Підвищуємо кваліфікацію у сфері газової та рідинної хроматографії

З 14 по 17 серпня фахівці лабораторії моніторингу вод Східного регіону в онлайн-форматі пройшли практичний курс-навчання «Можливості хроматографічних аналізаторів у лабораторіях: газова та рідинна хроматографія».

Навчальний курс призначений для підготовки та підвищення кваліфікації фахівців лабораторій, які проводять вимірювання/випробування з використанням хроматографічних методів, та мають вміти оцінити достовірність та збіжність результатів випробувань, використовуючи методи оцінки невизначеності.

Курс є введенням у систему підготовки фахівців випробувальної лабораторії в галузі хроматографічного аналізу з використанням рідинних хроматографів та газових хроматографів, вивчення класифікації методів хроматографії, питання оцінки невизначеності вимірювань у ГХ-методах та РХ-методах.

У рамках навчального курсу в ході лекційних занять та лабораторних практикумів було розглянуто такі питання:

• Основні поняття хроматографії. Механізм хроматографічного поділу. Влаштування хроматографа. Схема роботи газового хроматографа Схема роботи рідинного хроматографа.

• Місце високоефективного рідинного хроматографа (ВЕРХ) у колонковій рідинній хроматографії. Відмінності ВЕРХ від РХ.

• Метрологія хроматографічних вимірів. Стандартні зразки у системі забезпечення єдності вимірів.

• Метрологічна атестація методик хроматографічного аналізу. Валідація методик виконання вимірів.

Організатором курсу є ТОВ «Міжнародна школа технічного законодавства та управління якістю» (ISTL), основним завданням якого є консалтинг у галузі Європейського технічного законодавства: Директив ЄС, технічних регламентів, стандартів та правил; розробка систем менеджменту та підготовки їх до акредитації та сертифікації, а також навчання та сертифікація фахівців підприємств відповідно до рівня європейсько визнаної кваліфікації.

По завершенню практичного курсу за результатами іспиту-тестування його слухачі отримають Свідоцтво про навчання та Сертифікат про підвищення кваліфікації міжнародного зразка.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…