Україна – на СОР29: «Відстояти право на незалежність і запевнити у надійному партнерстві»

На СОР29 Україна не лише розповість світові про довкіллєву шкоду, завдану повномасштабною російською агресією, але й продемонструє, що попри війну залишається надійним партнером у досягненні кліматичних цілей цивілізованого світу. Про це заявила Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук на форумі «Україна – на Кліматичній конференції СОР29», який відбувся в Києві 31 жовтня у гібридному форматі, повідомляється на сайті Міндовкілля.

  • Україна вже втретє розгортає національний павільйон на СОР — найбільшій міжнародній кліматичній конференції світу. Але вперше до її початку Міндовкілля збирає представників влади, бізнесу та громадянського суспільства, щоб синхронізуватися та обговорити, як найкраще презентувати Україну на конференції та залучити якомога більше міжнародних партнерів до українських ініціатив і зеленого відновлення. Такий системний підхід свідчить про інклюзивність та відкритість і конференції СОР, і кліматичного процесу загалом для всіх зацікавлених сторін.

«Цим заходом ми хочемо показати усім стейкхолдерам, з чим ми їдемо на СОР29. Ми хочемо відстояти право України на незалежність і показати, що ми надійний партнер у майбутньому», — наголосила заступниця Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва.

З вітальним словом до присутніх безпосередньо на заході й до тих, хто долучився онлайн, звернулися Голова Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, Посол України в Азербайджані Юрій Гусєв та Радник Посольства Азербайджану в Україні Сабір Рзаєв. По відеозв’язку приєднався також Жослен Корне — керівник відділу з питань реконструкції енергетики, інфраструктури та навколишнього середовища Представництва ЄС в Україні.

На полях форуму відбулися три панельні дискусії.

  • Перша — «Міжвідомча координація підготовки України до COP29. Актуалізація кліматичного порядку денного». Участь в ній взяла заступниця Міністра довкілля Вікторія Киреєва, заступник Міністра економіки Андрій Телюпа, заступник Міністра фінансів Олександр Кава, заступник Міністра аграрної політики та продовольства Оксана Осьмачко, заступник Міністра енергетики Роман Андарак та Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Ганна Замазєєва.

Учасники відзначили, що крім енергетичного блоку, цього року до процесу особливо активно долучився агропромисловий сектор. Загалом, ця панель продемонструвала високий рівень кліматичної кроссекторальності й готовність різних українських міністерств та відомств не лише брати участь в підготовці України до СОР29, а й ефективно долучатися до спільних зусиль в досягненні кліматичних цілей. Одна з них — вуглецева нейтральність України до 2050 року. Це визначено в ухваленому на початку жовтня рамковому кліматичному законі і відповідає строкам, які встановив для себе Євросоюз.

  • «Історії успіху «зеленої» трансформації бізнесу. Очікування від COP29» — так називався другий блок заходу. Участь в дискусіях взяли керівники українських енергетичних гігантів, лідерів сільськогосподарського сектору, а також генеральна директорка ГД ООН в Україні. Вони розповіли про практичні результати та переваги участі в СОР: презентація власних здобутків, зміцнення іміджу на міжнародній арені, пошук партнерів та укладення угод.

Та головне: участь в цій міжнародній конференції допомагає бізнесу орієнтуватися у глобальних довкіллєвих трендах. А це дає змогу вдосконалювати процеси та заздалегідь готуватися до змін і нових вимог, які постають у процесі боротьби зі зміною клімату.

Учасники дискусії сфокусували увагу на інтеграції новітніх технологій та штучного інтелекту у виробничі процеси, поділилися досвідом впровадження «зелених» інновацій та підходів на своїх підприємствах та довкіллєвої взаємодії на міжнародній арені.

Загалом дискусії на цій панелі продемонстрували високу обізнаність великого бізнесу в кліматичному порядку денному та готовність до декарбонізації. Все більше українських підприємств розуміють необхідність та невідворотність «зеленої» трансформації та вже інвестують у відповідні інновації, технології та проєкти.

  • Активно до PreCOP-зустрічі долучилися і представники громадянського суспільства. Вони мали змогу висловити свої думки та пропозиції в ході третьої панельної дискусії — «Очікування від СОР29 — громадянське суспільство, молодь та експерти». Участь в ній взяли лідери Центру екологічних ініціатив «Екодія», ГО «Save Dnipro», проекту ЄС «Угода мерів-Схід» та молодіжної кліматичної ініціативи «Розвій».

Тут особливо багато говорили про те, як утримати увагу світу до України та російської агресії проти неї. А ця увага на третьому році війни, дещо розмивається, констатували учасники панелі.

Серед своїх завдань на СОР29 громадянське суспільство бачить донесення світові правди про росію, її злочини та колоніальну сутність. Це особливо актуально для країн Глобального півдня, де москві вдається відбілити свою репутацію.

Український павільйон на СОР29 відкриється 12 листопада. Цього року там заплановано близько 50 заходів та дискусій за участю українських та міжнародних спікерів. На СОР29 Україна представить себе як еталон незламності та зеленого розвитку в умовах війни; осереддя зелених інновацій, прогресивних рішень та діджиталізації, відкрита до світу.

Відеозапис форуму

Поділитися:

12 грудня – чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону
02.12.2024 14:21
12 грудня 2024 року об 11:00 відбудеться чергове засідання басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону (у форматі відеоконференції). Під час засідання, згідно з Планом роботи басейнової…
Допомагаємо тим, хто нас захищає
27.11.2024 16:15
За вагомий внесок та значну підтримку, надану 24-й окремій механізованій бригаді імені короля Данила, яка наближає нашу Перемогу над ворогом, Подяками нагороджені начальник Сіверсько-Донецького…
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…