Підсумки навчального візиту українських водників до Ізраїлю

Ось і завершився 10-денний навчальний тур з питань управління водними ресурсами, організований для 15 фахівців водного господарства України Ізраїльським агентством з міжнародного співробітництва в галузі розвитку MASHAV за підтримки Міністерства закордонних справ Ізраїлю та організації «Ізраїль в Україні – Israel in Ukraine».

Як повідомляє Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства, тур тривав з 5 до 14 вересня у Міжнародному навчальному центрі сільського господарства (МАТС) в Ізраїлі.

Нагадаємо, що разом з колегами по водній сфері досвід управління водними ресурсами однієї з найпосушливіших країн світу вивчала Ірина Пащенко, заступник начальника відділу водних відносин та ведення водного кадастру Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Українські водники в Ізраїлі: двотижневий інтенсив з управління водними ресурсами

Програма курсу була насиченою і вдало поєднувала теоретичну й практичну частини, тож нудьгувати учасникам не довелось. Так, окрім аудиторних занять у МАТС, програмою, серед іншого, було передбачено:
– візит на Ієрусалимський завод з очищення стічних вод SOREK, де українські фахівці мали змогу побачити сам процес і дізнатися про використання стічних вод у народному господарстві Ізраїлю;

– 2-денну професійну екскурсію на Північ Ізраїлю, під час якої учасники відвідали завод з опріснення морської води в Хадері; оглянули резервуар з контролю кількості та якості води Ізраїльської державної водної компанії МЕКОРОТ — основного та найякіснішого джерела водопостачання держави. Компанія щороку постачає близько 1,5 млрд кубометрів води для потреб сільського господарства, промисловості та домогосподарств, а також забезпечує водою сусідні країни — Палестинську автономію та Йорданське Королівство;

– візит до басейнових управлінь — річок Південного Йордану та річки Кішон. Під час зустрічі ізраїльські колеги з управлінь продемонстрували результати своєї роботи з відновлення русла ріки Харод, облаштування берегів, перетворення їх території на зону відпочинку; поділилися секретами залучення небайдужих сторін до реалізації проєктів;

– відвідини Водного управління Ізраїлю і зустріч з Яковом Лившицем, під час якої говорили про управління водними ресурсами в умовах змін клімату та — що особливо актуально для України нині — воєнних дій.

Звісно, це далеко не повний перелік розглянутих питань і місць, де пощастило побувати українським водникам у рамках навчального курсу, зазначається на вебсайті Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства. Учасники водної групи, зібраної з різних куточків України, повезли набуті знання, враження від побаченого і почутого додому, аби поділитися ними зі своїми колегами. Впевнені, що ця поїздка ще не раз стане темою для спільних обговорень у середовищі українських фахівців водної сфери, адже кращого підходу до системи очистки води і збереження водних ресурсів, ніж в Ізраїлі, наразі не існує. А система управління водними ресурсами є основним досягненням та інновацією водного сектору країни.

Висловлюємо щиру вдячність ізраїльським колегам за можливість повчитися в них, за відкритість і готовність ділитися власним досвідом, а також Посольству Ізраїлю в Україні в особі Надзвичайного та Повноважного посла пана Міхаеля Бродського, MASHAV, директору МАТС Одеду Халамиту, викладачу Юрію Озирянському та усім тим небайдужим людям, завдяки зусиллям яких ця подорож стала можливою!

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…