На варті якості поверхневих вод басейну Сіверського Дінця

Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів продовжує моніторингові дослідження поверхневих вод за Програмою державного моніторингу вод на 2019 рік.

21 травня 2019 року фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів разом зі спеціалістами Центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського Українського гідрометеорологічного центру було проведено спільний відбір проб води на виконання фізико-хімічних, пріоритетних (9), специфічних (6) та гідробіологічних показників (макрозообентос, фітопланктон, фітобентос, макрофіти) у Краснопавлівському водосховищі (верхній б’єф) та у 5 створах басейну Сіверського Дінця по Харківській та Донецькій областях:

  • р. Сіверський Донець, нижче впадіння каналу Дніпро-Донбас, с. Співаківка;
  • р. Оскіл, гирло;
  • р. Сіверський Донець, с. Богородичне;
  • р. Сіверський Донець, Райгородська гребля, водозабір РУЕК РВУ КП «Компанія «Вода Донбасу»;
  • р. Казенний Торець, гирло, с. Райгородок.

23 травня 2019 року фахівцями басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів відібрані проби води у 5 створах в басейні Сіверського Дінця на території Луганської області на виконання пріоритетних (9) та специфічних (6) інгредієнтів:

  • р. Сіверський Донець, нижче м. Лисичанськ;
  • р. Верхня Біленька, гирло;
  • р. Борова, гирло;
  • р. Красна, гирло;
  • р. Хорина, ділянка від с. Павлівка до с. Травневе (референційні умови);

а також у створі на р. Сіверський Донець, с. Білогорівка, водозабір КП «Попаснянський районний водоканал» (питний водозабір) на виконання фізико-хімічних (13), пріоритетних (9) та специфічних (6) інгредієнтів.

За результатами діагностичного моніторингу якість води у відібраних створах по означених показниках стабільна, без тенденції до погіршення, відповідно до сезонних коливань.

Дані досліджень басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів за Програмою державного моніторингу вод в басейні Сіверського Дінця на 2019 рік доступні для всіх у відкритому доступі на онлайн-ресурсі Держводагентства «Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України» (перейти на сайт).

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…