Відновлення річок і водних екосистем як складова відбудови України та забезпечення сталості для кліматичних змін

Питанням відновлення вільної течії річок нині присвячено багато міжнародних та національних ініціатив. Заходи з ревіталізації річок є основним інструментом для досягнення екологічних цілей, визначених Планами управління річковими басейнами, для збереження біорізноманіття та сталості до кліматичних змін.

4 червня Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) було проведено навчальний семінар «Річки з безперервною течією як запорука доброго екологічного стану та збереження біорізноманіття», до участі в якому долучились і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Семінар, присвячений визначенню проблематики відновлення вільної течії річок, мав на меті розкрити можливості (варіанти) практичного впровадження заходів на річках України з використанням міжнародного досвіду та досвіду українських колег з управління водними ресурсами, а також аргументувати для територіальних громад доцільність проведення заходів з відновлення течії річок та покращення гідроморфологічних характеристик водотоків.

Так, експерти Громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) та Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України поділились досвідом країн Європейського Союзу, США та України у відновленні вільної течії річок, зокрема на прикладі відновлення течії р. Черемош та її приток у суббасейні р. Прут, а також даними постмоніторингу, що засвідчили покращення гідроморфологічного стану водних об’єктів.

Наостанок було презентовано бачення «WWF-Україна» у подальших кроках для забезпечення вільної течії річок України, адже відновлення річок та водних екосистем є складовою відбудови України та забезпечення сталості до кліматичних змін.

Поділитися:
У Новий 2025 рік – з календарем, що надихає
24.12.2024 08:02
«Вони мотивують і надихають», – так найчастіше про наші календарі відгукуються ті, кому пощастило отримати їх у подарунок. Зазвичай ці невід’ємні атрибути планування року вирізняються…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у листопаді 2024 року
23.12.2024 17:39
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Три мобільні лабораторії моніторингу якості вод від корейських партнерів отримали фахівці водної галузі у прифронтових регіонах
16.12.2024 13:53
Нове обладнання передано у розпорядження фахівців лабораторій моніторингу вод Східного і Південного регіонів (Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів і Басейнового управління…