Фахівці лабораторій Держводагентства освоюють міжнародний досвід

З 21 по 24 листопада 2022 року фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону (Сіверсько-Донецьке БУВР, м. Слов’янськ) та лабораторії моніторингу вод Західного регіону (Дністровське БУВР, м. Івано-Франківськ) узяли участь у міжнародному тренінгу на тему: «ISO 28540 – Якість води – Визначення 16 поліциклічних ароматичних вуглеводнів (ПАВ) у воді – Метод з використанням газової хроматографії мас спектрометричне виявлення (GC-MS)».

Тренінг проводився у м. Тбілісі в лабораторних приміщеннях Національного агентства з довкілля (Грузія) для провідних спеціалістів із практичним досвідом хроматографічних та спектрометричних досліджень з партнерських лабораторій України, Молдови, Азербайджану та Грузії.

Загальна мета навчання – розширити спектр моніторингових досліджень та визначення пріоритетних речовин у водних об’єктах. Протягом чотирьох днів представники національних лабораторій під керівництвом європейських експертів проводили аналіз обраних пріоритетних речовин у відповідності до ISO 28540.

При цьому практичні рекомендації надавались на кожному етапі дослідження, включаючи перевірку необхідних інструментів та витратних матеріалів, приготування перших стандартних сумішів, підготовку та введення внутрішнього стандарту, побудову та адаптацію інструментального методу, калібрування й пробопідготовку, розробку методу аналізу даних та розрахунків, а також роботу над результатами та обговорення міри контролю якості.

Участь у такому насиченому заході стала можливою за сприяння Державного агентства водних ресурсів України та фінансування Європейського Союзу в рамках програми «EU4Environment для країн Східного партнерства: Управління водними ресурсами та екологічні дані», на запрошення Агентства з охорони довкілля Австрії.

Довідково: Програма EU4Environment є частиною ініціативи ЄС, яка допомагає шести країнам Східного партнерства зберегти свій природній капітал і підвищити екологічний добробут людей. Програма підтримує заходи, пов’язані з довкіллям, демонстрацію та відкриття можливостей для «зеленого» зростання, а також налагодження механізмів, які дозволять краще керувати екологічними ризиками та впливом на довкілля.

За матеріалами Держводагентства

Поділитися:
15 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
04.12.2023 17:09
15 грудня 2023 року відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, яке проводитиметься у форматі відеоконференції в режимі онлайн. Під час засідання планується…
Міжнародний семінар «Адаптація природних парків України в умовах військових дій»
01.12.2023 18:02
1 грудня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі в режимі онлайн у Міжнародному семінарі на тему: «Адаптація природних парків України в…
«Е-моніторинг»: цифровізація у дії
30.11.2023 17:21
29 листопада начальник та фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР узяли участь в онлайн-зустрічі, організованій Держводагентством з питань розроблення та…