4 липня фахівці Сіверсько-Донецького БУВР долучились онлайн до участі у навчальному семінарі «Плани управління посухами — наступний крок до управління водними ресурсами», що був організований Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) для фахівців природоохоронної галузі, сфери управління водними ресурсами, науковців, представників громадськості.
За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, 55 мільйонів людей у світі щороку страждають від посух. Це явище несе серйозну загрозу для худоби та сільського господарства ледь не в кожній частині світу. Посухи призводять до втрати засобів до існування (люди позбавляються можливості вирощувати їжу та годувати худобу), призводять до ризику хвороб і смерті, а також стимулюють масову міграцію. Дефіцит води вже сьогодні зачіпає 40% населення світу, а до 2030 року ця цифра може зрости до 700 мільйонів людей, які ризикують залишитися без домівки через посуху.
Це спонукає держав-членів ЄС до дій, спрямованих на зменшення попиту на воду та/або збільшення водопостачання для підвищення готовності до посух. А також зміцнення потенціалу для управління заходами з ліквідації наслідків посух і відновлення, і, таким чином, зменшення впливу посух на суспільство, економіку та екосистеми. З метою мінімізації негативного впливу посух розробляються Плани управління посухами (ПУП).
Під час навчального семінару йшлося про визначення та основні типи посух, законодавчі аспекти врегулювання сфери управління посухами, етапи підготовки і розроблення плану управління посухами (на прикладі першого в Україні ПУП для суббасейну Тиси), його ключові елементи та інтеграцію до плану управління річковим басейном, з акцентом на важливості створення системи раннього попередження посух на основі ПУП.