Відновлення річок і водних екосистем як складова відбудови України та забезпечення сталості для кліматичних змін

Питанням відновлення вільної течії річок нині присвячено багато міжнародних та національних ініціатив. Заходи з ревіталізації річок є основним інструментом для досягнення екологічних цілей, визначених Планами управління річковими басейнами, для збереження біорізноманіття та сталості до кліматичних змін.

4 червня Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) було проведено навчальний семінар «Річки з безперервною течією як запорука доброго екологічного стану та збереження біорізноманіття», до участі в якому долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Семінар, присвячений визначенню проблематики відновлення вільної течії річок, мав на меті розкрити можливості (варіанти) практичного впровадження заходів на річках України з використанням міжнародного досвіду та досвіду українських колег з управління водними ресурсами, а також аргументувати для територіальних громад доцільність проведення заходів з відновлення течії річок та покращення гідроморфологічних характеристик водотоків.

Так, експерти Громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) та Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України поділились досвідом країн Європейського Союзу, США та України у відновленні вільної течії річок, зокрема на прикладі відновлення течії р. Черемош та її приток у суббасейні р. Прут, а також даними постмоніторингу, що засвідчили покращення гідроморфологічного стану водних об’єктів.

Наостанок було презентовано бачення «WWF-Україна» у подальших кроках для забезпечення вільної течії річок України, адже відновлення річок та водних екосистем є складовою відбудови України та забезпечення сталості до кліматичних змін.

Поділитися:
Держводагентство: доступ до Порталу електронних послуг тимчасово призупинено
17.01.2025 18:18
У зв’язку з проведенням технічних робіт доступ до Порталу електронних послуг Держводагентства, в розрізі послуги Дозволів на спеціальне водокористування, тимчасово призупинено, повідомляє вебсайт…
Міндовкілля затвердило Програму державного моніторингу вод на 2025 рік
16.01.2025 10:30
Моніторинг охоплюватиме 7 річкових басейнів – Дніпра, Дністра, Дунаю, Південного Бугу, Дону, Вісли та Причорномор’я. До Програми також включено додаткові пункти: на річці Сейм – у зв’язку з…
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону акредитована за міжнародним стандартом ISO 17025
15.01.2025 09:25
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів отримала міжнародне визнання, що підтверджує атестат про акредитацію відповідно до вимог ДСТУ…