Роль стратегічної екологічної оцінки в повоєнному відновленні України

11 квітня в режимі онлайн відбувся інформаційно-освітній вебінар щодо ролі стратегічної екологічної оцінки (СЕО) у повоєнному відновленні України. До віртуальної зустрічі долучились начальник і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

В ході вебінару йшлося про СЕО як інструмент політики для «зеленого» повоєнного відновлення України, роль СЕО у плануванні територій для повоєнного відновлення, а також про останні зміни та виклики щодо СЕО, ОВД та містобудівної діяльності.

В якості лекторів виступили Андрій Андрусевич, експерт Європейської економічної комісії ООН з СЕО, Марина Зеркаль, експерт ЄЕК ООН з просторового розвитку територій та Марина Шимкус, Директор департаменту екологічної оцінки, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Захід було організовано в рамках проєктів «Moving forward together» та «EU4Environment: Green Economy in Eastern Partner Countries». Програма «Європейський союз за навколишнє середовище» (EU4Environment) покликана надати «зеленого» характеру економіці шести країн Східного партнерства.

Щоб запобігти шкоді довкіллю та здоров’ю людей в результаті економічного зростання, а також пом’якшити її наслідки, програма EU4Environment допомагає країнам Східного партнерства посилити їхні системи екологічної оцінки. Цей компонент програми EU4Environment націлений на консолідацію національних екологічних мереж у країнах-бенефіцантах задля досягнення повної відповідності міжнародним вимогам, зокрема, Протоколу ЄЕК ООН про стратегічну екологічну оцінку, Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті (Конвенції Espoo), а також Директивам ЄС про стратегічну екологічну оцінку (SEA) та про оцінку впливу на довкілля (EIA). Програма також надає підтримку країнам щодо побудови адекватної спроможності здійснювати ефективне й систематичне застосування SEA та транскордонної EIA.

Поділитися:
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…
Шведський досвід покращення хімічного стану поверхневих вод завдяки створенню лісових насаджень у прибережних зонах
12.11.2024 15:12
12 листопада начальник і фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі «Створення лісових насаджень в прибережних зонах задля покращення хімічного…