами значно розширюється і спектр речовин, на які перевірятимуть річкову воду. Дослідження проводитимуть в оновленій сучасній лабораторії...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

20.05.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Репортаж "Чи вистачить влітку води в річках".

«Рада національної безпеки та оборони попереджає, що Україні загрожує дефіцит води в річках. На засіданні ради Держагентство водних ресурсів повідомило, що останні п’ять років в країні були маловодні...»

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

17.05.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "В Донецкой области проверят качество воды" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

«14 нових пунктів спостережень з’явились на карті моніторингу стану поверхневих вод, який виконують фахівці лабораторії Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Додаткові спостереження в місцях найбільш інтенсивного антропогенного навантаження передбачені новою Регіональною програмою моніторингу стану довкілля в Донецькій області на 2020-2024 роки...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

15.05.2020 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Стаття "Лабораторія моніторингу вод Східного регіону впроваджує регіональний моніторинг стану довкілля, - Держводагентство".

"Додаткові дослідження дозволять розширити мережу моніторингу та діагностувати реальний стан поверхневих вод по всіх басейнах річок Донецької області... Кошти на це виділяються з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Донецької області, зокрема на 2020 рік заплановано 610 тис. гривень..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

15.05.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Лабораторія моніторингу вод Східного регіону впроваджує регіональний моніторинг стану довкілля".

"Лабораторія моніторингу вод Східного регіону успішно виконує не лише державний моніторинг поверхневих вод, а й забезпечує впровадження регіональних аспектів моніторингу довкілля. Додаткові спостереження в місцях найбільш інтенсивного антропогенного навантаження передбачені новою Регіональною програмою моніторингу стану довкілля в Донецькій області на 2020-2024 роки..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

14.05.2020 – вебпортал Телерадіокомпанії «ТВ7 Маріуполь».

Стаття "Річки Приазов’я перевірять на наявність нафтопродуктів, хлоридів та сульфатів".

"В Донецькій області розпочались додаткові дослідження стану якості поверхневих вод, які виконують фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Будуть перевірені, зокрема, і річки Приазов’я - Кальміус та Кальчик. Про це повідомляє Департамент екології облдержадміністрації у Facebook..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

14.05.2020 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Стаття "В Донецькій області працює автоматизована система контролю водних ресурсів річки Сіверський Донець".

"З вересня 2019 року на Донеччині працюють два гідропости на річці Сіверський Донець, встановлені з метою систематичних спостережень за гідрохімічними показниками, в тому числі у рамках кризового моніторингу..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

14.05.2020 – Центр екомоніторингу довкілля Донецької області.

Інформація про автоматизовану систему контролю водних ресурсів р. Сіверський Донець.

"Для забезпечення систематичних спостережень за гідрохімічними показниками, у тому числі в рамках кризового моніторингу, створена автоматизована система контролю водних ресурсів р. Сіверський Донець. Наразі встановлені та працюють два гідропости на річці Сіверський Донець..."

Інформація (перейти за посиланням).

* * *

14.05.2020 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Стаття "В Донецькій області розпочато додаткові дослідження стану якості поверхневих вод".

"14 нових пунктів спостережень з’явились на карті моніторингу стану поверхневих вод, який виконують фахівці лабораторії Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Додаткові спостереження в місцях найбільш інтенсивного антропогенного навантаження передбачені новою Регіональною програмою моніторингу стану довкілля в Донецькій області на 2020-2024 роки..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

04.05.2020 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Стаття "Держводагентство: презентуємо оновлену сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону у Слов’янську".

"Держводагентство продовжує втілювати у життя пріоритетні завдання водної сфери – впроваджувати європейський моніторинг вод в Україні. За короткий час у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів лабораторію із застарілим обладнанням докорінно трансформовано у сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

04.05.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Презентуємо оновлену сучасну Лабораторію моніторингу вод Східного регіону у Слов’янську".

"Запрошуємо вас на віртуальну екскурсію оновленою сучасною лабораторією моніторингу вод на сході України. Згодом після закінчення карантину ми обов’язково запросимо вас на урочисте офлайн-відкриття сучасної лабораторії, для того, щоб ви змогли у реальному часі та просторі доторкнутися до світу якості води. А поки урочистості на карантині пропонуємо відвідати віртуальну екскурсію, почитати історію трансформації лабораторії та важливість її функціоналу..."

Стаття (перейти за посиланням).

Відео (перейти за посиланням).

* * *

30.04.2020 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Стаття "Держводагентство: На розчистку русел річок, що на Донеччині передбачено понад 100 мільйонів гривень".

"За результатами виконання цих заходів буде проведено розчистку русел річок у басейнах річок Казенний Торець та Бахмутка орієнтовною протяжністю близько 115 км зі 180,5 км. Таким чином, понад 100 млн. грн. буде спрямовано на розчистку русел річок на Донеччині та підтримання їх водності. І це є актуальним у той час, коли кліматичні зміни вже подовжили маловодний період року та підсилили загрози посухи і зникнення малих річок..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

30.04.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Результат ефективної кооперації місцевої влади та водників: понад 100 мільйонів гривень передбачено на розчистку русел річок на Донеччині".

"Донеччина – складний регіон із забезпечення водними ресурсами та проблемами екології, які потребують вирішення, особливо в умовах кліматичних змін. Водники басейну Сіверського Дінця активно співпрацюють із місцевою владою у питаннях реалізації заходів Регіональної цільової програми щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018-2022 роки. Зокрема, днями відбулося онлайн-засідання колегії Донецької облдержадміністрації, де обговорювався проєкт зазначеної програми у новій редакції..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

21.04.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Водники, водозабірні споруди та біота".

"У квітні у басейні Сіверського Дінця вже розпочався полив сільськогосподарських культур. Але справна робота гідротехнічного устаткування – це не лише вчасне надання послуг, пов’язаних із подачею води на зрошення, водникам також треба враховувати вимоги охорони тваринного світу та інтереси рибного господарства..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

27.03.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Сьогодні ми розпочинаємо on-line подорож басейнами українських річок".

