Природоорієнтовані рішення в урбанізованому просторі: кращі світові практики і покрокове впровадження

21 червня фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-зустрічі робочої групи водного сектору за темою «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві: цікаві світові практики та шляхи впровадження».

Це вже друга онлайн-зустріч робочої групи, що організована Громадською спілкою «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) спільно з Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за участі фахівців Держводагентства, представників басейнових управлінь та регіональних офісів водних ресурсів.

На першій зустрічі, яка відбулась 30 травня, з основного переліку завдань учасники зустрічі виділили як першочергові визначення та аналіз основних перепон на шляху до:

 відновлення та збереження водно-болотних угідь, джерел та витоків річок, заплав річок, меандр річок, прибережних захисних смуг, демонтаж гребель та інших перепон для течії річки;

 напрацювання детальних кроків для їх впровадження до водної політики та практичного застосування;

 розробки дорожньої карти щодо включення природоорієнтованих рішень до планів управління річковими басейнами, зокрема, стосовно ревіталізації/ренатуралізації малих річок.

Ключовою темою другої онлайн-зустрічі 21 червня стали природоорієнтовані рішення в урбанізованому просторі та можливі шляхи їх пілотного впровадження до міської водної політики.

Світові практики застосування природоорієнтованих рішень в урбопросторі з оглядом вже реалізованих проєктів представила учасникам зустрічі проєктний менеджер напряму «Вода» WWF Україна Дар’я Бондарєва. Серед них - біоінженерні споруди (біоплато) та біодренажні системи, резервуари для дощової (зливової) води та дощові садки, відновлення водно-болотних угідь у складі міських екокоридорів, тощо.

На прикладі міста Лунд (Швеція) інноваційні природоорієнтовані управлінські рішення презентувала координаторка напряму «Вода» WWF Україна Інна Гоч.

В ході дискусій члени робочої групи водного сектору окреслили детальні кроки для пілотного впровадження та практичного застосування природоорієнтованих рішень у просторі українських міських агломерацій для мінімізації антропогенного впливу на довкілля.

Поділитися:
Майстер-клас для дітей і збір на FPV-дрони
01.05.2024 18:28
Луцька художниця-абстракціоністка Наталія Грабовецька, засновниця ГО «Фундація Мистецького Розвитку Наталії Грабовецької», побувала днями в Слов’янську на запрошення Сіверсько-Донецького басейнового…
У Слов’янську відбулося громадське обговорення проєкту ПУРБ Дону
30.04.2024 15:07
У Слов’янську відбувся захід з громадського обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дону (ПУРБ Дону) на період 2025-2030 років, до якого в Україні належать суббасейни Сіверського Дінця…
Охорона праці – очима дітей
26.04.2024 15:04
В рамках заходів Тижня охорони праці, присвяченого Всесвітньому дню безпеки та здоров’я на роботі та Дню охорони праці в Україні 28 квітня, в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних…