У Слов’янську відбулося громадське обговорення проєкту ПУРБ Дону

У Слов’янську відбувся захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (ПУРБ Дону) на період 2025-2030 років, до якого в Україні належать суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону.

Основну частину району басейну річки Дон (РБР Дон) складає суббасейн Сіверського Дінця. Це четверта за довжиною річка нашої держави та основна водна артерія сходу України. Площа її водозбору охоплює значну частину Харківської, Донецької і Луганської областей і складає 9% від загальної території України.

До початку повномасштабного вторгнення рф район басейну річки Дон характеризувався високою щільністю населення і значним промисловим навантаженням регіону. Наразі значна частина РБР Дон знаходиться на тимчасово окупованій території та зазнає впливу воєнних дій. ПУРБ стане тим урядовим документом європейського зразка, який слугуватиме планом післявоєнного відновлення території після деокупації, а його реалізація дозволить досягнути «доброго» стану вод.

Як зазначила у своєму вітальному слові Марія Шпанчик, начальник управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства, прийняття ПУРБ є одним із пріоритетів Уряду України та індикатором відповідності євроінтеграційним зобов’язанням в частині імплементації Водної Рамкової Директиви ЄС, а також ключовим досягненням у частині водної політики під час переговорного процесу щодо членства України в ЄС.

З вітальним словом до присутніх звернувся і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

Участь у заході взяли близько 100 осіб: представники місцевих органів виконавчої влади і територіальних громад, водогосподарських організацій та основні водокористувачі суббасейну, науковці і громадські діячі та інші зацікавлені сторони.

Експерти проєкту «Блю Ріверз Екологічний Консалтинг» представили проєкт Плану управління річковим басейном Дону (суббасейни Сіверського Дінця та Нижнього Дону) на період 2025-2030 років, розповіли про аналіз стану річкового басейну та екологічний і хімічний стани масивів поверхневих вод.

Представники Сіверсько-Донецького БУВР презентували програму заходів для РБР Дон, в якій передбачено 205 заходів, з яких переважна більшість – будівництво чи реконструкція каналізаційних очисних споруд та каналізаційних мереж, в тому числі з урахуванням перспектив відновлення в період повоєнної відбудови.

Після цього відбулось обговорення проєкту ПУРБ Дону (2025-2030), заслухані пропозиції та зауваження громадськості. За результатами громадського обговорення буде доповнено розділ 9 ПУРБ Дону: «Звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном».

Нагадуємо, що з текстом ПУРБ Дону можна ознайомитися за посиланням: https://davr.gov.ua/plan-upravlinnya-richkovim-basejnom-donu34.

Громадські обговорення проведені за підтримки проєкту Європейського Союзу «EU4Environment: Water Resources and Data» («Водні ресурси та екологічні дані»).

Поділитися:
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…
Шведський досвід покращення хімічного стану поверхневих вод завдяки створенню лісових насаджень у прибережних зонах
12.11.2024 15:12
12 листопада начальник і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі «Створення лісових насаджень в прибережних зонах задля покращення хімічного…