"Цього року українські річки, вперше за 120 років відчули відсутність «класичної» весняної повені. Причиною чого стала посушлива осінь та практична відсутність сніжної зими. Які ж водні реалії сьогодення? Басейн Сіверського Дінця завжди був маловодним. Там вже понад 20 років поспіль (за виключенням 2003, 2006 та 2010 років) така ситуація, яка стала майже «нормою». Відповідно, ці проблемні питання доводиться вирішувати щороку..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

21.03.2020 – інформаційне агентство «Антикризовий медіа-центр».

Стаття "Сіверському Дінцю поставлено діагноз" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

«Саме таке дослідження провели в рамках проєкту ОБСЄ в Україні на запит нашої держави. Проби води, риби та донних відкладів забирались восени 2018 року і весь минулий рік аналізувались в спеціальній лабораторії в Словаччині на присутність в них 40 тисяч хімічних речовин. Досліджень такого рівня в Україні досі не проводилось. 12 березня за ініціативою Координатора проєктів ОБСЄ в Україні були оприлюднені результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

15.03.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Через маловоддя буде мало води. Де буде дефіцит?" (за інформацією Держводагентства).

«В этом году на большинстве рек Украины наблюдается низкая водность и весеннее половодье будет отсутствовать, наиболее уязвимыми остаются бассейны рек Рось, Южный Буг, Северский Донец и приток Среднего Днепра...»

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

14.03.2020 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Чи вистачить води на всіх? У Слов'янську спеціалісти обговорили наслідки аномально теплої зими 2020 для річок та озер" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

«12 березня в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у Слов’янську відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон (крім тимчасово окупованої території) на весняний період 2020 року з метою створення запасів води, необхідних для сталого функціонування водогосподарського комплексу в маловодний (меженний) період року...»

Стаття (перейти за посиланням), Youtube-канал (перейти за посиланням).

* * *

13.03.2020 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "У Сіверсько-Донецькому БУВРі відбулося засідання міжвідомчої комісії, присвячене питанням роботи водосховищ у весняний період".

"У Сіверсько-Донецькому БУВРі відбулося засідання міжвідомчої комісії, на якому говорили про стан річок та водосховищ. Як вплинула аномально тепла зима на рівень води та чи вистачить її запасів для населення та підприємств – ці питання були головними на порядку денному..."

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

Вебсайт телеканалу (перейти за посиланням), Youtube-канал (перейти за посиланням).

* * *

13.03.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра – унікальні".

"Скринінг - це важливий елемент сучасного моніторингу вод, який робиться для визначення специфічних показників, характерних для річкових басейнів. «Ці результати стануть основою для подальшого моніторингу якості вод у басейнах Сіверського Дінця та Дністра і їх буде використано для розробки планів управління річковими басейнами», - зазначив Михайло Хорєв..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

12.03.2020 – прес-центр Українського кризового медіа-центру.

Стаття "У Дністрі виявили 108 забруднюючих речовин, у Сіверському Донці – 60 – дослідження".

"У річках Сіверський Донець та Дністер виявили важкі метали, пестициди, різноманітні ліки, пластифікатори, підсолоджувачі, залишки косметики, синтетичні поверхнево-активні речовини. Загалом виявили 108 забруднювачів в Дністрі та 60 – у Сіверському Донці. Найбільша частка з них – пестициди, у тому числі заборонені до використання, та фармацевтичні препарати. Такі підсумки досліджень проб води у рамках проектів ОБСЄ оприлюднили на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

12.03.2020 – прес-центр Українського кризового медіа-центру.

Відеозапис прес-конференції "Формула української річки: результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра. Нові ризики та перспективи".

"Результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра. Михайло Хорєв, в.о. голови Державного агентства водних ресурсів України, Михайло Малков, заступник координатора програм ФАО в Україні, Алла Коблянська, завідуюча відділом супроводу державних програм та міжнародних зв’язків Інституту громадського здоров’я імені О.М.Марзєєва, Віталій Башинський, експерт ФАО з антимікробної стійкості, Тамара Кутонова, регіональна координаторка проекту ГЕФ з Дністра, ОБСЄ..."

Відеозапис (перейти за посиланням).

* * *

11.03.2020 – офіційний сайт Донецької облдержадміністрації.

Стаття "На Донеччині обговорили проблеми водопостачання області" (за участі керівництва Сіверсько-Донецького БУВР).

«Компанія вивчає можливості використання досвіду Нідерландів в управлінні водними ресурсами для пошуку спільних підходів у подоланні викликів та ризиків, що постають через шахтні стічні води, використовуючи механізми залучення до діалогу та співпраці між громадами, державними органами та приватним бізнесом. Така нещодавня ініціатива Dorcas отримала підтримку Посольства України у Нідерландах та Групи підтримки України в Європейській комісії», - наголосив керівник з розвитку партнерств Dorcas Aid International Маріус Стехауер...

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

18.02.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Вже скоро у Слов’янську перевірятимуть якість води за європейськими стандартами".

"Нове лабораторне обладнання значно розширить функціональні можливості басейнової лабораторії і дасть змогу виконувати вимірювання за суттєво збільшеним переліком забруднюючих речовин, включно зі специфічними для басейну Сіверського Дінця..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

12.02.2020 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Цього року зима в Україні виявилася надзвичайно теплою".

Інтерв’ю начальника відділу техногенно-екологічної безпеки Сіверсько-Донецького БУВР Віктора Баюша про підготовку до водопілля в умовах кліматичних змін.

Репортаж (перейти за посиланням), повне інтерв'ю (перейти за посиланням).

* * *

31.01.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Одна з ключових цілей Програми дій Уряду України: європейський моніторинг якості вод".

