1 квітня спеціалісти Сіверсько-Донецького БУВР долучились до участі у вебінарі «Погляд у майбутнє: вимірювання та перспективи перегляду показників Цілей сталого розвитку» за участі експертів з України, Молдови та міжнародних організацій. Захід був організований ВООЗ в Україні спільно з Державною службою статистики України та Вокс Україна.
В ході вебінару йшла мова про те, чи актуальним для України є питання перегляду показників Цілей сталого розвитку (ЦСР) таким самим чином, як вони зазвичай переглядаються в інших країнах. Під час заходу аналітик Вокс Україна Ярослав Шургот за результатами співпраці партнерів презентував напрацювання з порівняння прогресу України за глобальними та націоналізованими показниками ЦСР. Також своїм досвідом роботи з Цілями сталого розвитку поділилися експерти з Молдови та міжнародних організацій.
Нехай буде вода: ізраїльський досвід вирішення світової проблеми нестачі води представлено в Україні
Довідково:
17 цілей сталого розвитку (ЦCР) є частиною Порядку денного в галузі розвитку на період до 2030 року, прийнятого світовими лідерами на історичному Саміті ООН у вересні 2015 року. Глобальні цілі офіційно вступили в силу 1 січня 2016 року. Протягом наступних п'ятнадцяти років країни будуть спрямовувати свої зусилля на подолання всіх форм бідності, на боротьбу з нерівністю та на усунення негативних проявів кліматичних змін.
ЦСР спираються на успіх Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ) і продовжують їх, щоб подолати всі форми бідності. Нові цілі унікальні тим, що закликають до дій всі країни – бідні, багаті та із середнім рівнем доходу – щоб сприяти процвітанню та захисту планети. У цілях визнається, що подолання бідності повинно реалізовуватися спільно із стратегіями, що сприяють економічному зростанню і задовольняють ряд соціальних потреб, включаючи освіту, охорону здоров'я, соціальний захист, а також можливості працевлаштування, боротьбу з кліматичними змінами та захист навколишнього середовища.
Хоча 17 ЦСР не є юридично обов'язковими, очікується, що уряди візьмуть на себе відповідальність і створять національні умови для їх досягнення. Країни несуть основну відповідальність за подальшу діяльність та аналіз досягнутого в реалізації цих цілей, що потребує якісного, доступного та своєчасного збору даних. Регіональні заходи з контролю та аналізу будуть ґрунтуватися на аналізах на національному рівні та сприятимуть подальшій діяльності та аналізу на глобальному рівні.
Для розбудови ефективних та успішних політик потрібне доказове підґрунтя. Наявність якісних відкритих даних, зібраних у процесі моніторингу Цілей сталого розвитку (ЦСР), забезпечує підзвітність у відносинах між урядами та громадянами, а також дозволяє аналізувати досягнутий країною про(ре)грес та ухвалювати усвідомлені рішення задля сталого розвитку.
Україна вимірює прогрес у досягненні ЦСР за 183 показниками. 22 з них повністю відповідають глобальним, 72 – близькі до глобальних, решта показників є національними, які більш релевантно відображають кроки, необхідні Україні для того, щоб покінчити з бідністю, зберегти природні ресурси, забезпечити мир і процвітання.
Досягнення ЦСР потребує партнерства державних органів, приватного сектора, громадянського суспільства і громадян, завдяки чому ми маємо залишити планету прийдешнім поколінням у кращому стані.