Черговий крок до досягнення «доброго» стану вод

Учора, 1 грудня, відбувся семінар із підготовки ключових розділів Планів управління річковими басейнами (ПУРБ).

У рамках проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України, розроблено пропозиції заходів для покращення стану району річкового басейну Дону.

Як повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України, програма заходів є більш змістовною та трудоємною частиною ПУРБ і містить перелік заходів, спрямованих на вирішення головних водно-екологічних проблем річкового басейну.

Експертами проєкту підготовлено та представлено методичні рекомендації щодо формування програми заходів ПУРБ на прикладі басейну Дону.

Першочерговими кроками для «старту» визначено:

  • формування головних водно-екологічних проблем на основі основних антропогенних впливів на стан вод;

  • визначення переліку екологічних цілей та винятків з урахуванням вимог Водної Рамкової Директиви ЄС;

  • огляд виконання програм або заходів, включаючи шляхи досягнення визначених цілей;

  • перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну.

Наразі, сформовано короткий та довгий переліки заходів для басейну Дону, що стане основою для першого проекту ПУРД Дону.

На завершення учасники заходу наголосили, що лише в синергії експертів, водників, місцевих органів влади та громадськості можна досягнути найбільш ефективних та реалістичних програм заходів, головною метою яких є досягнення «доброго» стану вод.

Нагадаємо, що підготовка планів управління річковими басейнами є зобов’язанням України в частині виконання Угоди про асоціацію з ЄС та здійснюється відповідно до планів-графіків процесу розроблення проєктів планів управління річковими басейнами, затверджених наказом Міндовкілля від 27.11.2020 № 313 (зі змінами внесеними наказом Міндовкілля від 15.11.2021 № 752).

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…