Україна отримає доступ до європейських довкіллєвих програм LIFE та Copernicus

Про це під час онлайн-дзвінка домовилися в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець з Єврокомісаром з питань навколишнього середовища, океанів і рибальства Віргініюсом Сінкявічюсом, повідомляє вебсайт Міндовкілля.

Очільник Міндовкілля розповів Єврокомісару про потреби України та критичну ситуацію у Зоні відчуження, розграбування новітньої радіологічної лабораторії, неможливість сьогодні відслідкувати радіаційну та пожежну ситуації у Чорнобильській зоні, ракетні атаки росіян по українських нафтових базах, загрозу знищення наших заповідних територій та інші злочини окупанта проти українського довкілля.

Віргініюс Сінкявічюс зазначив, що Європейська Комісія підтримує Україну: «Ми і надалі будемо допомагати Україні у подоланні шкоди для довкілля від дій окупантів як під час воєнних дій, так і після перемоги у відбудовний період».

За результатами зустрічі:

1. Європейська Комісія допоможе в процесах моніторингу стану довкілля і екологічних наслідків від війни на основі супутникових даних системи Copernicus - лісові пожежі, незаконні вирубки лісу, забруднення ґрунтів, якість повітря, екологічний стан моря, радіаційний моніторинг.

2. Україну підключать до програми ЄС із захисту довкілля LIFE. Домовилися якнайшвидше розпочати переговори з цього питання. Для України реалізація проєктів у рамках програми LIFE може стати ефективним методом подолання наслідків військових дій на територіях природно-заповідного фонду: відновлення та збереження біорізноманіття, природоохоронних територій та природних екосистем України у цілому.

Для розуміння масштабів програми: з 1992 року LIFE співфінансувала понад 5000 проєктів. На 2021-2027 роки загальний бюджет LIFE становить 5,43 мільярда євро.

3. Європейська Комісія і надалі підтримуватиме Україну у питаннях відсторонення представників росії та білорусі від займання посад у керівних органах міжнародних організацій і конвенцій та призупинення участі росії та білорусі в міжнародних організаціях, де це юридично можливо.

4. У ЄС вже заговорили про експертну допомогу Україні з вивчення досвіду інших країн щодо відновлення у післявоєнний період. На думку єврокомісара, важливо, аби відновлення України відбувалося на принципах сталого розвитку та зелених технологій.

Руслан Стрілець подякував Віргініюсу Сінкявічюсу за підтримку та сприяння вирішенню потреб міністерства у різних сферах. Сторони домовилися про регулярні зустрічі для швидкої комунікації та рішень.

Поділитися:
Охорона праці – очима дітей
26.04.2024 15:04
В рамках заходів Тижня охорони праці, присвяченого Всесвітньому дню безпеки та здоров’я на роботі та Дню охорони праці в Україні 28 квітня, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних…
Тиждень охорони праці 2024: "Забезпечуємо безпечну та здорову працю вже зараз в умовах зміни клімату"
26.04.2024 13:32
28 квітня щороку у Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі відзначається День охорони праці в Україні, якому передує Тиждень охорони праці. У 2024 році за рекомендаціями Міжнародної організації…
Семінар з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні
25.04.2024 19:44
25 квітня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у семінарі з імплементації Водної рамкової директиви в Баварії та Україні. Захід…