Українські водники в Ізраїлі: двотижневий інтенсив з управління водними ресурсами

В Ізраїлі стартував двотижневий навчальний курс «Управління водними ресурсами», в якому в режимі офлайн беруть участь представники Держводагентства та басейнових управлінь, а також Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів представляє Ірина Пащенко, заступник начальника відділу водних відносин та ведення водного кадастру.

Навчання для українських фахівців водної сфери було організоване Посольством Ізраїлю в Україні разом з Ізраїльським агентством з міжнародного співробітництва в галузі розвитку MASHAV за підтримки Міністерства закордонних справ Ізраїлю у рамках широкомасштабної ініціативи з надання допомоги та підтримки Україні.

Двотижневий інтенсив поєднує у собі курс теоретичних лекцій та включає практичні заходи, повідомляє Держводагентство. В програмі запланованих заходів – низка навчальних семінарів, присвячених ізраїльському досвіду вирішення проблеми нестачі води, враховуючи кліматичні та природні особливості регіону, а також ознайомлення з роботою профільних лабораторій. Окрім того, планується відвідування найбільшого в світі заводу з очищення та опріснення води Sorek.

Як зазначається на Фейсбук-сторінці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, завод Sorek з'явився в результаті активної національної кампанії по боротьбі з недостачею водних ресурсів. Декілька років тому Ізраїль гостро відчував дефіцит питної води, а надзвичайно посушливі періоди змушували владу шукати радикальні методи вирішення проблеми. Враховуючи все це, країна впевнено взяла курс на побудову заводів для опріснення води та розвиток кампаній зі збереження та повторного використання запасів прісної води.

Відомо, що сьогодні завдяки методам опріснення та очищення, Ізраїль отримує 55% води, необхідної для господарчих потреб країни. Таким чином одна з найбільш посушливих країн світу перетворилася на лідера за кількістю кубометрів прісної води, яку тепер активно видобуває. А очищені стічні води вже звично використовуються в народному господарстві Ізраїля.

На думку Держвождагентства, отримані знання та набутий досвід слугуватимуть однією з основ для впровадження кращих світових практик в управлінні водними ресурсами України.

Фото: Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства

Поділитися:
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця
08.06.2023 13:07
8 червня в онлайн-форматі відбулось чергове засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця…
Підвищуємо кваліфікацію з питань водного законодавства
06.06.2023 16:17
З 5 по 9 червня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів беруть участь в онлайн-навчанні на тему «Організація та здійснення діяльності у сфері додержання вимог…
Міжлабораторна взаємодія задля доброго стану українських вод
05.06.2023 16:36
Зі Слов’янська у Вишгород з дружньою допомогою: у травні 2023 року фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відвідали…