ЗМІ про нас: 2022-2023 роки

19.05.2023 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Про формування програми заходів ПУРБ Дону для представників Харківської області

Черговий тренінг з питань підготовки програми заходів Плану управління річковим басейном Дону (із суббасейном Сіверського Дінця) відбувся 18 травня в онлайн-форматі.

Насамперед захід спрямований на покращення взаємодії Сіверсько-Донецького БУВР та РОВР у Харківській області з територіальними громадами й водоканалами міст Харківщини для забезпечення якісної підготовки програми заходів Плану управління річковим басейном Дону.

Докладніше - за посиланням.

16.05.2023 - газета "Слов'янські відомості"

Як екологи Слов’янська долучилися до гуманітарної допомоги

...У важкий для нашої країни час ЕКОактивісти включились у волонтерську діяльність, організувавши осередок гуманітарної допомоги для тих, хто постраждав від обстрілів внаслідок збройної агресії рф.

«Слов’янські відомості» поспілкувалися з одним із засновників ГО «Сіверський Донець – відродження» Сергієм Трофанчуком та активістом організації Антоном Портяновим про те, як працює організація сьогодні та яку допомогу надає.

Докладніше за посиланням.

10.05.2023 - газета "Слов'янські відомості"

Чи вплинула війна на стан річкової води на Донеччині та як працює лабораторія моніторингу вод у Слов’янську

Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району басейну річки Дон в тих пунктах, де це дозволяє оперативна військова ситуація.

«Слов’янські відомості» поспілкувалися з начальником управління Трофанчуком Сергієм Івановичем про стан води та загрози, пов’язані з військовими діями у регіоні.

Докладніше за посиланням.

02.05.2023 - медіа "Східний Варіант"

Сіверський Донець під час війни. Чи загрожує екологічна катастрофа головній водній артерії сходу України?

Під час вторгнення РФ минулого року річка Сіверський Донець на сході країни стала природною перепоною для ворога. Окупанти будували штучні переправи, а українська артилерія здійснювала по них удари. Як наслідок, через невдалі форсування річки росіянами, на берегах була залишена військова техніка, води були забруднені. Це вплинуло як на тваринний світ біля річки, так і на використання води у господарських потребах.

«Східний Варіант» дізнався, як активні бойові дії відгукнулися на екологічному стані найбільшої річки на сході України та чи продовжують зараз використовувати з неї воду для господарських потреб.

Інформація для публікації надавалась фахівцями Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів на журналістський запит медіа "Східний Варіант".

Докладніше за посиланням.

28.04.2023 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Тренінг з питань підготовки програми заходів ПУРБ Дону

27 квітня в онлайн-форматі відбувся тренінг з питань підготовки програми заходів Плану управління річковим басейном Дону (із суббасейном Сіверського Дінця).

Тренінг організовано Сіверсько-Донецьким басейновим управлінням водних ресурсів на базі Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участі команди експертів екологічного консалтингу «Blue Rivers», які весь час долучались до розробки Плану управління річковим басейном Дону, та фахівців Державного агентства водних ресурсів України.

Докладніше - за посиланням.

13.04.2023 - медіа "Східний Варіант"

Прорив дамби поблизу Краматорська: стали відомі причини та наслідки

Начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук у відповідь на запит Східного Варіанту повідомив, що на прорив дамби мали вплив наступні чинники:

📌Погодні умови (значне снігонакопичення, яке відбулося в останні дні березня, та його активного танення від збільшення температури повітря, спричинили формування тало-дощового паводка. Це своєю чергою спричинило значний приплив води до водосховища з його водозбірної площі).

📌Незадовільний технічний стан водоскидних споруд (гідротехнічні споруди були збудовані та введені в експлуатацію ще у 1977-1978 роках).

📌Зменшення пропускної здатності річищ річок (за довгі роки відсутності вираженої весняної повені та через захаращення річища та берегів річки).

📌 Забудова прибережних захисних смуг.

Докладніше за посиланням.

11.04.2023 - інтернет-видання "KramatorskPost"

Хто винен і що робити: у Краматорську не можуть визначити власника споруди, через яку стався потоп

Потоп стався після того, як на греблі Шевченківського водосховища у селищі Городещине зруйнувався водоскидний шлюз або шахтний водоскид - цю споруду називають і так, і так. Шлюз не витримав напливу опадів після сильного березневого снігопаду. Після того вода пішла у річку Бичок, яка своєю чергою має засмічене русло і низьку здатність пропускати воду, і розлилася по навколишніх селищах.

