14 березня відбулось онлайн-засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дон (крім тимчасово окупованої території)* на весняний період 2023 років з урахуванням умов воєнного стану.
Участь у засіданні у форматі відеоконференції узяли члени Міжвідомчої комісії: представники органів державної влади, водопостачальних організацій та основних водокористувачів, учасників водогосподарського комплексу суббасейну Сіверського Дінця, а також запрошені представники органів місцевого врядування територіальних громад регіону.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1200x675/inline-images/2023-03-14%20%D0%9C%D1%96%D0%B6%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D1%87%D0%B0%20%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D1%96%D1%81%D1%96%D1%8F.png?itok=USvBaf72)
Про роботу водогосподарського комплексу у суббасейні Сіверського Дінця протягом осінньо-зимового періоду 2022-2023 років в умовах воєнного стану та завдання щодо створення умов для забезпечення водними ресурсами водокористувачів суббасейну Сіверського Дінця в період літньої межені 2023 року доповів присутнім голова Міжвідомчої комісії, начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.
В ході засідання було озвучено консультативний прогноз Харківського регіонального центру з гідрометеорології щодо характеристик гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки на весняний період 2023 року в суббасейні Сіверського Дінця.
Серед інших питань порядку денного учасники засідання також розглянули інформацію фахівців басейнового управління про стан масивів поверхневих вод суббасейну Сіверського Дінця за результатами операційного, діагностичного і дослідницького моніторингу та загальні показники використання водних ресурсів у суббасейні Сіверського Дінця і в Донецькій області згідно з даними державного обліку водокористування за 2022 рік.
Заслухавши пропозиції учасників водогосподарського комплексу, Міжвідомчою комісією було узгоджено оптимальні режими роботи водосховищ та водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на весняний період 2023 року для забезпечення потреб водокористувачів з урахуванням умов воєнного стану.
Примітка: *Тимчасово окупована територія — територія, непідконтрольна органам влади України до 24 лютого 2022 року.