Зустріч фахівців чотирьох базових лабораторій Держводагентства

15 вересня фахівчині лабораторії Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь у виїзній робочій нараді Держводагентства з питань функціонування та підготовки до акредитації лабораторій моніторингу вод.

Зустріч фахівців чотирьох базових лабораторій системи Держводагентства – Північного, Західного, Східного та Південного регіонів – відбулась на базі Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ.

Під час наради в.о. Голови Держводагентства Наталія Латиш заслухала доповідь начальника лабораторії моніторингу вод Північного регіону Олександра Шевченка щодо підготовки лабораторії до акредитації по ISO 17025:2019 відповідно до міжнародних стандартів.

Це перша із низки зустрічей фахівців та керівництва лабораторій Держводагентства, запланованих з метою обміну досвідом та налагодження комунікацій. Зокрема, фахівці обмінялися досвідом виконання досліджень методом газової хроматографії - мас-спектрометрії (GC-MS), отриманим під час навчальних тренінгів у Тбілісі (Грузія)*.

Так, фахівчині лабораторій Західного та Східного регіонів поділились результатами тренінгу з визначення поліциклічних ароматичних вуглеводнів у воді методом GC-MS, учасницями якого стали в листопаді минулого року.

Натомість фахівчині лабораторії Північного регіону розповіли про підсумки нещодавнього тренінгу, що відбувся наприкінці серпня цього року, з питань визначення окремих хлорорганічних поліхлорованих біфенілів і хлорбензолів та поліароматичних вуглеводнів у воді методом GC-MS.

Після жвавого обміну досвідом та обговорення нагальних питань підготовки лабораторій до акредитації відповідно до міжнародних стандартів, Олександр Шевченко провів колегам екскурсію лабораторією моніторингу вод Північного регіону.

*Довідково: Тренінги для провідних спеціалістів із практичним досвідом хроматографічних та спектрометричних досліджень з партнерських лабораторій України, Молдови, Азербайджану та Грузії проводилися у м. Тбілісі в лабораторних приміщеннях Національного агентства з довкілля (Грузія). Загальна мета навчання – розширити спектр моніторингових досліджень та визначення пріоритетних речовин у водних об’єктах.

Участь у цих заходах стала можливою за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та фінансування Європейського Союзу в рамках програми «EU4Environment для країн Східного партнерства: Управління водними ресурсами та екологічні дані», на запрошення Агентства з охорони довкілля Австрії.

Програма EU4Environment є частиною ініціативи ЄС, яка допомагає шести країнам Східного партнерства зберегти свій природній капітал і підвищити екологічний добробут людей. Програма підтримує заходи, пов’язані з довкіллям, демонстрацію та відкриття можливостей для «зеленого» зростання, а також налагодження механізмів, які дозволять краще керувати екологічними ризиками та впливом на довкілля.

Поділитися:
Голова Держводагентства обстежив водогосподарські об’єкти Сіверсько-Донецького БУВР
22.05.2024 19:01
В межах робочої поїздки на Донеччину Голова Держводагентства Михайло Янчук здійснив обстеження водогосподарських об’єктів Сіверсько-Донецького БУВР на деокупованій території, що постраждали від…
Голова Державодагентства з робочим візитом побував на Донеччині
21.05.2024 18:32
21 травня Голова Держводагентства Михайло Янчук з робочою поїздкою відвідав Донеччину. У межах відрядження відбулася робоча зустріч з головою Донецької облдержадміністрації, начальником обласної…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у квітні 2024 року
20.05.2024 17:07
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…