"Через сніг, який накопичився в останні дні березня, та його активне танення від збільшення температури повітря, сформувався тало-дощовий паводок, що стало причиною значного припливу води до водосховища з його водозбірної площі. Це призвело до руйнації залізобетонних конструкцій шахтного водоскиду, які мали тріщини, і як наслідок, призвело до нерегульованого скидання води з водосховища значними витратами", — розповів ІА "Вчасно" начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Докладніше за посиланням.

07.04.2023 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Аналітичний огляд стану водних ресурсів у лютому 2023 року

Держводагентство, як суб’єкт державного моніторингу вод, продовжує виконання покладених на нього обов’язків.

У лютому 2023 року відібрано та проаналізовано якісний стан річок у 454 пунктах спостережень.

Інформація про кількість відборів проб води та їх результати (у розрізі басейні/суббасейнів) наведена у інфографіках:

Докладніше - за посиланням.

05.04.2023 - інформаційне агентство "ВЧАСНО"

«Загроза існувала і раніше»: фахівці про причини прориву дамби в Краматорську

Через прорив дамби у Краматорську 4 квітня довелося на човнах евакуювати людей із власних домівок. Рівень води досягнув близько 1,5 метра, зокрема, було затоплено до 300 домів.

У Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів журналістам «Вчасно» пояснили, що причиною затоплення стало кілька речей. За словами начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука, технічний стан гідротехнічних споруд за результатами обстежень, які проводила комісія ще у 2020−2021 роках, оцінювали як незадовільний.


Докладніше за посиланням.

31.03.2023 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

У Львові відбувся комунікаційний тренінг з питань підготовки програми заходів ПУРБ

У Львові відбувся комунікаційний тренінг для представників басейнових управлінь водних ресурсів, водоканалів та інших зацікавлених сторін з 9 областей України присвячений актуальними питанням підготовки та включення до Планів управління річковими басейнами дієвих та реалістичних програм заходів.

Захід організований Державним агентством водних ресурсів України спільно з Програмою EU4Environment - Water and Data, Асоціацією водоканалів України «Укрводоканалекологія» та Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Тренінг відбувся за супроводом екпертів з практичним досвідом розробки ПУРБ екологічного консалтингу Blue Rivers.

Докладніше - за посиланням.

Науково-популярний журнал "Довкілля України" - №9-12'2022

«Сіверський Донець – джерело життя і непереможений форпост держави на сході України»

Як воєнний 2022-й вигартував нашу незламність і згуртував колектив фахівців-водників басейну Сіверського Дінця, читайте у свіжому номері журналу «Довкілля України» у статті «Сіверський Донець – джерело життя і непереможений форпост держави на сході України».

«2022-й для України став роком випробувань на міцність і професіоналізм, силу духу й незламність... І навряд чи більшість з нас, відзначаючи 16 лютого День єднання, могла собі уявити, якої ціни буде варта наша єдність – ціни слів і справ, здоров’я і життя…

З перших днів збройної агресії рф боронити рідну українську землю від ворожої навали допомагають нашим захисникам річки, серед яких – величний і нескорений Сіверський Донець, що цього року став суттєвою природною перепоною для загарбників і справжнім форпостом нашої держави на сході України.

А перед колективом Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, у зоні діяльності якого точилися запеклі бої, постало дуже непросте завдання: в цей надважкий для України воєнний час не тільки зберегти свій потенціал, оперативно і своєчасно евакуювати матеріальні цінності та дороговартісне лабораторне обладнання, а й продовжити виконувати завдання держави з управління водними ресурсами, моніторингу поверхневих вод, розроблення Плану управління річковим басейном Дону…»
стаття Сіверсько-Донецького БУВР в журналі "Довкілля України" 9-12_2022_1.pdf

Грудень 2022 - газета «Золотослів», №1(23)’2022, Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України

Публікація художніх та літературних робіт учасників творчого конкурсу "Сіверський Донець – очима молоді" (за інформацією та фотоматеріалами Сіверсько-Донецького БУВР) в рамках ХХІІІ Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Публікація в газеті "Золотослів".pdf

16.12.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Розробка ПУРБ Дону у фокусі уваги стейкхолдерів басейну Сіверського Дінця

Стейкхолдери басейну Сіверського Дінця під час засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону розглянули важливі питання розробки Плану управління річковим басейном Дону – стратегічного документа для досягнення доброго екологічного стану вод на виконання зобов’язань України як кандидата членства у ЄС.

Попри всі виклики воєнного часу та активні бойові дії в регіоні, розробка ПУРБ Дону ведеться у встановлені законодавством терміни відповідно до плану-графіка процесу, затвердженого Міндовкілля...

Докладніше - за посиланням.

07.12.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону проведе підсумкове засідання 2022 року

15 грудня 2022 року об 11.00 відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону.

Під час засідання в режимі онлайн планується розглянути такі питання...

Докладніше - за посиланням.

22.11.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Фахівці лабораторій Держводагентства освоюють міжнародний досвід

Фахівці лабораторії моніторингу вод Західного регіону (Івано-Франківськ) та лабораторії моніторингу вод Східного регіону (Слов’янськ) з метою навчання та поглиблення міжнародного досвіду беруть участь у тренінгу на тему: «ISO 28540 – Якість води – Визначення 16 поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ) у воді – Метод з використанням газової хроматографії мас спектрометричне виявлення (GC-MS)»...

Докладніше - за посиланням.

20.10.2022 - газета «Tages Anzeiger»

Військові злочини проти природи

Вторгнення Росії в Україну призвело до масштабного руйнування навколишнього середовища. Чи можна притягнути країну до відповідальності за цей екоцид у міжнародному суді?

На ці питання намагається знайти відповідь наукова журналістка Sabrina Weiss із Цюріху...

Докладніше - за посиланням.

18.10.2022 - газета «TIME»

Україна хоче, щоб Росія заплатила за наслідки війни для довкілля

...Сергій Трофанчук, який очолює один із регіональних відділів водних ресурсів міністерства на сході України, каже, що його співробітники продовжують відбирати проби з місцевих річок, фіксуючи докази забруднення пестицидами, нафтопродуктами, ртуттю, нітратами та фосфатами.

Російські удари по об’єктах водного господарства сприяли цьому забрудненню, тоді як атаки на дамби та іншу інфраструктуру вздовж річки Сіверський Донець, основного джерела води для понад 3 мільйонів людей у регіоні, спричинили падіння рівня води, перешкоджаючи очищенню річки від хімікатів. «Річка не може сама очищуватися, як робила це до війни», — каже Трофанчук...

Докладніше - за посиланням.

08.10.2022 - сайт "Слов'янські Відомості"

У Слов’янську лабораторія моніторингу вод Східного регіону відновлює свою роботу

На початку жовтня у місті Слов’янську відновила свою діяльність лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. На першому етапі – для виконання вимірювань за фізико-хімічними показниками, повідомляє Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів...

Докладніше - за посиланням.

07.10.2022 - сайт "Слов'янські Відомості"

ЕКОактивна творча молодь Придінців’я отримала визнання на загальнонаціональному рівні

Лауреатами XXIII загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» цього року стали організатори та учасники творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».

Вже понад 15 років поспіль Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів проводить дитячо-юнацький конкурс в рамках низки заходів із відзначення Дня Сіверського Дінця. Цього року внаслідок збройної агресії рф та через активні бойові дії на території басейну Сіверського Дінця його проведення було призупинено, а всі конкурсні матеріали евакуйовано до більш безпечних регіонів. Але зовсім не для того, щоб про них забути, ні!

Докладніше - за посиланням.

23.09.2022 - офіційний сайт Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

Дайджест ключових наслідків російської агресії для українського довкілля за 15-21 вересня 2022 року

Після 24 лютого найбільш критичним для дослідження якості води став березень. Тоді 2 з 4 сучасних лабораторій Держводагентства були змушені призупинити проведення вимірювань на півночі, центрі та сході України. Адже більш ніж половина пунктів моніторингу опинилися на території, доступ до якої відсутній або ускладнений. Моніторинг охоплював лише 35 % пунктів відбору проб.

