Держводагентство: Аналітичний огляд стану водних ресурсів у липні 2022 року

Держводагентством забезпечено виконання моніторингу поверхневих вод відповідно до Програми державного моніторингу вод (в частині діагностичного та операційного моніторингу поверхневих вод), затвердженої наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 05.01.2022 № 1 (далі – Програма), повідомляє вебсайт відомства.

У липні проби води відібрано у 398 пунктах моніторингу, та становить 67 % від кількості пунктів, передбачених Програмою.

З урахуванням оперативної військової ситуації моніторинг якості масивів поверхневих вод (далі – МПВ), що використовуються для питних та господарсько-побутових потреб населення здійснювався на 67 пунктах моніторингу, що становить 71 % від кількості пунктів, передбачених Програмою.

Район басейну річки Дон

У басейні річки Дон спостереження здійснювались на 8 пунктах моніторингу (з 72 передбачених Програмою), з них 1 – у місцях питних водозаборів.

Внаслідок військових дій доступ до більшості пунктів моніторингу басейну Дону тимчасово відсутній.

Згідно із результатами моніторингу у місці розташування питного водозабору – р. Сіверський Донець (Краснопавлівське водосховище, водозабірзабір КП «Харківводоканал») показники біогенного забруднення були в межах нормативних значень: азот амонійний – 0,31 мг/дм3, нітрат-іони – 1,2 мг/дм3, нітрит-іони – 0,004 мг/дм3. Показники органічного забруднення становили: хімічне споживання кисню (ХСК) – 20,00 мгО/дм3, біохімічне споживання кисню (БСК) – 3,46 мгО2/дм3.

У рамках дослідження небезпечних забруднюючих та басейнових специфічних речовин виявлено вміст важких металів (кадмій, свинець, ртуть, мідь, цинк).

Концентрація виявлених важких металів не перевищує екологічних нормативів якості (ЕНЯмах), визначених наказом Міністерства екології та природних ресурсів від 14.01.2019 № 5.

Хімічний стан зазначеного масиву поверхневих вод відноситься до 1 класу «добрий».

У пункті моніторингу р. Сухий Торець (гирло) зафіксовано високий вміст показника ртуті – 0,59 мкг/дм3 (ЕНЯмах 0,07 мкг/дм3). Питних водозаборів на зазначеному масивів поверхневих вод не встановлено.

Огляд стану МПВ в розрізі інших районів річкових басейнів наведено на вебсайті Державного агентства водних ресурсів України.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…