В межах взаємодії з громадськістю, формування екологічної самосвідомості населення та еколого-патріотичного виховання дітей та молоді фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів щороку організовують низку ЕКОпросвітницьких заходів з нагоди екологічних свят.
Першочерговим у цьому переліку є Всесвітній день водних ресурсів як слушна нагода ще раз нагадати про значення води в житті кожної людини і суспільства, необхідність раціонального водокористування і збереження водних ресурсів держави і планети в цілому.
Фахівці басейну Сіверського Дінця спрямовують свої зусилля на ЕКОпросвіту як дорослого населення регіону, так і юного покоління тих, кому далі жити на цій землі й користуватись її ресурсами. Адже від того, наскільки влада й громади вже зараз синергують свою діяльність зі збереження і покращення стану довкілля, залежатиме, що саме ми передамо у спадок нашим нащадкам. А скористатись цим спадком і мудро розпорядитись їм допоможе сформована змалечку еколого-патріотична свідомість.
Саме тому протягом тижня до Всесвітнього дня водних ресурсів фахівцями управління було організовано низку ЕКОпросвітницьких зустрічей як в онлайн-режимі, так і форматі живого спілкування (з дотриманням безпекових заходів під час повітряної тривоги).
Представникам територіальних громад та органам місцевого самоврядування під час вебінару презентували План управління річковим басейном Дону на 2025-2030 роки як урядовий документ задля досягнення екологічних цілей річкового басейну, інформували про здійснення державного моніторингу поверхневих вод та результатами його виконання у 2025 році (докладніше).
З дітьми та молоддю у прифронтових містах Слов’янськ та Миколаївка говорили про День води і щоденні ЕКОкроки кожного задля ощадливого використання питної води у побуті, дбайливого ставлення до чистоти берегів річок, озер та інших водойм. На прикладах мультфільмів Держводагентства розповідали про те, як сміття шкодить річкам і морям, яким ми бачимо майбутнє річкового басейну, навіщо нам потрібен План управління річковим басейном і як здійснюється європейський моніторинг поверхневих вод в Україні.
А потім фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону демонстрували захопленим дітлахам видовищні дива, на які здатна вода у поєднанні з різними реактивами, а також дозволили самостійно провести дослідження – визначити pH розчину за допомогою індикаторного паперу. І звісно – сфотографуватися на пам’ять про відвідування однієї з чотирьох регіональних лабораторій Держводагентства.
Тему дбайливого ставлення до водойм з мотивуючим мультом «Я прибрав – твоя черга» продовжили наші фахівці, які разом з родинами перебувають у більш безпечних регіонах України. На власному прикладі демонструючи, що дбати про чистоту берегів річок та інших водних об’єктів можна і потрібно у будь-якому куточку світу, адже річки не мають кордонів і вода є спільною цінністю всього людства.
А приємні подарунки від благодійників у співпраці з громадською організацією «Сіверський Донець – відродження» для юних друзів Сіверського Дінця стануть добрим нагадуванням про зустріч з нагоди Дня води та отримані екологічні знання.
До того ж зробити свій творчий внесок у збереження водних ресурсів басейну Сіверського Дінця юнаки та дівчата матимуть змогу, взявши участь у щорічному творчому конкурсі «Сіверський Донець – очима молоді», що стартував у Всесвітній день води 22 березня 2025 року під гаслом: «Лише той народ майбутнє має, який про воду і природу дбає!» (докладніше).