Про стан води в Сіверському Дінці: чи варто непокоїтися

Басейн Сіверського Дінця став першим серед річкових басейнів країни, де було розпочато виконання діагностичного моніторингу вод за новим законодавством та європейськими вимогами. Нині система моніторингу працює вже два роки. Як фахівці оцінюють стан водойм регіону та чи є привід для занепокоєння?

На Донеччині, саме в басейні Сіверського Дінця два роки тому почали впроваджувати європейські підходи до моніторингу поверхневих вод. Нині триває процес трансформації лабораторії Басейнового управління водних ресурсів у лабораторію моніторингу вод Східного регіону, йдеться в сюжеті телеканалу «С-ПЛЮС».

Завдяки сучасному обладнанню, яке придбали за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього середовища, спеціалістам вдалося збільшити перелік показників, за яким моніторять стан води, з 28 до 70.

В області працює 72 пости моніторингу стану поверхневих вод. Також на водоймах регіону встановлені 8 автоматизованих постів контролю. Дані щодо стану поверхневих вод з кожного поста відображаються у спеціальній таблиці на сайті обласної адміністрації. Зокрема станом на 20 квітня майже по всім постам є незначне перевищення по нітритам, яке не перевищує середні показники за рік, кажуть спеціалісти БУВР.

Також по деяким постам підвищений рівень азоту амонійного. Дані з цих постів контролю відстежуються щодня і у разі необхідності спеціалісти БУВРу виїжджають для забору проб води у певних місцях.

"Такі пости моніторингу працюють поки в тестовому режимі. До того ж показники гранично-допустимих речовин виміряються за рибогосподарськими нормами. У подальшому для моніторингу використовуватимуться норми санпіну. Спеціалісти кажуть, нині суттєвого занепокоєння щодо стану річок області нема.

Виконання діагностичного моніторингу вод на Донеччині продовжится і у 2021 році. За його результатами буде встановлено так званий діагноз річці. І на основі цього діагнозу сформують програму заходів управління річковим басейном.

Лабораторія моніторингу вод Східного регіону

Поділитися:
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…
Шведський досвід покращення хімічного стану поверхневих вод завдяки створенню лісових насаджень у прибережних зонах
12.11.2024 15:12
12 листопада начальник і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі «Створення лісових насаджень в прибережних зонах задля покращення хімічного…