Повернення водних об’єктів та земель водного фонду – в центрі уваги Донецької обласної прокуратури

Актуальні питання практики представництва інтересів держави в суді, зокрема, у справах щодо повернення водних об’єктів та земель водного фонду, були розглянуті на семінарі прокуратури Донецької області за участю Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Спільний навчальний семінар з актуальних питань практики представництва прокурором в суді інтересів держави було проведено прокуратурою Донецької області 22 серпня 2019 року в м. Краматорську за участю суддів Донецького окружного адміністративного та Донецького апеляційного судів, а також керівників територіальних органів державного контролю з охорони довкілля.

Відкриваючи захід, заступник прокурора Донецької області Віталій Ромасько наголосив, що в умовах законодавчих змін важливим є збереження ефективності та якісного рівня представницької діяльності.

За інформацією прес-служби прокуратури Донецької області, на семінарі було обговорено порядок здійснення державного контролю в окремих галузях охорони навколишнього природного середовища, розмежування компетенції та юрисдикцій, проблемні питання практичної роботи та пропозиції щодо підвищення ефективності взаємодії, зокрема, у справах щодо повернення водних об’єктів та земель водного фонду.

У своєму виступі начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук ознайомив присутніх із загальними положеннями користування водними об’єктами на правах оренди та навів інформацію щодо проведеної басейновим управлінням роботи у напрямку попередження утворення боргів та погашення наявних боргів за оренду водних об’єктів, а також сформулював актуальні питання взаємодії між Сіверсько-Донецьким БУВР та правоохоронними органами в зоні діяльності басейнового управління.

Підсумовуючи результати заходу, заступник начальника управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Донецької області Євгенія Сандеско окреслила коло питань, які підлягають першочерговій увазі працівників місцевих прокуратур при здійсненні представництва інтересів держави в суді, зокрема, у справах щодо повернення водних об’єктів та земель водного фонду.

Поділитися:

Міндовкілля: Понад 1,5 тисячі заходів та близько 8 млрд євро – саме стільки потрібно Україні для реалізації дев’яти Планів управління річковими басейнами
04.04.2025 10:10
«За останні роки українці як ніхто розуміють цінність води. Зневоднений Крим, зруйнувані два найбільші зрошувальні канали Європи – Північно-Кримський й Головний Каховський. Підрив Каховської ГЕС та…
Держводагентство: «Кожна краплина має значення!» ЕКОпросвітницькі заходи водогосподарських організацій 2025
31.03.2025 11:43
Всесвітній день води цьогоріч Україна вчетверте відзначила в умовах нищівної російської агресії, яка спричинила справжній екоцид на нашій території. Тому збереження водних ресурсів для українців –…
Вода у вогні війни: експерти про наслідки руйнування водної інфраструктури
27.03.2025 11:17
Вода – це життя, але ворог використовує її як зброю, і мільйони українців позбавлені доступу до цього життєво важливого ресурсу. Ворог свідомо знищує гідротехнічні споруди, залишаючи людей без питної…