ЗА – МИР! Ми долучились до участі у ІІ Міжнародному форумі з питань реінтеграції на Донбасі

«Реінтеграція на Донбасі – поліпшення гуманітарної ситуації та зміцнення контактів між людьми в регіоні конфлікту» – саме так звучить головний меседж Другого Міжнародного форуму, що відбувся 13-14 листопада 2019 року в Києві за участі водників Сіверського Дінця.

Цьому передували ряд зустрічей начальника Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів Сергія Трофанчука та заступника начальника управління Наталії Білоцерківської з представниками міжнародних гуманітарних організацій на платформі нещодавно відкритого громадського простору «Друкарня: осередок громадянського суспільства Слов’янська». Центр заснований німецькою НУО DRA для підтримки розвитку громадянського суспільства в Слов'янську та за його межами за фінансової підтримки проєкту Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Так, 27-28 вересня 2019 року під час офіційної церемонії відкриття «Друкарні» у м.Слов’янськ за участі заступника Генерального консула Німеччини в Донецьку Петера Шмаля, виконавчого директора DRA Штефана Меллє, історика й дослідника з Берліну Вільфреда Їльге та представниці Фонду «Відкрите суспільство» Йоганни Прусінг були обговорені актуальні питання минулого й майбутнього для громадянського суспільства на Донбасі, зокрема й щодо стану довкілля та можливостей впливу громадськості на покращення екологічної ситуації у нашому регіоні.

А 1 листопада 2019 року в стінах центру громадянського суспільства «Друкарня» зустрічали європейську делегацію під керівництвом Енн Ле Хуеро, Пауліни Мофраїс та Іріс Мураз із Європейської громадянської асамблеї (Assemblée Européenne des Citoyens – AEC), французького підрозділу Гельсінської громадянської асамблеї (HCA). Це журналісти, науковці та активісти громадянського суспільства, що прибули із Франції, Бельгії, Іспанії, Боснії, Італії та Росії в рамках навчальної поїздки, що була організована у партнерстві з міжнародною платформою CivilM+. Місія АЕС у рамках платформи – підвищити обізнаність європейського громадянського суспільства про конфлікт в Україні та інформувати громадськість про проблеми, з якими стикається українське суспільство.

В ході панельних дискусій з представниками громадянського суспільства, міжнародних організацій та органів місцевої влади, присутніх на зустрічі, були обговорені ключові екологічні проблеми Донбасу. Центральною темою зустрічі став вплив конфлікту на екологічну ситуацію в регіоні, з особливим акцентом на складну систему водопостачання в Донецькій та Луганській областях, яка існує ще з радянських часів. В якості експертів виступили фахівці Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук та Наталія Білоцерківська, які надавали необхідні пояснення та поправки. З цього приводу учасники зустрічі обговорили обмежений доступ до водних ресурсів прифронтових районів та екологічні ризики, що каталізуються через конфліктну динаміку, яка вирує в індустріально розвиненому регіоні.

Тож логічним продовженням стало запрошенням фахівців-водників Сіверського Дінця до участі у ІІ Міжнародному форумі «Реінтеграція на Донбасі – поліпшення гуманітарної ситуації та зміцнення контактів між людьми в регіоні конфлікту», що був організований міжнародною платформою громадянського суспільства CivilM+, яка своєю головною метою бачить відновлення миру на Донбасі в демократичній Україні всередині європейського дому.

Учасники Форуму – дипломати, представники громадянського суспільства, національні та міжнародні експерти, серед яких і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук, – обговорили питання інтеграції населення, що живе під важким тягарем триваючого конфлікту, розглянули особливості державної політики у сфері реінтеграції та завдання громадянського суспільства у цій сфері, поділились досвідом подолання інших конфліктів та миротворчих зусиль в європейському регіоні, а також можливостей застосування цього досвіду в українському контексті. Кінцева мета зустрічей – розробити дорожню карту реінтеграції регіону конфлікту з фокусом на охоплене ним населення та привернути міжнародну увагу до наслідків конфлікту, в тому числі для екологічної ситуації на Донбасі (докладніше)

Поділитися:
Онлайн-семінар: Кількісне планування управління водними ресурсами в східних країнах-партнерах
08.07.2024 19:09
8 липня начальник та фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів узяли участь в онлайн-семінарі на тему кількісного планування управління водними ресурсами у східних країнах…
Продовжуємо допомагати силам оборони Донеччини
05.07.2024 15:32
Напередодні десятої річниці звільнення Слов’янська і Краматорська від проросійських терористів силам оборони Донеччини передано чергову партію «їжаків». Спеціальні шипи з арматури і металу,…
Відзначаємо десяту річницю звільнення Слов’янська від проросійських терористів
05.07.2024 14:13
5 липня 2024 року виповнилось 10 років з того пам’ятного дня, коли жовто-блакитний національний прапор знов замайорів над Слов’янськом. Після понад двомісячної окупації російськими найманцями і…