Впровадження моніторингу вод за європейськими вимогами – ключовий пріоритет водної сфери у 2020 році

Процес впровадження моніторингу вод за європейськими вимогами є однією із цілей Програми дій Уряду та ключовим пріоритетом водної сфери у 2020 році.

Так, для втілення європейських підходів моніторингу вод в Україні наразі триває облаштування 4 базових лабораторій системи Держводагентства, одна з яких – басейнова лабораторія моніторингу вод та ґрунтів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.

Саме про це йшлося 16 січня 2020 року на нараді представників лабораторій моніторингу вод та фахівців Держводагентства, участь в якій узяв і начальник Сіверсько-Донецького БУВР Сергій Трофанчук.

В ході зустрічі були обговорені ключові питання фінансування виконання державного моніторингу вод у 2020 році та узгоджені стратегічні плани і цілі на 2020 рік для вимірювальних лабораторій.

Зокрема, протягом 2020 року впровадження державного моніторингу вод рухатиметься такими кроками:

  • буде запущено у роботу ще одну сучасну лабораторію для діагностики реального стану водних масивів на базі Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю;
  • лабораторія Дністровського БУВР буде укомплектована додатковими приладами для газової хроматографії. Це дозволить збільшити вдвічі кількість досліджуваних масивів;
  • у лабораторії Сіверсько-Донецьке басейнове управління водних ресурсів протягом 2020 року планують збільшити свої технічні потужності для виконання досліджень завдяки придбаним сучасним приладам;
  • найближчим часом відбудеться відкриття нової сучасної лабораторії Міжрегіональний офіс захисних масивів дніпровських водосховищ у м. Вишгород, яка облаштовується за підтримки проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» EUWI+.

Про це докладніше – на сайті Держводагентства.

Відтепер європейськими підходами моніторингу вод охоплено 4 річкові басейни з 9-ти. Чотири сучасні лабораторії моніторингу вод забезпечать отримання достовірної інформації щодо хімічного стану масивів поверхневих вод. Зокрема, заплановано покриття 10% водних масивів для досліджень забруднюючих речовин для визначення хімічного стану (докладніше).

Поділитися:
Якісний стан водних об’єктів суббасейну Сіверського Дінця у жовтні 2024 року
22.11.2024 15:22
Лабораторія моніторингу вод Східного регіону Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів продовжує виконання моніторингу поверхневих вод у суббасейні Сіверського Дінця району…
Вільні річки – шлях до екологічної рівноваги
20.11.2024 19:57
20 листопада команда громадської спілки «Всесвітній фонд природи Україна» (WWF-Україна) в рамках своєї діяльності спільно з Басейновим управлінням водних ресурсів річок Прут і Сірет у м.&nbsp…
Міжвідомча комісія узгодила оптимальні режими роботи водосховищ і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2024-2025 років
14.11.2024 13:30
14 листопада в режимі онлайн відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця району…