"Для створення нових сучасних інноваційних лабораторій Держводагентством було проведено реальний аудит вимірювальних лабораторій водного сектору та виокремлено базис. На сьогодні визначено 4 базові лабораторії для впровадження європейського моніторингу вод. Вони розташовані у Вишгороді, Івано-Франківську, Слов’янську та Одесі..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

28.01.2020 – офіційний сайт департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької облдержадміністрації.

Інформація "Робоча нарада з питань розвитку зрошуваного землеробства" (за участі керівництва та фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

«Робоча нарада відбулася під головуванням директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації Артема Чагана та начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука...»

Інформація (перейти за посиланням).

* * *

20.01.2020 – газета Верховної ради України "Голос України".

Стаття "Триває створення лабораторії моніторингу вод та ґрунтів на сході країни".

"Нова сучасна лабораторія - одна з чотирьох в Україні у сфері управління Держводагентства - має запрацювати вже з другого півріччя 2020 року для проведення визначення всього переліку 45 найбільш шкідливих для водного середовища забруднюючих речовин в басейні Сіверського Дінця та інших річкових басейнів України для оцінки їх хімічного стану..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

17.01.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Лабораторія моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР розширює функціонал".

"У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів триває процес створення сучасної лабораторії для запровадження визначення хімічного стану масивів поверхневих вод не лише в басейні Сіверського Дінця, а й у суміжних річкових басейнах – річок Приазов’я та Нижнього Дніпра..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

17.01.2020 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Стаття "Держводагентство впроваджує європейський моніторинг вод в Україні".

"Наразі для впровадження європейських підходів моніторингу вод триває облаштування 4 базових лабораторій. Водниками узгоджено стратегічні плани та цілі на 2020 рік для реалізації вимірювальних лабораторій. Зокрема, протягом 2020 року впровадження державного моніторингу вод рухатиметься такими кроками..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

17.01.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Держводагентство крокує дорожньою картою впровадження європейського моніторингу вод в Україні".

"Протягом 2020 року впровадження державного моніторингу вод рухатиметься такими кроками... У лабораторії Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів протягом 2020 року планують збільшити свої технічні потужності для виконання досліджень завдяки придбаним сучасним приладам..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

13.01.2020 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Європейський моніторинг масивів поверхневих вод: кроки 2020".

"У 2020 році в районі басейну річки Дон стартує черговий етап – операційний моніторинг масивів поверхневих вод. Тобто лабораторія моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР розширить перелік показників, за якими проводитимуться вимірювання..."

Стаття (перейти за посиланням).

2019

* * *

31.12.2019-01.01.2020 – телеканал «С-ПЛЮС».

Новорічні вітання начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука у програмі «З Новим 2020 роком!».

Відео (перейти за посиланням).

* * *

27.12.2019 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "Створення сучасної лабораторії моніторингу вод у Слов’янську на завершальному етапі".

"Держводагентство постійно намагається інформувати вас про народження повноцінного європейського моніторингу та покриття ним усієї України. Нагадаємо, що у Сіверсько-Донецькому БУВР облаштовується сучасна лабораторія моніторингу вод за європейськими вимогами..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

26.12.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "16 спецавтівок отримали населені пункти Донеччини".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука та провідного хіміка спектрометричних та специфічних досліджень басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Анни Баранової.

"Ключі від 16 спецавтівок сьогодні отримали керівники міст, районів та об’єднаних територіальних громад Донеччини. Це автомобілі для тушіння лісових пожеж, сміттєвози, самоскиди, ковшові екскаватори та інша техніка, що купили за гроші обласного фонду охорони навколишнього середовища..."

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

26.12.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Міста, райони та підприємства Донеччини у подарунок отримали нову комунальну техніку".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука, начальника басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Олени Лоткової.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

26.12.2019 – сайт Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Стаття "Відбувся щорічний екологічний конкурс до Дня Сіверського Дінця".

"Сучасні діти дуже спостережливі. Вони помічають різні негаразди, небезпеку для навколишньої природи. Такі перші ознаки неправильного поводження оточуючих з головною артерією нашого регіону висвітили учні та вихованці закладів освіти східних областей України у своїх творчих роботах на щорічному екологічному конкурсі до Дня Сіверського Дінця, який проводить Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження». У 2019 році на конкурс було надано понад 800 творчих робіт від 100 навчальних закладів..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

24.12.2019 – офіційний сайт Луганської обласної державної адміністрації.

Стаття "В Луганській облдержадміністрації нагородили маленьких краєзнавців та екологів".

"У Сєвєродонецьку відбулась виставка творчих робіт та нагородження переможців 13-го творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді». У своїй промові директор Департаменту екології та природних ресурсів Олег Тіхонов привітав представників талановитої молоді, яка взяла участь у творчому конкурсі. А також висловив вдячність Сіверсько-Донецькому басейновому управлінню водних ресурсів, що 13 років поспіль проводить цей конкурс..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

19.12.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Конкурс малюнка «Сіверський Донець – очима молоді» 2019 у Слов’янську підводив підсумки".

"Цьогорічний меседж конкурсу: «ЗРОБИМО нашу річку ЧИСТОЮ від ПЛАСТИКУ та ФОСФАТІВ!» До участі в конкурсі були запрошені учні та студенти Харківської, Донецької та Луганської областей, які мріють бачити річки свого дитинства чистими і готові докласти до цього власних зусиль! Організатори прагнуть згуртувати всю молодь Придінців’я в єдину ЕКО-спільноту, що любить, шанує і піклується про маленькі й великі річки басейну Сіверського Дінця – головної водної артерії сходу України!..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

19.12.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "Переможців творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» нагородили у Слов'янську".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

"Сіверський Донець в обрамленні пластикової пляшки. Так через об’єктив фотоапарату побачив річку, біля якої виріс, студент Слов’янського енергобудівного технікуму Андрій Шапошніков. Його світлину визнали найкращою у творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді» та присудили перше місце в номінації..."

