Згідно із затвердженою Держводагентством Програмою в басейні річок Приазов’я з липня 2020 року розпочато виконання діагностичного моніторингу.
Дослідження проб води, які будуть відбиратися з частотою 1 раз на місяць, проводитимуться по 19 пунктах моніторингу, в тому числі на річках Донецької області у 8 пунктах, для визначення забруднюючих речовин для встановлення хімічного стану масивів поверхневих вод, басейнових специфічних речовин та фізико-хімічних показників (у питному водозаборі зі Старо-Кримського водосховища, р.Кальчик).
Відповідальними виконавцями є Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів (м.Слов’янськ) та Басейнове управління водних ресурсів річок Приазов’я (м.Запоріжжя), яким будуть забезпечуватися відбори зразків води на визначених масивах поверхневих вод (МПВ) у Запорізькій області та передаватися для досліджень до лабораторії моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького БУВР.
13 липня лабораторією моніторингу вод Східного регіону здійснено перший в цьому році виїзд для відбору проб води у 8 пунктах моніторингу в басейні річок Приазов’я в Донецькій області на річках Кальміус, Кальчик, Малий Кальчик, Мокра Білосарайська, Берда та Каратиш.
Наразі у басейновій лабораторії Східного регіону (м.Слов’янськ) Сіверсько-Донецького БУВР тривають дослідження вмісту забруднюючих речовин 19 зразків поверхневих вод басейну річок Приазов’я – як самостійно відібраних по 8 точках у Донецькій області, так і отриманих відповідно до узгодженого графіку 11 проб поверхневих вод у Запорізькій області від БУВР річок Приазов’я.
Результати будуть надані до БУВР річок Приазов’я для аналізу змін якості вод масивів поверхневих вод та підготовки управлінських рішень, а також розміщені на геопорталі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» (перейти на геопортал).