Хвостосховища промислових підприємств сходу України: попередження та мінімізація аварійного впливу на водні об’єкти в умовах військових дій

В рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі», бенефіціаром якого є Міністерство енергетики та захисту довкілля України, 16 вересня 2019 року в конференц-залі Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів відбулась робоча нарада сторін Проекту за темою: «Дослідження поточного стану хвостосховищ Донбасу щодо їх можливого аварійного впливу на водні об’єкти в умовах військових дій».

Учасниками наради стали національні та міжнародні експерти, екологічні аудитори та консультанти ОБСЄ з числа науковців, представники Команди підтримки реформ Мінприроди, фахівці Департаментів екології та природних ресурсів Донецької та Луганської облдержадміністрацій, Сіверсько-Донецького БУВР та підприємств-операторів хвостосховищ у Донецькій та Луганській областях.

Начальник басейнового управління Сергій Трофанчук ознайомив присутніх з особливостями запровадження інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом та етапами розробки Плану управління річковим басейном (ПУРБ) річки Дон із суббасейнами Сіверського Дінця та нижнього Дону. На етапі розробки ІІ розділу ПУРБ на основі даних державного обліку водокористування було виконано аналіз антропогенних навантажень в басейні та їхніх впливів на довкілля, в т.ч. в умовах бойових дій, а в IV розділі за підтримки проекту ОБСЄ встановлено перелік специфічних забруднюючих речовин, характерних для річкового басейну.

Окрім представлення власне проектної діяльності, більшу частину зустрічі було присвячено обговоренню проблематики з представниками підприємств-операторів хвостосховищ, з акцентуванням уваги на особливостях екологічної безпеки та проблем кожного підприємства в умовах проведення військових дій, в тому числі з’ясовувались можливості огляду об’єктів та виконання необхідних досліджень.

Покращення доступу до актуальних екологічних даних щодо екологічних загроз на сході України має стати одним з результатів проекту ОБСЄ «Допомога в розширенні системи моніторингу довкілля на Донбасі». Це передбачає поглиблений аналіз екологічних загроз найбільш небезпечних промислових підприємств з акцентом на безпечну експлуатацію хвостосховищ, результати якого планується оприлюднити наприкінці 2019-го.

Поділитися:
Онлайн-семінар: Кількісне планування управління водними ресурсами в східних країнах-партнерах
08.07.2024 19:09
8 липня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі на тему кількісного планування управління водними ресурсами у східних країнах…
Продовжуємо допомагати силам оборони Донеччини
05.07.2024 15:32
Напередодні десятої річниці звільнення Слов’янська і Краматорська від проросійських терористів силам оборони Донеччини передано чергову партію «їжаків». Спеціальні шипи з арматури і металу,…
Відзначаємо десяту річницю звільнення Слов’янська від проросійських терористів
05.07.2024 14:13
5 липня 2024 року виповнилось 10 років з того пам’ятного дня, коли жовто-блакитний національний прапор знов замайорів над Слов’янськом. Після понад двомісячної окупації російськими найманцями і…