Під таким заголовком 18 жовтня в інтернет-виданні «TIME» вийшла велика стаття англійською мовою. Її автор – штатний кореспондент «TIME» в Нью-Йорку Алехандро де ла Гарса – на основі даних Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України наводить жахливі факти руйнувань і забруднень, спричинені збройною агресією рф проти України.
«Довкілля також стало жертвою війни, що позначилося як на здоров'ї людей, так і на місцевих екосистемах», – робить висновок Алехандро.
Один з інтерв’юєрів де ла Гарса – начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук.
Він розповів «TIME», що співробітники управління продовжують відбирати проби води з місцевих річок, фіксуючи докази забруднення пестицидами, нафтопродуктами, ртуттю, нітратами та фосфатами.
Цьому забрудненню сприяли як російські удари по водогосподарських об’єктах, так і терористичні атаки на дамби та іншу інфраструктуру вздовж річки Сіверський Донець, основного джерела водопостачання для понад 3 мільйонів мешканців регіону. Це ж спричинило падіння рівня води, перешкоджаючи річці самоочищуватися від хімікатів. «Річка вже не може сама себе очистити, як це було до війни», — зауважує Сергій Трофанчук.
Про те, як фахівці Міндовкілля та залучені експерти фіксують негативний вплив військових дій на навколишнє середовище і, спираючись на світовий досвід, розраховують фінансову оцінку збитків, щоб притягти державу-агресора до відповідальності, читайте у повній версії статті на вебпорталі «TIME» за посиланням: https://time.com/6222865/ukraine-environmental-damage-russia/.