Поради експертів: методичні рекомендації щодо формування програми заходів до Планів управління річковими басейнами

Розроблення Планів управління річковими басейнами (ПУРБ) як стратегічних документів для досягнення доброго екологічного стану вод в Україні було розпочато у 2018 році і за планом-графіком має завершитись у 2024 році поданням проєкту ПУРБ на затвердження до Кабінету Міністрів України.

В суббасейні Сіверського Дінця району річкового басейну Дону розроблення елементів ПУРБ здійснюється за фінансової та експертної підтримки в рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) із залученням фахівців Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Так у 2021 році в межах проєкту «Підтримка планування управління водними ресурсами на сході України», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні у партнерстві з Державним агентством водних ресурсів України, здійснюється формування пропозицій до програми заходів для покращення стану водних ресурсів регіону, в контексті підготовки Плану управління річковим басейном Дону.

Під час розроблення пропозицій заходів для району річкового басейну Дону у співробітництві з Сіверсько-Донецьким БУВР командою фахівців проєкту було підготовлено методичні рекомендації щодо формування програми заходів до Планів управління річковими басейнами, з урахуванням відповідного досвіду європейських країн.

1 грудня відбувся онлайн-захід з представлення цих методичних рекомендацій експертами проєкту Координатора проектів ОБСЄ в Україні Олексієм Ярошевичем, Едуардом Осійським та Катериною Мудрою профільним фахівцям Держводагентства та усіх басейнових управлінь держави. Захід проводився у форматі навчання спеціалістів водного сектору особливостям формування програми заходів для Плану управління річковим басейном.

Від Сіверсько-Донецького БУВР до участі у заході долучились керівництво та спеціалісти відділів, безпосередньо задіяні у розробленні ПУРБ Дону.

Методичні рекомендації будуть надані всім басейновим управлінням для використання при розробленні в рамках Планів управління річковими басейнами програми заходів для досягнення «доброго» екологічного та хімічного стану вод, що є основною метою згідно з Водною Рамковою Директивою ЄС.

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…