Українські водники в Ізраїлі: двотижневий інтенсив з управління водними ресурсами

В Ізраїлі стартував двотижневий навчальний курс «Управління водними ресурсами», в якому в режимі офлайн беруть участь представники Держводагентства та басейнових управлінь, а також Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів представляє Ірина Пащенко, заступник начальника відділу водних відносин та ведення водного кадастру.

Навчання для українських фахівців водної сфери було організоване Посольством Ізраїлю в Україні разом з Ізраїльським агентством з міжнародного співробітництва в галузі розвитку MASHAV за підтримки Міністерства закордонних справ Ізраїлю у рамках широкомасштабної ініціативи з надання допомоги та підтримки Україні.

Двотижневий інтенсив поєднує у собі курс теоретичних лекцій та включає практичні заходи, повідомляє Держводагентство. В програмі запланованих заходів – низка навчальних семінарів, присвячених ізраїльському досвіду вирішення проблеми нестачі води, враховуючи кліматичні та природні особливості регіону, а також ознайомлення з роботою профільних лабораторій. Окрім того, планується відвідування найбільшого в світі заводу з очищення та опріснення води Sorek.

Як зазначається на Фейсбук-сторінці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, завод Sorek з'явився в результаті активної національної кампанії по боротьбі з недостачею водних ресурсів. Декілька років тому Ізраїль гостро відчував дефіцит питної води, а надзвичайно посушливі періоди змушували владу шукати радикальні методи вирішення проблеми. Враховуючи все це, країна впевнено взяла курс на побудову заводів для опріснення води та розвиток кампаній зі збереження та повторного використання запасів прісної води.

Відомо, що сьогодні завдяки методам опріснення та очищення, Ізраїль отримує 55% води, необхідної для господарчих потреб країни. Таким чином одна з найбільш посушливих країн світу перетворилася на лідера за кількістю кубометрів прісної води, яку тепер активно видобуває. А очищені стічні води вже звично використовуються в народному господарстві Ізраїля.

На думку Держвождагентства, отримані знання та набутий досвід слугуватимуть однією з основ для впровадження кращих світових практик в управлінні водними ресурсами України.

Фото: Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства

Поділитися:
Тренінг Держводагентства з розроблення та встановлення режимів роботи водних об’єктів
03.02.2023 17:36
Сьогодні, 3 лютого, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь у тренінгу для працівників водогосподарських організацій та територіальних органів…
Онлайн-дискусія: «Реформи для перемоги»
02.02.2023 15:19
Фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до події, що відбулась 31 січня в режимі онлайн-конференції та була присвячена реформам, які потрібні для перемоги…
Вдосконалюємо знання за темою: «Екологічний податок»
31.01.2023 17:48
31 січня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів долучились до участі у навчальному інтенсиві від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства. …