Досвід роботи автоматизованої системи моніторингу довкілля в Донецькій області представлено на засіданні басейнової ради Південного Бугу

2 грудня відбулось десяте засідання басейнової ради Південного Бугу, в якому взяв участь і начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук. Серед важливих питань, розглянутих учасниками засідання, і презентація автоматизованої системи моніторингу довкілля у Донецькій області.

Досвід встановлення та експлуатації автоматизованої системи моніторингу довкілля у Донецькій області, невід'ємною складовою якої є моніторинг стану водних ресурсів, представив учасникам засідання начальник відділу охорони навколишнього середовища "Центру моніторингу довкілля" Донецької обласної ради Євген Нестеров. До обговорення цього питання в онлайн-режимі долучився і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук, засвідчивши, що завдяки автоматизованій системі моніторингу забезпечуються систематичні спостереження за гідрохімічними показниками поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця, в тому числі у рамках кризового моніторингу, та оперативне реагування.

Крім того, повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України, директор компанії-оператора французької компанії SigFox в Україні поділився досвідом використання інтернет-технологій автоматичного моніторингу якості вод у світі. У ході активного обговорення члени басейнової ради проаналізували можливості впровадження зазначених технологій у якості пілотного проєкту в басейні р. Південний Буг й визначили ділянки річки для першочергового встановлення автоматизованих станцій моніторингу якості води на території Вінницької області.

Учасники засідання розглянули загалом хід підготовки Плану управління річковим басейном (ПУРБ) Південного Бугу. Зокрема, міжнародний експерт Олексій Ярошевич розповів про стан розроблення ПУРБ Південного Бугу і дав кілька порад щодо його вдосконалення, у т.ч. за рахунок міжнародних донорів. Також обговорили питання екологічного стану масивів поверхневих вод басейну річки Південний Буг, проблем природно-заповідного фонду та шляхів їх усунення, поділились досвідом відновлення малих річок в умовах урбанізованих територій тощо.

Насамкінець підбили підсумки діяльності басейнової ради річки Південного Бугу у 2021 році та визначили стратегічні напрямки і план роботи на 2022 рік.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…