Управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу

Завдання з управління інфраструктурою водогосподарсько-меліоративного комплексу

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ:

  • Забезпечення на території Донецької області вирішення питань щодо управління інфраструктурою державних меліоративних систем, використання, збереження та відтворення водних ресурсів, меліорації земель.
  • Вирішення в установленому порядку разом з органами виконавчої влади та іншими організаціями питання забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.
  • Здійснення від імені Держводагентства виробничих функцій з управління інженерною інфраструктурою меліоративних систем та їх окремими об’єктами, що перебувають у державній власності.
  • Реалізація у межах Донецької області державної політики щодо розвитку водного господарства і меліорації земель, використання, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів, управління інфраструктурою державних меліоративних систем, забезпечення населення і галузей економіки водними ресурсами.
  • Організація робіт з управління інфраструктурою державних меліоративних систем, капітального та поточного ремонту меліоративних систем, протиповеневих водогосподарських споруд та інших об'єктів міжгосподарського значення, водосховищ і забезпечення раціонального використання водних ресурсів.
  • Організація виконання загальнодержавних і регіональних програм щодо розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану зрошуваних угідь, захисту від шкідливої дії вод сільських населених пунктів, інженерних комунікацій, сільськогосподарських угідь та інших об’єктів.
  • Раціональне використання бюджетних коштів на управління інфраструктурою державних меліоративних систем та капітальних вкладень, що спрямовуються на меліорацію земель, реконструкцію і технічне удосконалення діючих систем, будівництво сільських водопроводів, розвиток виробничих баз та інші водогосподарські об’єкти.

Основні технічні показники водогосподарсько-меліоративного комплексу

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів у межах своїх повноважень забезпечує на території Донецької області вирішення питань щодо управління інфраструктурою державних меліоративних систем, використання, збереження та відтворення поверхневих водних ресурсів та меліорації земель.

В зоні обслуговування Сіверсько-Донецького БУВР налічується 82,288 тис. га меліорованих земель сільськогосподарського призначення.

На балансі Сіверсько-Донецького БУВР знаходиться:

- дві осушувальні системи на площу 4,730 тис.га та 28 державних зрошувальних систем на загальну зрошувану площу 44,221 тис.га. Станом на 01.01.2022 на підконтрольних Уряду України територіях знаходиться 16 зрошувальних систем на площу 28,782 тис. га, що становить 65%.

- 68 насосних станцій, на яких розташовано 325 насосних агрегатів. Наразі на підконтрольних територіях знаходиться 41 насосна станція, на яких розташовано 219 насосних агрегатів.

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів має у своєму складі 5 експлуатаційних дільниць: Бойківську, Волноваську, Мангушську, Лиманську та Слов’янську. Експлуатаційні дільниці забезпечують реалізацію (в межах своєї компетенції) державної політики щодо розвитку водного господарства та меліорації земель:

  • Бойківська експлуатаційна дільниця – на території Маріупольської міської, Нікольської селищної територіальних громад у Маріупольському районі Донецької області (крім тимчасово окупованих територій).
  • Волноваська експлуатаційна дільниця – у Волноваському, Ясинуватському, Великоновосельківському районах Донецької області (крім тимчасово окупованих територій).
  • Мангушська експлуатаційна дільниця – на території Мангушської селищної територіальної громади Маріупольського району Донецької області (крім тимчасово окупованої території).
  • Лиманська експлуатаційна дільниця – на території Лиманської територіальної громади у Краматорському районі, Бахмутської міської, Світлодарської міської, Сіверської міської, Соледарської міської, Часовоярської міської, Званівської сільської територіальних громад у Бахмутському районі, Покровської міської, Новогродівської міської, Мирноградської міської, Гродівської селищної, Удачненської селищної, Добропільської міської, Білозірської міської, Криворіжської сільської, Шахівської сільської, Селидівської міської територіальних громад Покровського району Донецької області.
  • Слов’янська експлуатаційна дільниця – на території Краматорської міської, Слов’янської міської, Миколаївської міської, Святогірської міської, Андріївської сільської, Черкаської селищної, Олександрівської селищної територіальних громад Краматорського району Донецької області.

Новітні системи зрошення

Донецька область розташована в посушливій степовій зоні, де виробництво сільськогосподарської продукції значною мірою залежить від вирішення проблеми штучного зрошення сільгоспугідь, особливо в роки з несприятливими погодними умовами.

У зрошуваному землеробстві екологічно безпечні та ресурсозберігаючі технології реалізуються шляхом впровадження в практику нових способів та технічних засобів поливу.

В рамках програми впровадження новітніх систем зрошення на основі Ізраїльського та світового досвіду пропонується застосування:

1. Краплинного зрошення (докладніше завантажити)

2. Підґрунтового (підземного) краплинного зрошення (докладніше завантажити)

3. Поливу за допомогою сучасних дощувальних машин нового типу (докладніше завантажити)






Поділитися: