Жінки-водники Сіверського Дінця: приклад незламності та професіоналізму


7 березня у прифронтовому місті Слов’янськ в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів за доброю традицією, як і всі 64 роки існування управління, було організовано захід-вітання із вшанування жінок колективу з нагоди Міжнародного жіночого дня.

Начальник управління Сергій Трофанчук від чоловічої частини колективу привітав жінок, які зібралися в залі і долучилися онлайн з багатьох куточків України, – незламних, нескорених війною, гарно вбраних, красивих, розумних, стійких і самовідданих, які зі стриманими посмішками на обличчях сприймали вітання, що в такі нелегкі часи запалюють серця єдністю і вірою в перемогу.

Протягом усієї історії України жінки відігравали значущу роль у формуванні національної ідентичності – від плекання родинного затишку до великих звершень на всі часи.

Княгиня Ольга, Анна Київська, Леся Українка, Ліна Костенко, Квітка Цісик, Катерина Білокур, Ада Роговцева і багато-багато інших знаних українок прославили нашу державу, і тепер їхній внесок у славу України продовжують сучасні жінки своїм подвигом у всіх сферах суспільства.

Це і жінки-водники, що своєю копіткою працею, долаючи виклики, пов’язані з війною, забезпечують управління водними ресурсами на сході України, де Сіверський Донець – і головна водна артерія, і непереборний оборонний рубіж від ворожої навали.

Завдяки зусиллям колективу, більша частина якого – жінки, в надскладних умовах воєнного стану забезпечено всі євроінтеграційні процеси і зобов’язання держави в галузі водних ресурсів на сході України.

Розроблено План управління річковим басейном Дону з суббасейнами Сіверського Дінця та нижнього Дону, який було затверджено у листопаді минулого року, встановлюються режими роботи всіх водогосподарських систем задля сталого водопостачання населення і підтримання соціальної стабільності в умовах воєнного стану.

Окремий напрямок героїчної роботи жінок управління – це здійснення державного моніторингу вод на територіях, наближених до бойових дій, до лінії зіткнення.

Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР, що знаходиться у місті Слов’янськ, вже з жовтня 2022 року відновила свою діяльність і виконання відборів проб на річках і водоймах у суббасейні Сіверського Дінця, де дозволяла оперативна військова ситуація.

В умовах воєнного стану лабораторія отримала сертифікат про акредитацію відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019, що підтверджує компетентність лабораторії у сфері відбору зразків та випробування поверхневих і підземних вод, а також зворотних (стічних) вод за органолептичними, фізико-хімічними, спектрометричними та хроматографічними методами.

Щомісяця жінки-хіміки, з дотриманням відповідних вимог та заходів особистої безпеки, виїжджають на береги річок регіону для відбору зразків води, щоб забезпечити якісний моніторинг поверхневих вод на сході України. А потім для отримання достовірних результатів вимірювань виконують дослідження на сучасних приладах в лабораторії моніторингу вод Східного регіону – одній з чотирьох базових лабораторій в системі Держводагентства України.

І це все – повсякчасний подвиг жінок на межі сил і стійкості духу, на роботі і вдома – жінок, які несуть світло, турботу й любов близьким і рідним, підтримуючи віру в перемогу і мир в Україні.

Слава Україні! Слава жінкам України! Все буде Україна!

Поділитися:

Онлайн-семінар з актуальних питань діяльності в умовах воєнного стану
08.05.2025 16:40
8 травня відбувся черговий онлайн-семінар, організований Управлінням із забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Донецької обласної державної адміністрації для інформування з…
Мистецтво безпеки праці
06.05.2025 15:46
6 травня фахівці Сіверсько-Донецького БУВР долучились до участі в онлайн-семінарі з питань охорони праці, організованому Управлінням інспекційної діяльності Східного міжрегіонального управління…
Вода як критично важливий ресурс: презентація та обговорення компоненту 2 Програми EU4Green Recovery East
05.05.2025 15:53
5 травня фахівці Сіверсько-Донецького БУВР долучились до участі в онлайн-семінарі з компоненту 2 «Вода як критично важливий ресурс» Програми ЄС для Зеленого відновлення в країнах Східного партнерства…