Держводагентство розробить програму дослідницького моніторингу масивів поверхневих вод Харківщини

Голова Держводагентства Олексій Кузьменков взяв участь у робочій поїздці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця на Харківщину, повідомляє вебсайт відомства.

У рамках робочого візиту розглянули екологічні нагальні питання регіону із начальником Харківської обласної військової адміністрації Олегом Синєгубовим, народним депутатом України Павлом Якименком та керівниками територіальних органів Держекоінспекції, Держлісагентства та Держводагентства.

За словами Міністра Руслана Стрільця, лише шкода від засмічення та забруднення ґрунтів Харківщини сягає 82 млрд гривень. Від забруднення повітря внаслідок пожеж - 134 млн гривень, а від пошкодження зелених насаджень - понад 135 тисяч гривень. Реальний обсяг значно більший, адже через тимчасову окупацію, замінування територій, постійні обстріли, не завжди фахівці мають безпосередній доступ до місць російських злочинів.

Одним із ключових аспектів порядку денного стало питання якості води в регіоні. Учасники відвідали лабораторію моніторингу вод та ґрунтів РОВР у Харківській області.

Вона є допоміжною лабораторією для забезпечення виконання державного моніторингу вод в межах Харківської області та здійснює виконання відборів проб води для подальшого направлення до лабораторії моніторингу вод Західного регіону (на час воєнного стану) для визначення пріоритетних та специфічних сполук.

Окрім того, лабораторія здійснює вимірювання якості води в частині виконання хімічних та фізико-хімічних показників (28 показників) у місцях питних водозаборів, зокрема м. Харкова.

За результатами візиту, Держводагентство розробить програму дослідницького моніторингу масивів поверхневих вод регіону, з урахуванням тих річок, які є транскордонними. Програмою буде враховано необхідність збільшення кількості та частоти відбору проб води регіональною лабораторією, аби розуміти, як змінюються показники, щоб у разі потреби оперативно реагувати.

Сьогодні в Харків та на деокуповані території повертаються люди, то ж необхідно забезпечити їх достовірною інформацією про якість води. Це питання безпеки населення та безпеки Держави.

Поділитися:
Майстер-клас для дітей і збір на FPV-дрони
01.05.2024 18:28
Луцька художниця-абстракціоністка Наталія Грабовецька, засновниця ГО «Фундація Мистецького Розвитку Наталії Грабовецької», побувала днями в Слов’янську на запрошення Сіверсько-Донецького басейнового…
У Слов’янську відбулося громадське обговорення проєкту ПУРБ Дону
30.04.2024 15:07
У Слов’янську відбувся захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (ПУРБ Дону) на період 2025-2030 років, до якого в Україні належать суббасейни Сіверського Дінця…
Охорона праці – очима дітей
26.04.2024 15:04
В рамках заходів Тижня охорони праці, присвяченого Всесвітньому дню безпеки та здоров’я на роботі та Дню охорони праці в Україні 28 квітня, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних…