ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: інтегроване управління водними ресурсами за басейновим принципом

Сьогодні, 26 листопада, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у черговому навчальному семінарі з питань охорони довкілля та сталого розвитку.

Цикл таких семінарів для освітян, працівників комунальних підприємств, управлінців органів місцевого самоврядування було організовано в рамках Міжвідомчої регіональної програми «Екологічна просвіта та інформування для сталого розвитку Донеччини на 2020-2025 роки», яка реалізовується департаментом освіти і науки спільно з департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.

ЕКОпросвіта заради сталого розвитку: розпочато цикл навчальних семінарів

Заступник начальника відділу моніторингу вод та басейнової взаємодії Сіверсько-Донецького БУВР Наталія Білоцерківська поділилась зі слухачами курсу ґрунтовною інформацією про основні засади інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та процес розроблення Плану управління річковим басейном Дону.

Змістовні виступи інших доповідачів стосувались різних важливих екологічних питань: впровадження системи екологічного менеджменту на промислових підприємствах як одного з можливих способів екологізації промислового виробництва в Україні та циркулярної економіки в Україні у світлі адаптації європейського досвіду; аспектів кліматичної безпеки у стратегічному плануванні розвитку громад та рекомендацій щодо впровадження практики сталого розвитку на локальному та регіональному рівні; формування природоохоронних компетентностей і навичок екологічно дружньої поведінки під час авторської настільної гри, тощо.

Формат онлайн-конференції дозволив залучити до інформування слухачів Донеччини широке коло освітян та науковців високого ступеня з Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Навчально-наукового інституту агроекології та землеустрою Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне), кафедри екології та безпеки життєдіяльності Національного транспортного університету (м. Київ), Технічного університету «Метінвест політехніка», кафедри екології Хмельницького національного університету, Східноукраїнського екологічного інституту та Регіонального ландшафтного парку «Клебан-Бик».

Нагадаємо, що перший навчальний семінар з цього циклу стартував ще 20 жовтня саме у Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів.

У планах організаторів заходу – проведення подібних семінарів у різних населених пунктах Донецької області. Заходи проводяться з метою поширення екологічної інформації, методичних рекомендацій і матеріалів природоохоронної тематики задля впровадження в освітню та господарську сфери принципів сталого розвитку та охорони довкілля.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…