Басейнова рада: спільні дії – гарантований результат

Басейнові ради як діючий активний інструмент для досягнення «доброго» стану вод – саме про це йшлося в ході онлайн-конференції для очільників всіх басейнових рад України, створених у відповідності зі ст.133 Водного кодексу України як консультативно-дорадчі органи при Держводагентстві.

У вересні 2018 року першою серед них була створена басейнова рада Сіверського Дінця та нижнього Дону. Її голова – заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Олександр Лихач та заступник голови басейнової ради – начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук разом із представниками секретаріату долучились до участі в онлайн-засіданні.

Виконуючий обов’язки Голови Держводагентства Михайло Хорєв під час свого виступу зазначив, що основною метою створення басейнових рад є залучення широкого кола громадськості, експертів та різних стейкхолдерів до підготовки і безпосереднього обговорення Планів управління річковими басейнами, який в свою чергу стане одним із головних інструментів для виконання Україною зобов’язань для забезпечення досягнення «доброго» стану вод.

Він нагадав учасникам онлайн-зустрічі про запроваджені важливі та ефективні зміни у водній політиці України, а саме напрацьований законодавчий базис для реалізації принципів Водної Рамкової Директиви ЄС, сформований інструментарій для підготовки Планів управління річковими басейнами. А також акцентував увагу на законодавчих механізмах, які дозволять посилити інституційну спроможність басейнових рад, відкриють можливості для їх впливу на процеси узгодження та розподілення фінансування із державного бюджету на екологічні заходи.

В ході двогодинної дискусії керівники басейнових рад мали можливість з’ясувати низку важливих та актуальних питань для того, щоб ці сучасні платформи стали справді ефективним інструментом для конструктивного діалогу всіх стейкхолдерів та узгодження рішень у водному секторі. І визнали проведення подібних нарад нагальною необхідністю для консолідації зусиль на шляху досягнення «доброго» стану вод в Україні, що відповідає європейським вимогам та пріоритетам діяльності Уряду.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…