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

18.12.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "У Слов’янську нагородили переможців конкурсу «Сіверський Донець очима молоді»".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука та секретаря оргкомітету конкурсу Юлії Киркач.

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

14.12.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "В Славянске подведут итоги творческого конкурса «Северский Донец — глазами молодежи»".

"Конкурс «Сіверський Донець – очима молоді» проводиться з 2007 року в рамках низки заходів, присвячених Дню Сіверського Дінця, організаторами яких є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів спільно з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» під егідою Державного агентства водних ресурсів України. Вже п’ятий рік поспіль конкурс проходить за сприяння Департаменту екології та природних ресурсів і підтримки Донецької обласної державної адміністрації..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

28.11.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "У Слов’янську засідала басейнова рада".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука, .

Репортаж (перейти за посиланням).

* * *

28.11.2019 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

Стаття "Вплоть до антибиотиков: На Донетчине создают уникальную европейскую лабораторию по мониторингу состояния воды".

"Это будет одна из 4-х лабораторий в Украине, соответствующих требованиям Евросоюза. Благодаря нововведению, водные ресурсы можно будет исследовать вплоть до наличия в них антибиотиков. Об этом «Донецким новостям» рассказала руководитель отдела администрирования водного кадастра и мониторинга вод Государственного агентства водных ресурсов Украины Мария Шпанчик..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

27.11.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "У Слов’янську відбудеться засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону".

"До участі у заході запрошуються представники громадських організацій та органів влади і місцевого самоврядування, експерти, вчені та фахівці водогосподарсько-екологічного напрямку, представники засобів масової інформації..."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

19.11.2019 – радіостанція «Радіо М».

Інтерв’ю з Сергієм Трофанчуком, начальником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у програмі "#ОсобистістьОлеся".

"Мільйони людей живуть без любові, але ніхто – без води.
Вода! У тебе немає ані смаку, ані кольору, ані запаху. Тебе важко описати. Але ти не просто потрібна для життя, ти і є життя.
Про Н2O і не тільки ведуча Олеся Дмитрієва у прямому ефірі говорила із паном Сергієм Трофанчуком, начальником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Державного агентства водних ресурсів України..."

Відеозапис прямого ефіру (перейти за посиланням).

* * *

18.11.2019 – Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України «Урядовий портал».

Стаття "У 2021 році Україна матиме 4 сучасні лабораторії моніторингу вод для визначення хімічного стану водних масивів".

"Вже з 1 січня 2019 року розпочато виконання діагностичного моніторингу вод у басейні Дону, а з 1 липня – запущено в роботу лабораторію Дністровського БУВР, яка здійснює вимірювання пріоритетних речовин у басейнах Дністра, Дунаю та Вісли у транскордонних та питних створах. З ІІ півріччя 2020 року плануємо запустити в роботу лабораторію Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ та розширити функціонал лабораторії Сіверсько-Донецького БУВР. Одночасно плануємо створення сучасної лабораторії в БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю...."

Стаття (перейти за посиланням).

* * *

Жовтень 2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Відеофільм "Сіверський Донець. Діагностичний моніторинг".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука та заступника начальника управління Н.Білоцерківської.

"Діагностичний моніторинг поверхневих вод як один із найважливіших етапів розробки Плану управління річковим басейном в басейні Сіверського Дінця розпочато вперше серед річкових басейнів України за новим законодавством та європейськими вимогами..."

Відеофільм (перейти за посиланням).

* * *

Науково-виробничий журнал "Водне господарство України" - № 9-10, 2019.

Участь фахівців управління у підготовці спецвипуску з нагоди Дня Сіверського Дінця – 2019 (с.6-59).

Стаття С.Трофанчука "Перші кроки з розробки Плану управління річковим басейном суббасейну Сіверського Дінця та суббасейну нижнього Дону" - с.9-15.

Стаття В.Осетрова "Вивчення можливостей геологічного зберігання вуглекислого газу СО2 на території Донбасу" - с.36-38.

Стаття Ю.Киркач "Сіверський Донець єднає! ЕКО-івент з нагоди Дня річки" - с.55-59.

Спецвипуск журналу (завантажити).

* * *

30.10.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "Близько 29 тисяч рибин випустили у Червонооскільське водосховище" (захід за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

"Близько 29 тисяч рибин товстолоба, білого амура та коропа випустили сьогодні у Червонооскільське водосховище. Водойму у селі Яцківка, що у Слов’янському районі зарибили молодняком, середньою вагою 200 грамів. Купило рибу підприємство «Оскіл» у Куп’янському рибгоспі. Там його ростили два роки. Зариблення планове, його проводять щороку на весні або восени..."

Репортаж (завантажити).

* * *

29.09.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Спеціалісти БУВР скаржаться на розкрадання майна".

Інтерв’ю в.о. заступника начальника Сіверсько-Донецького БУВР В.Мельникова та провідного юрисконсульта Сіверсько-Донецького БУВР А.Портянова.

"Працівники басейнового управління водних ресурсів скаржаться: їх майно крадуть. Днями вони виявили несанкціонований вивіз труб діаметром 500 та 800 міліметрів, загалом близько 48 метрів. Злочинна спроба відбулася на території дільниці з ремонту гідротехнічного устаткування Сіверсько-Донецького БУВР..."

Репортаж (завантажити).

* * *

25.10.2019 – газета Верховної ради України "Голос України" № 204 (7210) – с.11.

Стаття "Серед колишніх випускників Слов'янського технікуму - директори підприємств, науковці, державні діячі".

"Слов’янському хіміко-механічному технікуму, який є одним із найстаріших навчальних закладів Донеччини, виповнилося 110 років. На урочистому вечорі наголошувалося: найбільша гордість навчального закладу — його випускники. З їхнього числа вийшли державні діячі, лауреати державних премій, герої війни та праці, директори великих підприємств, відомі науковці..."

