Кращі європейські практики в частині моніторингу масивів поверхневих вод впроваджуються в басейні Дону

Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в районі басейну річки Дон запроваджено з початку 2019 року. Прицьому відсоток охоплення масивів діагностичним моніторингом становив 3%. З метою збільшення відсотку охоплення оцінених масивів європейські країни використовують підходи агрегації масивів поверхневих вод, які в басейні Дону вже опрацьовані експертами в рамках діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Для групування застосовувались 4 критерії – тип визначеного масиву, оцінка ризику недосягнення доброго хімічного стану, фізико-географічна одиниця районування басейну та тип ландшафту. Всього в басейні Дону масиви агреговано у 105 груп. В результаті відсоток оцінених масивів поверхневих вод з 3% зростає до 39% за результатами діагностичного моніторингу у 2019 році (за оцінкою 33 пунктів моніторингу), та до 60% (за оцінкою 72 пунктів моніторингу у 2020 році).

Результати агрегації в басейні Дону вже представлено на геопорталі «Водні ресурси України» у тематичному шарі «Хімічний стан».

Обраний підхід та отримані результати з агрегації масивів поверхневих вод району басейну річки Дон було презентовано фахівцям водогосподарських організацій Держводагентства та представникам Українського гідрометцентру в ході онлайн-семінару 30 жовтня експертами Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олексієм Ярошевичем та Катериною Мудрою.

Отримані результати дозволять у подальшому оптимізувати мережу моніторингу в річковому басейні Дону та збільшити відсоток покриття оцінених масивів поверхневих вод. В цілому ж застосовані підходи є корисним інструментом при формуванні програм моніторингу вод у наступному планувальному періоді.

Таким чином, Програми моніторингу на 2021 рік для басейнів річок Дністра, Дунаю, Вісли та Дону будуть сформовані відповідно до кращого європейського досвіду.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…