Обстеження зрошуваних земель на території Костянтинівського району

23 липня 2019 року фахівцями гідрогеолого-меліоративного відділу Сіверсько-Донецького БУВР у м. Авдіївка було проведено обстеження зрошуваних земель на території Костянтинівського району для визначення сольового складу та фізико-хімічних властивостей ґрунтів.

На території СТОВ «Злагода» було охоплено спостереженнями 847 га меліорованих земель внутрішньогосподарських систем. Відбір проб води на хімічний аналіз проведено з колекторно-дренажної мережі на площі 80 га, в тому числі з незадовільним еколого-меліоративним станом – 22 га.

Проводилось ручне буріння розвідувальних свердловин на зрошуваних землях з метою уточнення геолого-літологічного розрізу ґрунтів, для чого було пробурено 13 свердловин на загальну глибину 11,5 погонних метрів. Буріння виконувалось ручним комплектом діаметром 75 мм. Були відібрані проби ґрунту для вимірювань показників якості ґрунтів на солонцюватість ґрунтів зони аерації та вологість.

На території СТОВ «Урожай» та «Світоч» було обстежено 672 га меліорованих земель внутрішньогосподарських систем. Відбір проб води на хімічний аналіз проведено з колекторно-дренажної мережі на площі 65 га, в тому числі з незадовільним еколого-меліоративним станом – 55 га. Пробурено 14 свердловин на загальну глибину 12 погонних метрів.

Роботи виконувались шляхом піших маршрутів, із застосуванням автотранспорту для доставки виконавців до об’єктів і назад та для переїздів між об’єктами. Обстеження проводилось з метою оцінки еколого-меліоративного стану земель на зрошувальній мережі. Матеріали цих зйомок використовуються для обґрунтування заходів щодо усунення процесів вторинного засолення і солонцювання ґрунтів та поліпшення гідрогеолого-меліоративного стану зрошуваних земель.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…