Процес впровадження моніторингу вод за європейськими вимогами є однією із цілей Програми дій Уряду та ключовим пріоритетом водної сфери у 2020 році.
Так, для втілення європейських підходів моніторингу вод в Україні наразі триває облаштування 4 базових лабораторій системи Держводагентства, одна з яких – басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.
Саме про це йшлося 16 січня 2020 року на нараді представників лабораторій моніторингу вод та фахівців Держводагентства, участь в якій узяв і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.
В ході зустрічі були обговорені ключові питання фінансування виконання державного моніторингу вод у 2020 році та узгоджені стратегічні плани і цілі на 2020 рік для вимірювальних лабораторій.
Зокрема, протягом 2020 року впровадження державного моніторингу вод рухатиметься такими кроками:
- буде запущено у роботу ще одну сучасну лабораторію для діагностики реального стану водних масивів на базі Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю;
- лабораторія Дністровського БУВР буде укомплектована додатковими приладами для газової хроматографії. Це дозволить збільшити вдвічі кількість досліджуваних масивів;
- у лабораторії Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів протягом 2020 року планують збільшити свої технічні потужності для виконання досліджень завдяки придбаним сучасним приладам;
- найближчим часом відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ у м. Вишгород, яка облаштовується за підтримки проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» EUWI+.
Про це докладніше – на сайті Держводагентства.
Відтепер європейськими підходами моніторингу вод охоплено 4 річкові басейни з 9-ти. Чотири сучасні лабораторії моніторингу вод забезпечать отримання достовірної інформації щодо хімічного стану масивів поверхневих вод. Зокрема, заплановано покриття 10% водних масивів для досліджень забруднюючих речовин для визначення хімічного стану (докладніше).