Зруйновані та спаплюжені: наслідки війни для насосних станцій Слов’янської зрошувальної системи

Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів нарешті отримали змогу проінспектувати балансові об’єкти водогосподарсько-меліоративного комплексу Донеччини.

19 жовтня заступник начальника управління Антон Портянов і начальник відділу з управління інфраструктурою Леонід Гетман в супроводі оперативної групи розмінування ДСНС України побували на двох насосних станціях Слов’янської зрошувальної системи, розташованих в селі Богородичне Краматорського району.

Аби потрапити на деокуповані території, де наразі проводяться стабілізаційні заходи, було отримано спеціальний допуск на в’їзд від департаменту цивільного захисту та мобілізаційної роботи Донецької обласної військової адміністрації.

Уперше після звільнення від рашистів багатостраждальної Святогірської громади нашим фахівцям вдалось візуально обстежити підвідомчі об’єкти і зафіксувати жахливі наслідки збройної агресії рф.

За попередніми висновками, в результаті артилерійських обстрілів та активних бойових дій на насосних станціях Слов’янської зрошувальної системи мають місце різні ступені руйнувань та пошкоджень: пробито стелю ГНС, обрушено стелю і частину стіни будівлі НС-ІІ, завалено плитами і залите дощовою водою насосне-силове обладнання, вибито скління вікон, посічено стіни, пошкоджено шафи управління насосними агрегатами та інше енергетичне устаткування, зруйновано, засмічено і загажено побутові приміщення…

За результатами обстеження було складено акт технічного стану зазначених об’єктів. Надалі фахівці управління працюватимуть над оцінкою збитків, завданих водогосподарсько-меліоративному комплексу Донеччини внаслідок збройної агресії рф, із залученням відповідних експертів зі спеціалізованих організацій. Має бути зроблено висновок щодо можливості відновлення роботи насосних станцій Слов’янської зрошувальної системи.

Довідково: Слов’янська зрошувальна система була введена в експлуатацію у 1986 році та призначена для забору з водних об’єктів і переміщення води водокористувачам для зрошення сільськогосподарських культур. Це найбільша на Донеччині зрошувальна система, спроєктована на подачу води на площу понад 10 тис. га меліорованих земель. До складу зрошувальної системи входять 13 насосних станцій, 10 з яких безпосередньо подають воду господарствам на полив. Загальна протяжність державних трубопроводів – 70,91 км.

Ще 7 насосних станцій зрошення, що відносяться до Лиманської експлуатаційної дільниці Сіверсько-Донецького БУВР, знаходяться на вже деокупованих територіях. Їх також планується обстежити з метою визначення ступеня пошкоджень та оцінки збитків, а також перспектив відновлення і подальшого їх функціонування.

Все відновимо! Все буде Україна!

Поділитися:
15 грудня – онлайн-засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
05.12.2022 20:47
15 грудня відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Під час засідання в режимі онлайн планується розглянути питання щодо актуалізації складу басейнової ради…
5 грудня – Всесвітній день ґрунтів
05.12.2022 20:15
Щороку 5 грудня за підтримки продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) відзначається Всесвітній день ґрунтів (World Soil Day). Вперше з ініціативою встановлення Всесвітнього дня…
Практичний тренінг з питань підготовки проєкту ПУРБ Дніпра
01.12.2022 13:34
29 листопада фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук і Наталія Білоцерківська в режимі оффлайн у м.Києві взяли участь у практичному тренінгу з питань…