![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/1200x1200m/public/news_images/2019-06-12_7.jpg?itok=SQMwyxxE)
В рамках Програми сприяння підвищення енергоефективності об’єднаних територіальних громад України 12 червня 2019 року в м. Покровськ відбувся одноденний семінар за участю відомих експертів з енергоефективності та енергосервісних договорів, в якому взяв участь і начальник Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергій Трофанчук разом з в.о.начальника Маріупольського МУВГ Олегом Капленко.
Зазначену Програму було започатковано у 2017 році Регіональним представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та ГО «Енергійна країна» в партнерстві з Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. В рамках Програми у ряді територіальних громад проводились семінари за темою: «Комплексний підхід енергоефективності місцевої об’єднаної громади», і саме вони стали стимулом і початком енергоефективних ініціатив у громадах, де вже сьогодні втілюються заходи з енергоефективності.
На цей раз до участі у семінарі були запрошені представники ОТГ на сході України, а також представники державних і приватних підприємств, зацікавлені у впровадженні енергозбереження на своїх виробництвах.
![](/sites/sdbuvr.gov.ua/files/styles/compressor/1020x180/inline-images/2019-06-12_8.jpg?itok=yB2bbEqQ)
Зважаючи на пріоритетність енергозбереження у водній сфері як ефективного механізму заощаджень, Сіверсько-Донецьким БУВР було подано кілька енергосервісних пропозицій, після детального розгляду яких буде прийнято рішення щодо можливості їх впровадження в рамках модернізації водогосподарської інфраструктури.