Європейський моніторинг вод за новою програмою з розширеним переліком забруднюючих речовин, що в басейні Сіверського Дінця розпочато з 1 липня 2020 року, вимагає не лише нового сучасного обладнання, а й постійного удосконалення фахового рівня його виконавців. Саме тому на приладовій базі оновленої лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР 27 липня стартував п’ятиденний практичний тренінг для фахівців лабораторій Держводагентства.
Навчання на тему «Сучасні методи газової хроматографії для аналізу якості води» організовані в рамках реалізації нового проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні «Зміцнення спроможності для моніторингу та управління водними ресурсами на сході України», що впроваджується у співпраці з Держводагентством.
З метою обміну досвідом, уніфікації підходів вимірювання та налагодження практичної співпраці у застосуванні методів газової хроматографії до навчання долучились і спеціалісти інших регіональних лабораторій – Дністровського БУВР, Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ і БУВР річок Причорномор’я та нижнього Дунаю. Своїми знаннями й практичним досвідом з учасниками тренінгу протягом тижня ділитиметься експерт проєкту – науковий спеціаліст та хімік-практик Павло Алейнов.
Зазначимо, що посилення спроможності Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів у здійсненні моніторингу вод є лише одним з очікуваних результатів реалізації проєкту Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Окрім того, діяльність проєкту спрямована на здійснення підготовки економічного аналізу водокористування в басейні Сіверського Дінця для Плану управління річковим басейном, аналізу екологічних загроз від небезпечних об’єктів промисловості у річковому басейні, включаючи розгляд аварійних ситуацій прориву дамб у найбільш вразливій зоні ведення бойових дій, а також підвищення обізнаності щодо моніторингу якості вод серед переможців та фіналістів щорічного творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді».