Держводагентство: Результати моніторингу поверхневих вод відтепер на інтерактивній мапі «ЕкоЗагроза»

Нові дані щодо якості води стали відкритими на мапі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів» вебресурсу «ЕкоЗагроза» Міндовкілля, повідомляється на сайті Держводагентства.

Це стало можливим завдяки оновленню та впровадженню нового механізму передачі даних (API), розробленому співробітниками Держводагентства, за допомогою якого дані моніторингу поверхневих вод в режимі реального часу відображаються на інтерактивній карті вебресурсу «ЕкоЗагроза».

Хімічне забруднення водних ресурсів вимагає постійного моніторингу стану водних об'єктів. Моніторинг охоплює забруднювачі поверхневих вод, що викликають найбільше занепокоєння – пестициди, леткі органічні сполуки, поліароматичні вуглеводні, важкі метали, фармацевтичні препарати та промислові забруднювачі.

Відбір проб та вимірювання цих речовин здійснюється лабораторіями моніторингу вод Держводагентства та вноситься в систему «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

Результати відбору проб, отриманих з понад 540 пунктів діагностичного та операційного моніторингу масивів поверхневих вод, а також додаткових точок досліджень у випадках аварійного забруднення вод, через прикладний програмний інтерфейс автоматично відвантажуються в базу даних вебресурсу «ЕкоЗагроза» Міндовкілля.

Відтак «ЕкоЗагроза» містить показники вимірювань фізико-хімічних, хімічних пріоритетних та басейнових специфічних показників, які є надзвичайно важливими для визначення якості води.

Для дослідження впливу воєнних дій на стан водних об’єктів Херсонської області планується проведення вимірювань по додаткових пунктах моніторингу. Отримані дані будуть публічними та доступними.

На практиці це означає, що кожен користувач отримує відкритий доступ до інформації щодо забруднення та якості води на мапі «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів», адже тут відображені дані за широким переліком досліджень – 80 показників.

Серед них є також ті, що передбачені європейськими директивами — Директивою 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради та Директивою про стандарти якості навколишнього середовища у галузі водної політики 2008/105/ЄС.

Поділитися:
Участь у черговому засіданні басейнової ради річок Приазов’я
05.02.2025 14:37
Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів долучилось до участі онлайн у черговому засіданні басейнової ради річок Приазов’я, що відбулось 5 лютого у форматі відео-конференції. До…
Міндовкілля: Реалізація планів управління річковими басейнами — це імплементація вимог Водної Рамкової Директиви ЄС
31.01.2025 17:35
Попри війну, Україна досягла значного прогресу з імплементації Водної Рамкової Директиви, зазначається на вебсайті Міндовкілля. Ми виконали апроксимацію законодавства з актами права ЄС (acquis ЄС),…
Спільний комунікаційний захід Міндовкілля та Держводагентства щодо координації дій стейкхолдерів у період реалізації ПУРБ (2025-2030 роки)
31.01.2025 17:25
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України та Державне агентство водних ресурсів України провели спільний комунікаційний захід, присвячений координації дій стейкхолдерів у період…