Стаття на веб-сайті (перейти).

Номер газети (завантажити)

* * *

19.10.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "У Краматорську висадили дерева на березі річки".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука.

"У Краматорську на березі річки Казений Торець провели толоку. Містяни прибирали сміття та висаджували дерева. Акцію організували «Клуб рибалок України». Вони ж і збирали гроші на саджанці..."

Репортаж (завантажити).

* * *

19.10.2019 – щотижневик "Восточный проект".

Стаття "В Краматорске на берегу реки высадили саженцы различных деревьев".

"19 октября в районе краматорского поселка Красногорка на берегу реки Казенный Торец была проведена толока и высажены деревья. В этом районе реки открытый берег и голое поле, поэтому по инициативе общественной организации "Клуб рыболовов Украины-UaFishingClub" и при сотрудничестве с Северско-Донецким бассейновым управлением водных ресурсов была проведена высадка деревьев..."

Стаття (завантажити).

* * *

17.10.2019 – суспільно-політична газета "Вісті" № 43 (15459) – с.5.

Стаття "Почему мелеют водоёмы Донбасса?".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука, начальника відділу техногенно-екологічної безпеки Віктора Баюша та начальника відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Ірини Сидоренко.

"Для того чтобы четче представлять состояние главной водной артерии Донбасса – реки Северский Донец, мы обращались к специалистам профильного института в Днепре. Они проплыли по руслу Донца, сделали необходимые замеры и дали технико-экономическое заключение, - объясняет начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов Сергей Трофанчук..."

Стаття (завантажити)

* * *

16.10.2019 – інтернет-видання "Карачун".

Стаття "Озеро Бездонное в Святогорске: дно всё ближе".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука, начальника відділу техногенно-екологічної безпеки Віктора Баюша та начальника відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод Ірини Сидоренко.

"Ситуация с уровнем воды в реках и водохранилищах находится под ежедневным контролем специалистов управления. Оснований для беспокойства нет, - заверил начальник Северско-Донецкого бассейнового управления водных ресурсов Сергей Трофанчук и приоткрыл «Карачуну» кое-какие аспекты этой нелегкой и ответственной деятельности..."

Стаття (завантажити).

* * *

21.09.2019 – інформаційний ресурс «6262.com.ua», сайт міста Слов’янська.

Стаття "Хімічні досліди, художні роботи та натуральна продукція. У Слов'янську відбувся великий екологічний івент".

"На святі були розваги та цікавості для людей різного віку. Майстри народних ремесел та декоративно-ужиткового мистецтва демонстрували свої картини та твори, вироблені з натуральних матерівлів. А також за окремими столами вчили дітей і дорослих створювати аналогічні вироби. Поруч із хенд-мейдом працювали локації, де можна було перевірити хімічний склад води. Також тут демонстрували та пояснювали, як перевірити вдома вміст домішок і "зайвих" речовин у фруктах, овочах, деяких продуктах... Крім того, можна було поласувати солодощами, купити еко-продукцію, подивитись дитячі та юнацькі малюнки, намалювати аква-грим. Далі за програмою були виступи творчих колективів..."

Стаття (завантажити).

* * *

21.09.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Ріка натхнення та любові. В Слов’янську проходить святкування Дня Сіверського Дінця".

"21 вересня на масштабному івенті в честь Дня Сіверського Дінця в Центрі культури і довкілля м.Слов’янська було багатолюдно. У святковій програмі сьогодні відбулось багато заходів – це і виставка художників, як справжнє АРТ-містечко кращих майстрів хенд-мейду, де представили свої роботи майстри та майстрині Слов'янська... Проводились тут і майстер-класи з народних ремесел і декоративно-ужиткового мистецтва..."

Стаття (завантажити).

* * *

25.09.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Науково-практична конференція до Дня Сіверського Дінця".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука, голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження» В.Антоненка.

"До Слов'янська завітали представники басейнових управлінь та екологи з різних куточків України..."

Репортаж (завантажити).

* * *

23.09.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Сіверський Донець – ріка натхнення та любові".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука, голови громадської організації «Сіверський Донець – відродження» В.Антоненка.

"Сіверський Донець - ріка натхнення та любові... Під такою назвою у Слов’янську пройшов черговий екологічний фестиваль, організований Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів..."

Репортаж (завантажити).

* * *

20.09.2019 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Вітання "З Днем Сіверського Дінця!".

«Особливі привітання дружньому, працьовитому, сплоченому колективу Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів — саме на вас покладено найважливіші та найскладніші завдання по збереженню цієї унікальної річки. Впевнені, що ваш досвід та знання, справжнє захоплення своєю справою допоможуть вам і надалі долати усі перешкоди та негаразди. Бажаємо вам, щоб усі ваші добрі наміри щодо охорони навколишнього природного середовища стали реальністю та мали бажаний ефект...»

Вітання (завантажити).

* * *

20.09.2019 – інтернет-портал «Николаевка 24».

Інформація-анонс "Мешканців Слов’янського району запрошують на масштабний екологічний івент".

«Всім-всім-всім!!! Хто любить, шанує і піклується про наш славний життєдайний Сіверський Донець і про кожну його маленьку річечку, струмочок і джерельце!!! Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів запрошує мешканців та гостей Слов’янська долучитися до масштабного екологічного фестивалю..."

Інформація (завантажити).

* * *

20.09.2019 – інформаційний ресурс «6262.com.ua», сайт міста Слов’янська.

Стаття-анонс "Буде весело! Мешканців Слов‘янська запрошують на масштабний екологічний івент".

"Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів запрошує мешканців та гостей Слов’янська долучитися до масштабного екологічного фестивалю. 21 вересня у Слов’янську відбудеться ІІІ-й відкритий EKOFEST "Сіверський Донець - ріка натхнення та любові" 2019..."

Стаття (завантажити).

* * *

18.09.2019 – інтернет-видання «Николаевка 24».