Завдяки злагодженим діям Лабораторії моніторингу вод Східного регіону (м. Слов’янськ) вчасно евакуйовано фахівців лабораторії та нове сучасне обладнання. Зараз фахівці лабораторії продовжують виконувати моніторинг якості масивів поверхневих вод басейну Дону, де дозволяє оперативна військова ситуація...

Докладніше - за посиланням.

21.09.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

День Сіверського Дінця – 2022

21 вересня – офіційна дата відзначення Дня Сіверського Дінця, головної водної артерії сходу України.

За 15 років його проведення вже стало доброю традицією збиратися широким колом однодумців, ентузіастів та профільних фахівців, для обговорення проблемних питань цього вкрай маловодного регіону...

Докладніше - за посиланням.

19.09.2022 - газета "Голос України"

Донеччина: Водники подбали про чистоту водойм по всій країні

Колектив Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів навіть після евакуації зі сходу не змінив традиції проводити у вересні екотолоку.

Цього року працівники Сіверсько-Донецького БУВР, попри вимушений виїзд із Донеччини через повномасштабне вторгнення рф, продовжили наведення ладу на берегах інших річок у тих куточках України, які гостинно їх прихистили.

Докладніше за посиланням

12.09.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Ключові наслідки російської агресії для водних ресурсів України

З початку широкомасштабного вторгнення атаки на водоочисну інфраструктуру були зафіксовані у Чернігові, Маріуполі, Миколаєві, Рубіжному, Скадовську, Слов’янську та Василівці. Після атак у Василівці та Миколаєві викиди неочищених стоків були зафіксовані на супутникових знімках.

Незважаючи на активні бойові дії в регіоні, Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів Держводагентства продовжує виконувати державний моніторинг поверхневих вод у суббасейні р. Сіверський Донець в тих пунктах моніторингу на масивах поверхневих вод, де дозволяє оперативна військова ситуація...

Докладніше - за посиланням.

05.09.2022 - інформаційне агентство "ВЧАСНО"

Війна і Сіверський Донець: який стан головної водної артерії Донбасу?

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів, незважаючи на активні бойові дії у регіоні, продовжує виконувати державний моніторинг поверхневих вод у суббасейні річки Сіверський Донець. Було опубліковано свіжий огляд за підсумками моніторингу в серпні.

Внаслідок російської військової агресії з 24 лютого в басейні Сіверського Дінця порушено сталу систему управління водними ресурсами, що створює ризики сталого водопостачання, кажуть фахівці.

Докладніше за посиланням

19.08.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Аналітичний огляд стану водних ресурсів у липні 2022 року

У басейні річки Дон спостереження здійснювались на 8 пунктах моніторингу (з 72 передбачених Програмою), з них 1 – у місцях питних водозаборів.

Внаслідок військових дій доступ до більшості пунктів моніторингу басейну Дону тимчасово відсутній. Згідно із результатами моніторингу ...

Докладніше - за посиланням.

12.08.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Про відновлення і розбудову миру в аспектах захисту довкілля: стартував навчальний інтенсив від ПРООН

У межах проєкту «Підтримка ЄС на сході України – відновлення, розбудова миру та врядування», що реалізує Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні (ПРООН), за фінансової підтримки Європейського Союзу у місті Кам’янець-Подільський стартував дводенний тренінговий інтенсив.

Начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук презентував учасникам семінару досвід розробки елементів Плану управління річковим басейном Дону та суббасейну Сіверського Дінця.

Докладніше - за посиланням.

01.08.2022 - " Вільне радіо"

"Артерія життя"як війна вбиває Сіверський Донець

Вже близько пів року по найбільшій ріці українського сходу проходить ділянка фронту з російськими окупантами. Росіяни обстрілюють позиції ЗСУ на правому березі Дінця та поки марно намагаються переправитися через ріку, втоплюючи свою техніку. У ріці, яка є єдиним джерелом води для усіх мешканців Донбасу. Слідкувати за якістю цієї води повноцінно наразі майже неможливо і постачати теж.

Сіверський Донець — найбільша ріка українського сходу, яка тече через Харківську, Донецьку та Луганську області. І на всьому її шляху за станом вод стежили впродовж десятиліть: адже на Донбасі вода з цієї ріки є єдиним джерелом централізованого водопостачання регіону. Для цього наприкінці 1950-х побудували унікальну гідротехнічну споруду — канал "Сіверський Донець — Донбас".

