Актуально про «цвітіння» водойм розповіла Марія Шпанчик, начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства

”Цвітіння” стає «хронічною хворобою» українських водойм.

Цього року, власне, як і в попередні, такі явища фіксуються на річках України.

Насамперед це природний процес, проте внаслідок високих температур, зниження водності, проточності, нітратного та фосфатного забруднення він набуває більш інтенсивного розвитку. У поверхневі водойми минулого року надійшло понад 6 тис. тонн фосфатів, які стимулюють розвиток синьо-зелених водоростей, повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України.

Як наслідок, ми спостерігаємо неприємні візуальні явища: доволі яскравий зелений колір водойм, мутність, в’язкість води тощо.

Як водники та студенти малі річки Слов’янщини досліджували: ФОТОрепортаж

З позитивного – в цьому році «цвітіння» розпочалось дещо пізніше. Зокрема, у м. Києві у 2019 році в кінці червня вже була активна його фаза. Натомість у 2021 році ці процеси розпочались тільки на початку липня.

Для вирішення чи принаймні мінімізації проблеми забруднення річок від точкових джерел забруднювачів необхідно насамперед модернізувати морально та технічно застарілі очисні споруди. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС, яка, зокрема, передбачає імплементацію норм Директиви про міські стічні води. Впровадження цієї директиви є найбільш вартісним серед «водних» директив, проте надзвичайно важливим. І саме ці заходи мають бути реалізовані у рамках її впровадження.

В частині зменшення дифузного забруднення азотом та фосфором важливими для запровадження є норми Нітратної директиви. Вона передбачає впровадження Кодексу кращих сільськогосподарських практик, відповідно до якого сільське господарство має дотримуватись органічних та мінеральних добрив», – розповіла начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства Марія Шпанчик.

"

Поділитися:
Онлайн-семінар: Кількісне планування управління водними ресурсами в східних країнах-партнерах
08.07.2024 19:09
8 липня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі на тему кількісного планування управління водними ресурсами у східних країнах…
Продовжуємо допомагати силам оборони Донеччини
05.07.2024 15:32
Напередодні десятої річниці звільнення Слов’янська і Краматорська від проросійських терористів силам оборони Донеччини передано чергову партію «їжаків». Спеціальні шипи з арматури і металу,…
Відзначаємо десяту річницю звільнення Слов’янська від проросійських терористів
05.07.2024 14:13
5 липня 2024 року виповнилось 10 років з того пам’ятного дня, коли жовто-блакитний національний прапор знов замайорів над Слов’янськом. Після понад двомісячної окупації російськими найманцями і…