Міндовкілля: Дайджест ключових наслідків російської агресії для українського довкілля

За тиждень з 20 по 26 жовтня 2022 року серед цілей російських ударів крилатими ракетами не було жодного військового об'єкта, повідомляється на вебсайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України. Окупанти замінували дамбу Каховської ГЕС, пошкодження якої може призвести до катастрофічних наслідків для довкілля, та проводять несанкціоновані роботи у сховищі відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС.

Журнал TIME, одне з найстаріших та найвпливовіших видань в США та світі, опублікував розгорнутий репортаж про роботу Міндовкілля під час війни та документування завданої шкоди довкіллю.

За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, вже у перші години після початку повномасштабного вторгнення команда Міндовкілля показала готовність продовжувати працювати попри безпрецедентні виклики. З перших днів війни Міндовкілля та підпорядковані органи державної влади почали роботу над документуванням завданої довкіллю шкоди. Фахівці ДЕІ здійснили вже понад 200 виїздів для взяття проб на місцях екологічних злочинів, а українці надіслали понад 2 тисячі звернень про завдані війною збитки довкіллю за допомогою спеціально створеного ресурсу ЕкоЗагроза.

“Настане день, коли росія заплатить за всі свої злочини, включно зі злочинами проти довкілля”, - зазначив Руслан Стрілець в інтерв’ю TIME.

За 8 місяців війни шкода довкіллю України від агресії рф оцінюється у понад 37 мільярдів євро. На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн - учасниць ОБСЄ. Вперше на платформі офіційно порушувалися питання довкіллєвої безпеки.

Деокупація України важлива для досягнення Європою цілей Паризької кліматичної угоди. Про це заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Світлана Гринчук заявила під час Женевського форуму «Назустріч COP27: Регіональний форум ЄЕК ООН щодо кліматичних ініціатив».

Шкода водним ресурсам

За даними Державного агентства водних ресурсів України, військові дії в Україні значно загострюють проблеми сталого управління водними ресурсами. За 8 місяців війни понад 500 об’єктів водогосподарської інфраструктури зазнали руйнувань, а обсяг води, втрачений внаслідок пошкоджень та руйнування гребель, дамб та інших гідротехнічних споруд становить 742,2 млн. м3.

Докладніше - про інші наслідки збройної агресії рф для довкілля України, читайте на вебсайті Міндовкілля за посиланням: https://mepr.gov.ua/news/40185.html

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…