Російські окупанти поставили цю усталену систему під удар.

За отриманими результатами [моніторингу стану вод у Сіверському Дінці] ми вже сьогодні бачимо вплив бойових дій в регіоні через розриви снарядів, затоплену техніку, розливи паливо-мастильних матеріалів, неефективну роботу очисних споруд внаслідок порушення технологічного процесу через бої у регіоні (пошкодження, припинення електропостачання тощо) та взагалі її руйнації (сталої системи управління водними ресурсами, — ред.) - розповідає начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Докладніше за посиланням.

30.07.2022 - "Вільне радіо".

Нафтопродукти та нітрити. Що ще цього літа знайшли у воді з Сіверського Дінця та його приток

У червні та липні в басейні Сіверського Дінця, де беруть питну воду для усієї Донеччини, фахівці зафіксували ртутне забруднення у 8,5 рази більше від дозволеного. Показники азоту та нітритів перевищені подекуди втричі. Також виявили сліди нафтопродуктів, які там до того ніколи не фіксували. Ймовірно це наслідки боїв уздовж русла головної ріки українського сходу.

Про це Вільному радіо розповідає начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

“За отриманими результатами [моніторингу стану вод у Сіверському Дінці] ми вже сьогодні бачимо вплив бойових дій в регіоні через розриви снарядів, затоплену техніку, розливи паливо-мастильних матеріалів, неефективну роботу очисних споруд внаслідок порушення технологічного процесу через бої у регіоні (пошкодження, припинення електропостачання тощо) та взагалі її руйнації (сталої системи управління водними ресурсами, — ред.)”, — каже очільник СДБУВР.

Докладніше - за посиланням.

29.07.2022 - сайт "Новини Краматорська"

Із Краматорського району басейнове управління водних ресурсів евакуювало нову лабораторію вартістю понад 20 млн грн

Співробітники Сіверсько-Донецького БУВР змогли з-під обстрілів вивезти у безпечніші регіони вартісне нове обладнання лабораторії моніторингу вод. Евакуація здійснювалася в декілька етапів з березня по липень місяць. Найбільш дороговартісне обладнання вивезено в березні-квітні. Про це редакція «Новини Краматорська» поспілкувалась з прес-службою Сіверсько-Донецького БУВР.

Коли вирішили евакуювати лабораторію?

Під час обстрілу, коли місто Слов’янськ в черговий раз зазнало нищівних ударів росіян, постраждало приміщення Лабораторії моніторингу вод Сіверсько-Донецького БУВР. Внаслідок обстрілів системами залпового вогню вибиті вікна лабораторії, пошкоджена підвісна стеля, на стінах з’явились тріщини. На щастя, фахівці лабораторії та працівники встигли евакуювати у більш безпечніші регіони обладнання вартістю понад 20 млн. грн. Евакуація здійснювалася в декілька етапів з березня по липень місяць. Найбільш дороговартісне обладнання вивезено в березні-квітні.

Докладніше за посиланням.

28.07. 2022 - Вільне радіо

Басейнове управління водних ресурсів евакуювало зі Слов’янська нову лабораторію вартістю понад 20 млн грн (ФОТО)

Працівники Сіверсько-Донецького БУВР змогли з-під обстрілів вивезти у безпечніші регіони вартісне нове обладнання лабораторії моніторингу вод. Ним досліджували показники води у Сіверському Дінці та його притоках, тобто на всьому сході країни. На новому місці лабораторію поки не облаштовують, а проби води аналізують у колег в Івано-Франківську.

Про це Вільному радіо розповів начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.

Це була одна з 4-х модернізованих лабораторій, які нещодавно створили в країні. З її допомогою моніторили стан вод у басейнах Сіверського Дінця з його притоками, річок Приазов’я та Нижнього Дніпра за європейським вимогами.

“Ми своє обладнання [Лабораторії моніторингу вод Східного регіону] демонтували й вивезли на безпечну територію. Евакуація здійснювалась в декілька етапів з березня по липень місяць. Оскільки більшість цих територій (на яких лабораторія проводила моніторинг, — ред.) зараз тимчасово окуповані, було ухвалено рішення це дороговартісне обладнання перемістити, інакше ми не зберегли б його. Це обладнання зможе працювати в іншому регіоні та забезпечувати виконання проб з басейну Сіверського Дінця”, — розповідає начальник СДБУВР.

Докладніше - за посиланням.

02.06.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

7 червня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону

Під час засідання планується розглянути питання про план роботи басейнової ради на 2022 рік; розробку Плану управління річковим басейном Дону; результати здійснення діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод району басейну річки Дон у 2021 році та програму державного моніторингу поверхневих вод на 2022 рік, а також проєкт Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дону.

Докладніше - за посиланням.

01.06.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Міжвідомча комісія обговорила роботу водогосподарського комплексу в суббасейні Сіверського Дінця в умовах воєнного стану

31 травня у форматі відеоконференції відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон (крім тимчасово окупованої території*) на період літньо-осінньої межені 2022 року з урахуванням умов воєнного стану.

Докладніше - за посиланням.

16.02.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

День єднання – єдині від Сяну до Дону

Єдині від Сяну до Дону!

Саме під таким гаслом проходить День єднання у Держводагентстві та водогосподарських організаціях.

Ми сильні, коли ми єдині! Сьогоднішніми вірними союзниками для кожного з нас повинні стати командна робота, спільні цінності та непохитна віра в нашу Державу!

Ми єдині!

Ми сильні!

Ми разом!

Докладніше - за посиланням.

08.02.2022 - телеканал "С плюс"

Яка ситуація з якістю води у басейні Сіверського Дінця

Яка нині ситуація з якістю води на питних водозаборах? Чи очікують фахівці повені та яку програму заходів для покращення стану водних ресурсів розробили координатори ОБСЄ. Про це розповів начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Докладніше за посиланням.

07.02.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Сіверський Донець - артерія Сходу України

Понад 6 мільйонів українців проживають в межах басейну Сіверського Дінця і, відповідно, відчувають на собі якість води його річок. На цю ситуацію впливає не лише високий рівень урбанізації та промислового розвитку, а й загрози, пов’язані з бойовими діями в Донецькій та Луганській областях.

Про це на своїй офіційній сторінці в Фейсбук повідомляє OSCE Project Co-ordinator in Ukraine.

За результатами 2021 року, Координатор проектів ОБСЄ допоміг розробити детальну програму заходів для покращення стану водних ресурсів басейну, в тому числі «довгий список» з понад 300 пропозицій, а також перелік з 35 пріоритетних заходів. Значна та найбільш вартісна частина заходів стосується реконструкції, будівництва та ремонту очисних споруд підприємств житлово-комунально комплексу, які є найбільшим джерелом забруднення.

Докладніше за посиланням.

02.02.2022 - офіційний сайт Державного агентства водних ресурсів України

Про європейські підходи до управління водними ресурсами на Сході України розповіли в інтерв’ю для «Deutschlandfunk Kultur»

Журналістка німецького радіо «Deutschlandfunk Kultur» Ребекка Барт, перебуваючи на Донеччині, завітала до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів і зустрілась з керівництвом та профільними фахівцями.

Для слухачів програми «Weltzeit» («Світовий час») Ребекка готує матеріали про життя людей на Донбасі, зокрема у населених пунктах поблизу зони зіткнення. Радіомедійниця звернулась до фахівців водної сфери за інформацією про якість води у природних водних об’єктах в басейні Сіверського Дінця.

Представницю європейського ЗМІ спочатку запросили на екскурсію до одного з чотирьох базових лабораторних центрів у системі Держводагентства – лабораторію моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР. Начальник лабораторії Олена Лоткова та провідні хіміки продемонстрували сучасні високочутливі лабораторні прилади, за допомогою яких виконуються вимірювання по 74 показниках (в т.ч. фізико-хімічних, пріоритетних та басейнових специфічних речовинах) у 131 пункті моніторингу щомісячно.

Потім вичерпні відповіді на журналістські питання про водопостачання регіону, якісний стан поверхневих водних об’єктів за даними державного моніторингу та впливи на якість води у місцях поверхневих питних водозаборів надали заступник начальника управління Світлана Барабаш і начальник відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Ірина Сидоренко. Озвучуючи ризики, пов’язані з військовим конфліктом, фахівці водної сфери посилались на дані досліджень у рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні, опубліковані в офіційних звітах на вебпорталі ОБСЄ.

Докладніше за посиланням.

Поділитися: