Управління водними ресурсами в умовах змін клімату і зростаючого дефіциту води. Досвід Ізраїлю

Фахівці Державного агентства водних ресурсів України взяли участь у міжнародній онлайн-конференції «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату і зростаючого дефіциту води». Захід організований завдяки сприянню Посольства Ізраїлю в Україні та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Як повідомляє сайт Державного агентства водних ресурсів України, про ізраїльський досвід вирішення проблеми нестачі води розповів учасникам конференції Яков Лівшиц, директор департаменту гідрогеології, управління водних ресурсів Ізраїлю.

За словами спікера, враховуючи кліматичні та природні особливості регіону, в Ізраїлі завжди існувала проблема дефіциту води, а тому і питання ефективного управління та раціонального використання водних ресурсів стояло особливо гостро.

Яков Лівшиц розповів, що основна більшість відновлюваних водних ресурсів зосереджена у північній частині країни, в той час, коли на півдні показник відновлюваності майже вдесятеро менший. Відповідно виникає потреба зв’язати всі райони в єдину систему водопостачання.

Серед основних заходів для розв’язання проблеми нестачі води в умовах несприятливого клімату спікер виділив створення додаткових джерел водопостачання: опріснення морської води та використання очищених стічних вод. До слова, в Ізраїлі показник останнього становить 86%.

Основним споживачем води в країні є сільське господарство, – 53% від загального споживання, – що зумовлює впровадження інтенсивної системи меліорації. В Ізраїлі це вирішили таким чином: використовувати в сільському господарстві воду, непридатну для питного водопостачання. Загалом для зрошення використовуються якісно очищені стічні води.

Наостанок спікер зазначив, що споживання води на душу населення в Ізраїлі майже в 10 разів менше ніж, наприклад, в США. Не останню роль в цьому відіграє просвітницька робота серед молоді. Надзвичайно важливо виховувати бережливе ставлення до води ще з малого віку й закладати чітке розуміння того, що водні ресурси є вичерпними і їх потрібно берегти.

Нагадаємо, керівництво та фахівці водної сфери Сіверсько-Донецького БУВР долучились до участі в онлайн-конференції на тему: «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води».

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…