Сьогодні, 24 березня, незважаючи на складнощі з інтернет-з’єднанням у регіоні, фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів змогли в онлайн-режимі долучитись до участі у навчанні з розроблення Планів управління річковими басейнами.
Рішення відновити навчальний процес (поки що у дистанційному форматі) було прийнято для того, щоб кожен фахівець підвідомчих організацій Міндовкілля отримував свіжу інформацію про зміни в галузі, профільні якісні знання та спеціалізовану підтримку і допомогу.
У фокусі обговорень – пріоритетні кроки з підготовки планів управління річковими басейнами
Наразі відбулось узагальнююче заняття за курсом онлайн-лекцій за темою «Плани управління річковими басейнами», організованим Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства, необхідне для повторення основного матеріалу та подальшої успішної роботи в цьому напрямі.
На цьому ж наголосив і лектор онлайн-навчання, національний та міжнародний експерт Олексій Ярошевич, зазначивши, що повернення до мирних часів буде вкрай необхідно супроводжувати турботою про водні ресурси як основу життєдіяльності суспільства. Адже саме водні ресурси, їх якісний та кількісний стан, є вагомим фактором здоров’я населення та функціонування переважної більшості галузей економіки. «Нам необхідно буде багато зробити, перш за все, в плані відновлення порушеної інфраструктури, налагодження роботи та модернізації очисних споруд, а також впровадження повної очистки усіх стічних вод, як це вже робиться багатьма країнами Європи у транскордонному басейні Дунаю», – зазначив Олексій Ярошевич.
Нагадаємо, що План управління річковим басейном – це стратегічний документ, який міститиме програму заходів, спрямованих на покращення екологічного стану водних об’єктів басейну і досягнення «доброго» екологічного та хімічного стану вод згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС. Отже, розроблення Планів управління річковими басейнами та їх подальше виконання є запорукою скорішого відновлення нашої країни після перемоги над ворогом.