Виїзна нарада під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця

У Вишгороді відбулася виїзна нарада під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця, до участі у якій у форматі онлайн долучились керівники водогосподарських організацій Держводагентства.

Як повідомляє вебсайт відомства, під час наради обговорили питання підготовки Планів управління річковими басейнами, а також врегулювання ситуації щодо повернення водного балансу у басейні Дністра з метою стабільного забезпечення водою мешканців України та Молдови.

«Для водної сфери ключове сьогодні – продовження реформи, євроінтеграція водного сектора для досягнення “доброго” стану вод та активізація транскордонної співпраці у водній сфері», - зазначив Міністр Руслан Стрілець.

Голова Держводагентства Михайло Янчук коротко ознайомив присутніх з процесом громадського обговорення проєктів ПУРБ та процедурою їх подальшого проходження. З 2025 року ПУРБи вступають у дію і розпочнеться реалізація передбачених у них заходів.

Держводагентство завершує розроблення концепції реформування водогосподарської галузі. Зокрема, планується створення Національної акціонерної компанії «Вода України», яка забезпечить збалансоване використання водних ресурсів. Засади створення НАК стануть основою для впровадження економічних інструментів і принципів, коли «користувач платить» та «забруднювач платить». НАК у тому числі реалізовуватиме заходи, передбачені в ПУРБ у сфері відповідальності Держводагентства.

На завершення заходу Міністр привітав працівників водного господарства з професійним святом та вручив відомчі відзнаки Міндовкілля. У свою чергу, Михайло Янчук теж відзначив працівників відомчими нагородами Держводагентства.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…