Інформація-анонс "Миколаївці можуть відвідати відкритий ЕКОfest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові 2019»".

«Чекаємо всіх 21 вересня на масштабному івенті в честь Дня Сіверського Дінця в Центрі культури і довкілля м.Слов’янська! Третій відкритий ЕКО-fest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» запрошує друзів!!!"

Інформація (завантажити).

* * *

18.09.2019 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Інформація-анонс "Масштабний екологічний івент – ІІІ відкритий ЕКОfest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» 2019".

«У святковій програмі з 11:00 до 15:00 – виставкова алея художників і АРТ-містечко кращих майстрів хенд-мейду, майстер-класи з народних ремесел і декоративно-ужиткового мистецтва, аква-грим, флешмоб, ігри та конкурси, виступи творчих колективів Слов’янщини та відзначення активістів ЕКО-руху за чистоту берегів річок басейну Сіверського Дінця з нагоди Міжнародного дня чистих берегів!!! Долучайтесь до ЕКО-спільноти друзів Сіверського Дінця!..»

Інформація (завантажити).

* * *

18.09.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття-анонс "У Слов’янську пройде вікритий ЕКОfest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові 2019»".

"Всім-всім-всім!!! Хто любить, шанує і піклується про наш славний життєдайний Сіверський Донець і про кожну його маленьку річечку, струмочок і джерельце!!! Третій відкритий ЕКО-fest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» запрошує друзів..."

Стаття (завантажити).

* * *

16.09.2019 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

Стаття "Из-за близости к войне: ОБСЕ исследует три самые опасные предприятия Донетчины".

"В рамках проекта ОБСЕ в Украине «Помощь в расширении системы мониторинга окружающей среды на Донбассе» проводится исследование текущего состояния хвостохранилищ* региона и их возможного аварийного воздействия на бассейн Северского Донца и иные водные ресурсы в условиях военных действий..."

Стаття (завантажити).

* * *

16.09.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Нарада за участі представників ОБСЄ в Сіверсько-Донецькому БУВР".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука.

"Яку небезпеку для водних об'єктів становлять сховища небезпечних речовин промислових підприємств на Сході України в умовах військових дій, - про це йшлося в ході наради..."

Репортаж (завантажити).

* * *

16.09.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Нарада ОБСЄ щодо хвостосховищ Донбасу у Слов’янську".

"Бенефіціаром проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України. Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів своєю участю в проекті забезпечили фаховий інформаційний огляд екологічної ситуації на Донбасі..."

Стаття (завантажити).

* * *

31.08.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "У Слов’янську волонтери створюють інклюзивний простір" (за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

"600 тисяч гривень на створення інклюзивного скверу надали Слов’янська міська рада разом з урядами Данії, Швеції та Швейцарії. Відкриття планують на вересень. А поки сьогодні волонтери прибирали територію в парку Мрія. Фарбували лавиці та саджали рослини..."

Репортаж (завантажити).

* * *

31.08.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Відео "Большой субботник в сквере «Мрія» 31 августа" (за участі представників Сіверсько-Донецького БУВР).

Відео (завантажити).

* * *

28.08.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "В Славянске презентовали результаты молодежных инициатив на МегаФест Н2Олимпик" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

"Последние 7 проектов, в организации и финансировании которых приняли участие детский фонд ЮНИСЕФ и Правительство Германии, были посвящены вопросам сохранения окружающей среды..."

Стаття (завантажити).

* * *

Науково-виробничий журнал "Водне господарство України" - № 7-8, 2019.

Інформація "Екофестиваль «ЧистоFest» в с.Маяки на березі Сіверського Дінця" - с.65-68.

Інформація (завантажити).

Інформація "Наталію Олексіївну Білоцерківську вітаємо з ювілеєм!" - с.74.

Інформація (завантажити).

* * *

11.08.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Екофестиваль «ЧистоFest» в с.Маяки" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

"Програма фестивалю була насиченою: прозвучала літературно-музична композиція «Зробимо Україну чистою разом!», діти із задоволенням взяли участь у екологічному флешмобі, цікавих активностях, конкурсах, майстер-класах... На заході були присутні гості – фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, представники ГО «Сіверський Донець – відродження»."

Стаття (завантажити).

* * *

11.08.2019 – інтернет-видання "Карачун".

Стаття "На берегу Северского Донца прошёл «ЧистоFest»" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

«10 серпня, на мальовничому березі Сіверського Донця (Старий пляж с.Маяки) пройшов екологічний фестиваль «ЧистоFest». Захід був проведений членами екоклубу «ЧистоТак» в рамках конкурсу малих грантів «Молода енергія громад», за підтримки уряду Німеччини, Unicef та Слов’янського КЦ «Задзеркалля», щоб привернути увагу громадськості до екологічних проблем у нашому краї...»

Стаття (завантажити).

* * *

02.08.2019 – офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Стаття "В РНБО розглядали питання екологічної безпеки України".

"Ірина Овчаренко інформувала, що станом на сьогодні 3 басейнові лабораторії знаходяться в стадії модернізації та оснащення сучасним лабораторним обладнанням... Лабораторія Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, що у Слов’янську, проводить вимірювання вмісту пріоритетних речовин (9 показників) та специфічних (6 показників). За підтримки Донецької обласної військово-цивільної адміністрації планується оснастити лабораторію новим сучасним обладнанням, що дозволить проводити вимірювання вмісту забруднюючих речовин за 45 пріоритетними показниками..."

Стаття (завантажити).

* * *

13.07.2019 – youtube-канал Координатора проектів ОБСЄ в Україні».

Відеофільм "OSCE Project Co-ordinator: 20 years in Ukraine" ("Координатор проектів ОБСЄ: 20 років в Україні").

До відеофільму увійшли кадри з відборів проб у басейні Сіверського Дінця за участі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у рамках проекту ОБСЄ «Допомога Міністерству екології та природних ресурсів України у вдосконаленні механізмів моніторингу довкілля», що реалізовувався у 2018 році... (докладніше)

Відеофільм (завантажити).

