ЕКОпросвітницьку екскурсію берегами Сіверського Дінця провели для молоді Придінців’я спеціалісти Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.
21 жовтня 2020 року у м.Святогірську фахівці водної сфери поспілкувались з учнями Краматорської ЗОШ № 25 – учасниками українсько-німецького проєкту «Молодь дебатує»*. На свіжому повітрі з дотриманням карантинних вимог обговорили сучасні проблеми водних ресурсів регіону та головної водної артерії сходу України – річки Сіверський Донець.
Фахівці-водники ознайомили ЕКОактивну молодь з етапами розробки ключового документу для досягнення доброго екологічного стану вод – Плану управління річковим басейном Дону, розповіли про впровадження європейських стандартів у моніторинг якості поверхневих вод та його основні аспекти в суббасейні Сіверського Дінця, поінформували про роботу басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону. Під час спілкування старшокласники активно ставили питання, ділились своїми думками щодо проблематики водних ресурсів рідного краю, вчились висувати аргументи та відстоювати свою точку зору.
Окрему увагу фахівці Сіверсько-Донецького БУВР приділили ЕКОвідповідальним звичкам і щоденним практичним діям кожного для збереження водних ресурсів. Таким як раціональне водокористування в умовах кліматичних змін та маловоддя регіону, дбайливе ставлення до водних об’єктів та підтримання чистоти їх берегів, відмова від фосфатовмісних миючих та пральних засобів як основного чинника «цвітіння води», а також ЕКОсвідома громадянська позиція у сортуванні сміття та його вторинній переробці.
Розповідь водників доповнив перегляд відеороликів «Оновлена лабораторія моніторингу вод Східного регіону» та «Сіверський Донець у вишиванці: змінюючи себе, ти змінює Світ». А мультиплікаційні ролики Держводагентства допомогли в доступній формі донести важливу інформацію про те, навіщо нам потрібен План управління річковим басейном, як визначаються масиви поверхневих вод, як здійснюється європейський моніторинг поверхневих вод в Україні, як сміття шкодить річкам і морям, чим небезпечні для річок фосфати і фосфанати та яким ми бачимо майбутнє річкового басейну.
На згадку про пізнавальну зустріч молодь отримала фірмові блокноти і ручки Сіверсько-Донецького БУВР, а вчителі – добірку просвітницьких матеріалів та новий альманах творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» з найвиразнішими малюнками і літературними творами за темою: «Зробимо нашу річку чистою від пластику та фосфатів!».
Будьмо ЕКОвідповідальними! Дбаймо разом про водні ресурси рідного краю! Збережемо Сіверський Донець для наступних поколінь!
Для довідки: *«Молодь дебатує» – українсько-німецький проєкт, розрахований на позашкільну роботу з учнями старших класів, що реалізується у партнерстві "ЕдКемп Україна" та "Internationales Haus Sonnenberg" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. Ініціатива «Молодь дебатує» спрямована на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника/-ці, дискутуючи на суспільно важливі теми (докладніше).