ПУРБ як інструмент залучення фінансів у водний сектор для досягнення доброго екологічного стану вод

Процес підготовки програми заходів, як частини плану управління річковим басейном Вісли, став ключовою темою онлайн-семінару для фахівців водогосподарських організацій та представників територіальних громад регіону, повідомляє Держводагентство.

Учасниками заходу, організованого Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з експертами екологічного консалтингу Blue rivers, стали і фахівці Сіверсько-Донецького БУВР.

Програма заходів — це найбільш змістовна частина планів управління річковими басейнами, що дає можливість мобілізувати фінанси та спланувати максимально ефективні заходи для досягнення доброго стану вод.

Тому сьогодні в рамках вебінару запрошені експерти з європейським досвідом розробки планів управління поділилися дієвими методичними рекомендаціями щодо процесу формування відповідних програм. Зокрема, йшлося про:

  • заходи, спрямовані на зменшення забруднення поверхневих вод;
  • заходи, спрямовані на зменшення впливу гідроморфологічних змін;
  • особливості законодавчого врегулювання тощо.

Україна давно працює над імплементацією європейських директив в національне законодавство і вже має значний прогрес. Власне, наше водне законодавство повністю відповідає європейським вимогам.

«Ми маємо законодавчо закріплені європейські цілі та пріоритети у водній політиці — розробити та реалізувати плани управління для кожного річкового басейну. Сьогодні ПУРБи — це в тому числі і про плани післявоєнного відновлення річкових басейнів, які також зазнають значного впливу війни», — зазначила Марія Шпанчик, начальниця відділу моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Держводагентства.

Обговорення такого типу допомагають ефективно визначати перелік пріоритетних дій для збереження наявних природних ресурсів й дають можливість перейняти та впровадити європейський досвід при плануванні заходів, в тому числі у рамках післявоєнного відновлення країни.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…