* * *

10.07.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж "Басейнове управління водних ресурсів переоснащує лабораторію".

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука, начальника відділу водних об’єктів і моніторингу вод І.Сидоренко та провідного хіміка гідрохімічного сектору басейнової лабораторії моніторингу вод і грунтів А.Баранової.

Репортаж (завантажити).

* * *

06.06.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "На Донбасі досліджують стан річок".

"У Донецькій, Луганській і Харківській областях почала працювати команда експертів, які за європейськими стандартами проведуть екологічну оцінку стану річок регіону. Моніторинг водних ресурсів в рамках проекту ОБСЄ проводять фахівці Українського гідрометеорологічного інституту і Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів..."

Веб-сайт (перейти), YouTube (завантажити).

* * *

05.06.2019 – офіційний сайт Слов’янського хіміко-механічного технікуму.

Стаття і фото "5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища".

"Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі..."

Стаття (завантажити).

* * *

03.06.2019 – інтернет-видання "Донецкие новости: региональный портал Донбасса".

Стаття "Красный, синий, оранжевый: Как изучают бассейн реки Северский Донец по новой европейской методике".

"В Донецкой, Луганской и Харьковской областях в течение недели будет работать команда экспертов, которые по европейским стандартам проведут экологическую оценку состояния рек, протекающих в регионе. На данном этапе основной акцент сделан на бассейн реки Северский Донец. Конечная цель мониторинга – создать публичную интерактивную карту, на которой различным цветом будет отражена объективная ситуация на разных участках реки..."

Стаття (завантажити).

* * *

03.06.2019 – обласний тижневик «Вісті Донбасу».

Стаття "Чисті водойми – наша спільна справа!".

"Вітаючи водогосподарників із професійним святом, Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак зауважив: «Нам ще багато потрібно зробити на практиці, щоб забезпечити справді стале використання та добрий екологічний стан водних ресурсів України у європейському розумінні. Але ваш сумлінний підхід до роботи, моральна відповідальність перед суспільством та наступними поколіннями – це запорука того, що ми належно справимося з викликами і виконаємо нашу спільну місію». А фахівці-водники переконані: саме від єдності цілей та поєднання зусиль – влади й громадськості, професіоналів-екологів та всіх небайдужих до довкілля – залежить добре екологічне майбутнє наших водойм!..."

Стаття (завантажити).

* * *

03.06.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «Колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відсвяткував професійне свято»

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука та голови ГО «Сіверський Донець – відродження» В.Антоненка.

Репортаж (завантажити).

* * *

01.06.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "В Славянске работники водного хозяйства отметили профессиональный праздник".

"С приветственными словами к собравшимся обратились начальник БУВРа Сергей Трофанчук и руководитель общественной организации «Северский Донец – возрождение» Виктор Антоненко. Ряд сотрудников были награждены почетными грамотами Госводагентства и бассейнового управления..."

Стаття (завантажити).

* * *

29.05.2019 – офіційний сайт Чугуївської міської ради.

Інформація "Міський голова Галина Мінаєва здійснила робочу поїздку до міста Слов’янськ Донецької області".

"Наразі триває робота над проектом, який передбачає розчищення берегів Сіверського Дінця. Саме це питання стало предметом обговорення під час зустрічі міського голови з начальником Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергієм Трофанчуком..."

Стаття (завантажити).

* * *

25.05.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "На Сіверському Дінці відстежують стан забруднення води".

"Перевищена концентрація амонійного азоту та біохімічного споживання кисню. Це показники, які сьогодні зафіксували два гідрологічні пости на річці Сіверський Донець поблизу Райгородка та Святогірська. Пости спостереження відслідковують стан поверхневих вод цілодобово, а дані в он-лайн режимі передають на сайт департаменту екології Донеччини..."

Репортаж (завантажити).

* * *

21.05.2019 – телеканал «UA: ДОНБАС».

Репортаж "На ріках Донецької області встановлять гідрологічні пости".

"Вісім гідрологічних постів працюватимуть на всіх ріках Донецької області до кінця цього року. Два натепер встановлені на Сіверському Дінцю, ще шість облаштують на річках Кальчик, Кальміус, Казенний Торець, Кривий Торець, Бахмутка та Солене. Такі пости відстежуватимуть в реальному часі стан забруднення річок..."

Репортаж (завантажити).

* * *

Квітень 2019 – видання «Реалізація конкурсу малих грантів «Молода енергія громад» для розвитку громадської активності молоді в Донецькій і Луганській областях».

Інформація про спільну участь в реалізації грантового проекту «Нове життя для «Староріччя» колективу Сіверсько-Донецького БУВР та громадської організації «Сіверський Донець – відродження» (с.44-46).

Інформація (завантажити).

* * *

26.04.2019 – газета «Славянские ведомости».

Стаття і фото "Чистому місту Слов’янськ личить чиста річка Казенний Торець!"

Стаття (завантажити).

* * *

25.04.2019 – офіційний сайт Слов’янського хіміко-механічного технікуму.

Стаття і фото "Весняні толоки на березі Казенного Торця".

Стаття (завантажити).

* * *

25.04.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Славянские энтузиасты провели субботник на берегу реки Казённый Торец".

Стаття (завантажити).

* * *

24.04.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «На березі річки Казенний Торець у Слов’янську відбулась чергова екологічна акція».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука та голови ГО «Сіверський Донець – відродження» В.Антоненка.

Репортаж (завантажити).

* * *

22.04.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «У Слов’янську підбили підсумки міського конкурсу з охорони праці».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука.

Репортаж (завантажити).

* * *

16.04.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Очистимо наші річки від пластику та фосфатів! Творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді»" (за інформацією Сіверсько-Донецького БУВР).

"Запрошуємо до участі учнів та студентів Харківської, Донецької та Луганської областей, які мріють бачити річки свого дитинства чистими і готові докласти до цього власних зусиль! Приєднуйтесь до ЕКО-спільноти, що любить, шанує і піклується про кожну маленьку річечку басейну Сіверського Дінця – головної водної артерії сходу України!"

Стаття (завантажити).

* * *

10.04.2019 – офіційний сайт Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Стаття «На Донеччині розробляють комплекс заходів для забезпечення стабільного водопостачання на всій території області».

"Наша головна мета – щоб люди по обидві сторони лінії розмежування споживали якісну воду, адже вода є однією з першочергових гуманітарних потреб. Україна віддано дотримується норм міжнародного гуманітарного права та демонструє універсальні європейські цінності, дбає про своїх громадян, де б вони не проживали, – підкреслив Міністр Вадим Черниш..."

Стаття (завантажити).

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука.

Відео (завантажити).

* * *

05.04.2019 – офіційний сайт Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Стаття «Україна демонструє універсальні європейські цінності, дбає про своїх громадян, де б вони не проживали», – Вадим Черниш».

"4 та 5 квітня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш разом із делегацією МТОТ в рамках робочої поїздки відвідав Харківську, Донецьку та Луганську області, де знаходяться ключові об'єкти інфраструктури, що забезпечують водою населення Донбасу по обидві сторони лінії розмежування. В рамках візиту, делегація перевірила як працює вся система подачі води на Донбасі – для попередження можливих ризиків та забезпечення належного водопостачання населення..."

Стаття (завантажити).

* * *

04.04.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «В Центрі культури і довкілля презентували шпаківні» (про V міський фестиваль «Шпак-Хаус» за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

Інтерв’ю фахівців Сіверсько-Донецького БУВР В.Антоненка, Ю.Киркач.

Репортаж (завантажити).

* * *

25.03.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «У березні у всьому світі відзначають День води» (про круглий стіл за участі молоді та громадськості в Сіверсько-Донецькому БУВР).

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука, начальника відділу водних об’єктів і моніторингу І.Сидоренко.

Репортаж (завантажити).

* * *

25.03.2019 – інтернет-видання "Карачун".

Стаття «В Славянске стартует новый проект от Евросоюза» (про одне з питань на круглому столі, організованому в Сіверсько-Донецькому БУВР).

«Сегодня у юных жителей Славянка есть возможность напрямую повлиять на сохранность и безопасность наших водных ресурсов. 22 марта отмечался Всемирный день воды. В этот день международная организация UNICEF, деятельность которой финансируется Европейским Союзом, через своего партнера СКЦ «Зазеркалье» (Славянск) объявила о старте нового молодежного проекта под названием «Не оставляя никого в стороне» во время специализированного мероприятия, посвященного водным темам в Северско-Донецком бассейновом управлении водных ресурсов...»

Стаття (завантажити).

* * *

22.03.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Репортаж «Стратегічний стан покращення екологічної ситуації розробляли на засіданні басейнової ради» (про засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону в Сіверсько-Донецькому БУВР).

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука.

Репортаж (завантажити).

* * *

22.03.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Вода – це життя. Оригінальна дискусія в енергобудівному технікумі у Слов’янську" (за участі фахівців Сіверсько-Донецького БУВР).

Стаття (завантажити).

* * *

21.03.2019 – прес-клуб «Харків».

Прес-конференція в режимі онлайн «Сіверський Донець. Стан басейну головної водної артерії сходу України».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука.

Відеозапис прямого ефіру (завантажити).

* * *

21.03.2019 – офіційний сайт департаменту екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

Інформація «22 березня – Міжнародний день води» (про Регіональну цільову програму щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018-2022 роки).

«...Реалізація Регіональної цільової програми щодо здійснення розчистки та регулювання русел річок на 2018-2022 роки надасть змогу вирішити найбільш гострі та першочергові питання щодо відновлення та поліпшення екологічного стану річок та інших водних об’єктів, а також суттєво знизити антропогенний вплив на водні об’єкти області та їх екосистеми шляхом зменшення надходження у водні об’єкти неочищених та недостатньо очищених стічних вод...»

Інформація (завантажити).

* * *

02.03.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Телемост «Слов’янськ – Рівне» у програмі «Реформи – це просто», випуск «Екологія».

Інтерв’ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.Трофанчука, заступника начальника управління Н.Білоцерківської.

Випуск програми (завантажити).

* * *

Інтернет-канал Фонду розвитку ГО «Західноукраїнський ресурсний центр».

Відеофільм за підсумками проекту "Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України" (в т.ч. про ЕКО-толоку «Чистий берег Дінця», реалізовану ГО «Сіверський Донець – відродження» спільно з Сіверсько-Донецьким БУВР та НПП «Святі Гори»).

Інтерв'ю начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука та фахівців басейнового управління.

Відеофільм (завантажити).

* * *

05.01.2019 – інтернет-видання "Деловой Славянск".

Стаття "Новорічно-екологічне казкове дійство відбулось у Слов’янську" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

«...Маленьких гостей розважали новорічні казкові персонажі. Діти співробітників басейнового управління брали активну участь у екологічних акціях протягом року, а також у творчому конкурсі "Сіверський Донець - очима молоді"...»

Стаття (завантажити).

* * *

04.01.2019 – газета "Славянские ведомости".

Стаття "В Слов’янську відбулось новорічно-екологічне свято. Фото" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР).

"4 січня 2019 року на дітей співробітників Сіверсько-Донецького БУВР чекало Новорічно-екологічне казкове дійство. Про це у Фейсбук повідомляє начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук..."

Стаття (завантажити).

* * *

31.12.2018-01.01.2019 – телеканал «С-ПЛЮС».

Новорічні вітання начальника Сіверсько-Донецького БУВР С.І.Трофанчука та заступника начальника управління В.Є.Антоненка у програмі «З Новим 2019 роком!».

Поділитися: